Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha a szomszéd,...

Mit tennétek ha a szomszéd, vagy valaki feljelentene titeket, mert ver a férjetek?

Figyelt kérdés

Nemrég járt nálunk a gyámügy, hogy feljelentés érkezett, hogy ver a párom. Még nem olvastam semmit el, csak a párom otthon volt és ő amit a telefonba mondott.

Talán majd küldenek egy levelet, melyben leírják, hogy be kell menni majd valamikor meghallgatásra mindkettőnknek.

Nem mondom, hogy régen nem volt köztünk vita, és nem mondom, hogy manapság is nem szoktunk veszekedni, összeveszni, nem mondom, hogy sajnos nem szoktam kiabálni, de azért ez túlzás. Nagyon régen volt egyszer rá példa, hogy kaptam egy pofont, de így visszagondolva ennyi év távlatából megérdemeltem.

Sajnos nekem is nagy egy kicsit a szám, és sajnos eléggé fel tudom dühíteni a párom. Nekem is rengeteg gondom van, rengeteget dolgozok, nagyon fáradt vagyok és nyűgös. Sajnos otthon sem állunk fényesen, a párom munkanélküli, a házat fizetni kell.

Sajnos a gyerekkel is szoktam veszekedni hangosan, mert néha nagyon elvesztem a türelmemet. Volt hogy rácsaptam a fenekére, de tényleg inkább kiabálok rá, néha nagyon is, de nem bántom. Persze nagyon néha az én türelmem is elfogy, de nagyon szeretem a gyerekem.

Sajnos van hogy kiabálok, volt hogy hecceltem a párom, hogy akkor megversz vagy mi. De ez csak ilyen izé volt, a régi időkre célozva, mert sajnos bennem maradt.

Mit tudok tenni, hogy ne legyen ennek az ügynek folytatása? Hogyan tudom elkerülni a további vizsgálatokat? Nem akarom ennek a családom kitenni.


2012. szept. 13. 13:59
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Persze tudom, hogy az első lépés, hogy én fejezzem be a kiabálást. Ezért meg fogok tenni amit tudok és amit az időm és a pénztárcám enged.

De egyébként azt meg kell mondják, hogy ki volt a feljelentő? Mert nagyon szeretném tudni.

Van joguk végigmenni a lakásunkban? Mihez van joguk? Mit tehetek én ha kiderül, hogy ki volt az? Ha netán a szomszéd?

2012. szept. 13. 14:02
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Szóval a lényeg, hogy egy büdös bunkó vagy és üvöltözöl mindenkivel, ami a szomszédodat érthető okokból rohadtul zavar. És ezek után még neked áll feljebb??
2012. szept. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem csoda, hogy feljelentettek benneteket. Amennyire leveszem az írásodból, 24/7 üvöltözés hallatszik tőletek. A pároddal valszeg megérdemlitek egymást, viszont a gyerekeket és a szomszédokat nem irigylem.
2012. szept. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%

Hogy a kérdésre is feleljek:


mivel tőlünk egy hangos szó ki nem hallatszik (max az irdatlan röhögés időnként :) ezért ha mégis feljelentene bárki, akkor az egyértelmű hazugság lenne. Nyilván megpróbálnánk ezt bebizonyítani, azonkívül ismeretlen tettes ellen feljelentést tennénk rágalmazásért. Előszedném a szomszédokat, hogy mégis ki hallott bármit tőlünk. Nyilván senki. Kellemetlen lenne avizsgálat, de kit érdekel, amíg szeretjük egymást?


Más kérdés, hogy ha valóban üvöltözne velem/verne a párom, akkor meg elköltöznék, de nem akkor, amikor feljelentenek, hanem az első alkalommal, amikor előfordul.


Nálatok viszont a vizsgálatnál sokkal rosszabbnak van kitéve a családod, nem akarlak kiábrándítani magadból, magatokból, de üvöltöző anyunálés apunál egy esetleges rendőri/gyámügyi körülnézés kevesebbet fog ártani a gyerekeknek is...

2012. szept. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem mindenkivel és nem mindig szoktam veszekedni. Néha összejönnek a dolgok és akkor szoktam.

Egyébként ha másnak is ennyi gondja lenne, lehet más sem bírná néha.

De amúgy elfogadom a válaszokat és próbálok javítani magamon. A párom egyébként nem kiabálós. Én vagyok hangos, néha.

De amúgy azt hozzá kell tenni, hogy a házunk olyan mint egy papír, még ha suttogok is kihallatszik belőle. Szigetelésre nincs pénzem.

Az meg hogy ver a párom, honnan tudja bárki is, hiszen én vagyok ott nem ők.

várok még válaszokat. Esetleg hasonló helyzetben lévőket is szívesen olvasnék. Vagy aki már túl van ilyesmin, bármit.

2012. szept. 13. 14:25
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"akkor megversz vagy mi"


Nyilván ebből vélték úgy, hogy téma ez a verekedés.


Ne aggódj, társasházban lakunk, és itt sincs semmi szigetelve. Nem azért nem hallatszik ki az üvöltözésünk, mert egy atombunkerban lakunk, hanem mert (most kapaszkodj meg!) nem üvöltözünk...


És mindenkinek vannak gondjai. Járj boxolni, futni, tépj szét ilyenkor egy nejlonharisnyát, trollkodj netes fórumokon, még az is jobb, de ne a családodon vezesd le a problémáidat...

2012. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
?? ha nem jelented fel te a férjedet, vagy tagadod a bántalmazást, akkor úgysem tesznek semmit. Nincs bizonyíték. A szomszéd vagy túl jóindulatú vagy zavarja az ordítás. Nem lesz itt semmi következmény, csak a rendőrségnek papírmunka
2012. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a szomszédaid helyében nem tettem volna feljelentést,hanem máshogy állnék bosszút.Szerintem vedd le a hangerőt,mert senki nem szereti az üvöltözős,idegbeteg embereket.Mindenkinek vannak gondjai,van,akinek sokkal nagyobb,mint neked.Nekem is sok problémám volt hosszú ideig.De szerintem a világ leggusztustalanabb dolga másokon levezetni a feszültséget.
2012. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Halkan megjegyzem, hogy a szomszéd talán aggódott miattatok, mert ahonnan ilyen csetepaté zaja megy ki, ott sanszos, hogy asszonykát/gyerekeket bántalmazzák is. Manapság meg másról sem hallani, mint hogy igenis szólni kell, ha ilyet tapasztalunk.


Mellesleg: ez talán elég jó lecke lesz neked is, hogy nem folytathatod így az életet, hanem változtatnod kéne...

2012. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha orditozol, hogy akkor megversz?, azt a szomszédérthetö módon úgy értelmezi, hogy veszélyben vagy, és segiten akar rajtad.

2. A feljelentö nevét nem adják ki.

3. Örülhetnél, hogy van, aki aggódik érted.

4. Igen bunkó valaki vagy, ha csak ordibálva tudsz létezni. Problémája sok embernek van, de az értelmesek NEM ordibálnak emiatt.

5. Gondolhatnál a szomszedokra, nekik egyáltalán nem kellemes dolog egy hisztériés nöszemély orditozását hallgatni naphosszat.

6. A gyerekedre is gondolhatnál, elvégre csak tönkreteszed az életét, ha idegbeteg módon vislekedsz és odribálszt vele is meg mindenkivel.

2012. szept. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!