Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha a szomszéd,...

Mit tennétek ha a szomszéd, vagy valaki feljelentene titeket, mert ver a férjetek?

Figyelt kérdés

Nemrég járt nálunk a gyámügy, hogy feljelentés érkezett, hogy ver a párom. Még nem olvastam semmit el, csak a párom otthon volt és ő amit a telefonba mondott.

Talán majd küldenek egy levelet, melyben leírják, hogy be kell menni majd valamikor meghallgatásra mindkettőnknek.

Nem mondom, hogy régen nem volt köztünk vita, és nem mondom, hogy manapság is nem szoktunk veszekedni, összeveszni, nem mondom, hogy sajnos nem szoktam kiabálni, de azért ez túlzás. Nagyon régen volt egyszer rá példa, hogy kaptam egy pofont, de így visszagondolva ennyi év távlatából megérdemeltem.

Sajnos nekem is nagy egy kicsit a szám, és sajnos eléggé fel tudom dühíteni a párom. Nekem is rengeteg gondom van, rengeteget dolgozok, nagyon fáradt vagyok és nyűgös. Sajnos otthon sem állunk fényesen, a párom munkanélküli, a házat fizetni kell.

Sajnos a gyerekkel is szoktam veszekedni hangosan, mert néha nagyon elvesztem a türelmemet. Volt hogy rácsaptam a fenekére, de tényleg inkább kiabálok rá, néha nagyon is, de nem bántom. Persze nagyon néha az én türelmem is elfogy, de nagyon szeretem a gyerekem.

Sajnos van hogy kiabálok, volt hogy hecceltem a párom, hogy akkor megversz vagy mi. De ez csak ilyen izé volt, a régi időkre célozva, mert sajnos bennem maradt.

Mit tudok tenni, hogy ne legyen ennek az ügynek folytatása? Hogyan tudom elkerülni a további vizsgálatokat? Nem akarom ennek a családom kitenni.


2012. szept. 13. 13:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

-Ha te nem vallasz a férjed ellen, akkor nincs folytatása az ügynek.

-Ha a Gyámügy vagy a Gyermekjóléti Szolgálat belemászik az ügyetekbe, pl. kikérdezik a szomszédokat, és kiderül, hogy a gyereket kiabálva nevelitek, megeshet, hogy védelembe veszik a családot.

Ez annyit jelent, hogy gyakrabban rátok néznek, kérdezni fognak, esetleg megnézetik a gyereket pszichológussal.

Ezt el kell fogadni, nem jókedvükben teszik, ezzel próbálják megelőzni a gyermekbántalmazásos eseteket.

Elhiszem, hogy sok a problémád, vagyunk így ezzel néhányan. Gondolom a többség nem szent,és időnként mindenkiben felmegy a pumpa. Ez bizonyos határon belül elfogadható. Viszont nálatok sanszos, hogy túlmutat ezen a dolog.

Hidd el, hogy csak jól jártál azzal, hogy valaki felnyomott benneteket, talán ez segít egy kicsit önmagatokban rendet tenni.

2012. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

én megértem a szomszédot..képzeld el mi van egy olyan helyzetben, akit tényleg ütnek vágnak,és senki nem lép közbe. akkor már inkább legyen az ember túlbuzgó, mint hogy szemet huny felette, na meg nyilván megvizsgálják hogy egészséges környezetben nő -e fel a gyerek, ha nem emelsz rá kezed akkor nem kell tartanod semmitől... szerintem.


a türelmetlenség nem mentség... normális, kulturált emberek nem ordibálnak egymással, pláne nem egy kisgyerekkel - a gyerek csak tükröt tart eléd, hogy milyen jól / rosszul nevelted, a te tetteid, nevelésed következménye a viselkedése (meg a párodé), ezért nem érdemes kisgyerekkel ordítani, inkább a tünkörképünkkel kellene, szerintem.

2012. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a gyerekeid sajnálom, hogy ezt kell hallgatniuk, hogy ordibálsz velük, meg a pároddal vitatkoztok.


Sajnálom hogy idiótáknak is lehet gyereke.

2012. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Hát képzeljétek el, hogy később felhívtam a párom, hogy akkor kik is jártak nálunk? Erre, hogy majd elmondja, ha hazamegyek. Aztán meg hogy összepakolta a cuccom, összeszedte mindenem és hogy kért pénzt egyik ismerőstől és mehetek ahova akarok, mivel őt úgymond leégettem.

Hát azt sem tudtam mit mondjak erre, hiszen én dolgozok, én fizetem a házat.

Aztán már rosszul voltam, de haza nem mehetek.

Erre állandóan elkezdett hívogatni, de kinyomtam mert voltak nálam.

Aztán felhívtam mikor tudtam beszélni már, elmondtam hogy azért nyomtam ki mert voltak nálam.

Erre kérdezi tőlem, hogy miért hívtam. Én mondtam, hogy ő hívott. Erre szinte mosolyogva, mondja hogy szeret. Meg egy fél perc múlva, hogy jól megsz.v.tott. Meg a szöveg, hogy majd így megtanulom, hogy ne kiabáljak. Meg hogy érezzem, hogy milyen érzés, és hogy tényleg kijönnek majd egyszer igaziból és akkor mit csinálok.

Hát nagyon ledöbbentem, és nagyot csalódtam benne. Ilyennel hogyan lehet játszani ezzel. Értem mit akart nekem "tanítani", de a baj, hogy sajnos sokmindenben ő az aki nem változtat, és nem lehet vele semmit megbeszélni. Mégis ő mondja, hogy én milyen emberré tettem. De még ő engem. Én aki mindig a legtürelmesebb voltam a gyerekekkel, imádtak és imádnak most is még az ismerős gyerekei is, mivé lettem. Egy kiabálós hü.ye id.gbeteg p.csává. Tudom én ezt, de mikor felidegesít nem mindig tudok uralkodni magamon.

Meg ez, hogy lassan már egy éve lesz, hogy nem dolgozik, és önéletrajzot sem ad be sehova, én küldözgettem neki amikor volt rá időm. Álomvilágban él, néha úgy érzem.

Sokszor úgy érzem, hogy jobb lenne elválni, de nincs hova mennem. Nincsenek szüleim, a nagyszüleim akik felneveltek, oda már nem mehetek, a ház is tán át lett íratva a nagynénémre, illetve eltartásit kötöttek. Eddig is tudtam, hogy egyedül vagyok a világban, de most aztán tényleg érzem. Barátnőm se nagyon van, mert sajnos sokan átvágtak már és nem bízom senkiben, illetve ha még igen is, akkor is vannak dolgok amiket nem merek elmondani, mert visszaélnek vele. Tehát próbálkozom, hogy legalább egy barátnőt szerezzek, egy olyan teljeset, mert akkor ha megbeszélném valakivel a dolgaimat, könnyebb lenne, de sajnos nem sikerül. Pedig tényleg megteszek sok mindent.

De amúgy egyébként egyik úgymond barátnő azt mondta a páromról hogy nem normális. Nem azért hogy durva, vagy valami, hanem, hogy tényleg viselkedészavaros. Ő már régen mondta, hogy ő nem bírna vele élni, és ezt tartja is.

Szóval a lényeg, hogy én tényleg megpróbálok változni, megnyugodni, még Magne B6-ot is szedek egy ideje. De az is biztos, hogy nem bocsátom meg soha neki ezt. Ha egy lehetőségem lesz az életben elhagyom, mert mindig ő mondja hogy én őt milyenné tettem, pedig ő az aki engem semmibe vesz, és ő az aki önző, és ő tett engem ilyenné. Azzal, ahogy viselkedik, ahogy kilátástalanná tette az életünket mind lelkileg, mind anyagilag.

Nem így terveztem az életemet és pláne nem a kisgyerekes éveimet, de nagyon nehéz.

Köszönöm mindenki válaszát és igyekszem jobb ember lenni, a gyerekemért pláne.

Még várok válaszokat bármeddig.

2012. szept. 13. 15:48
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem kell félni. Menj be a meghallgatásra és mondd el, hogy mi a helyzet. Valószínűleg javasolni fognak párterápiát, vagy egyéb megoldási lehetőségeket.
2012. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 88Móni88 ***** válasza:

Ha jól értem akkor azért mondta ezt a férjed, hogy felnyomtak titeket, hogy rádöbbenj, hogy változtatnod kell az életeden... Gondolom megelégelte az állandó ordibálást és veszekedést...


Értem én, hogy kiakadsz néha, de az még nem jogosít fel, hogy ordibálj, mint egy eszelős (ráadásul gondolj a gyerekre: Ha azt látja, hogy anyának szabad idegbeteg állat módjára viselkedni, előbb vagy utóbb elkezdi lemásolni a TE viselkedésedet. És akkor majd nem kell itt sírni, hogy miért bánik így velem a gyerek...), inkább menj el olyan dokihoz, vagy pszichológushoz, aki viselkedészavaros emberekkel foglalkozik (akár kézen fogva a pároddal).

2012. szept. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem is tudom, mit gondoljak.

Vagy nagyon gáz a helyzet nálatok, ezért jutott el idáig a férjed, vagy valami nagyon nem kerek nála.

Egy dolog biztos, tényleg változtatnod kellene.

2012. szept. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egyikőtök se százas. Válljatok el és leépjetek tovább.
2012. szept. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
bakker, én nem is tudtam, hogy ilyenért fel lehet jelenteni. nekem is vannak idegesítő szomszédaim, egész nap nagyon hangosan ordítanak, utána meg nagyon hangosan ba.sznak, unom már, de most megkapják...
2012. szept. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!