Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyum folyamatosan csesztet....

Anyum folyamatosan csesztet. Hogyan lehet az ilyet kezelni?

Figyelt kérdés
Lakásfelújításban vagyunk és kénytelen vagyok a picimmel nála lakni addig. A férjem kivett egy szobát addig, mivel anyum lakása nagyon pici, nem férnénk el 4en. Egész nap azt hallgatom, hogy nem foglalkozok a kislányommal (2éves), meg minek tornázok (mindennap edzek fél órát), mert csak dagadt a lábam, túl erős, minek eszek biot...minek alszok délután (kislányom nem alussza át az éjszakát, így ebéd után én is alszok vele). A stratégiám az, hogy elengedem a fülem mellett, mert már csak 3hét, de a feszültség folyamatosan nő bennem. Legszívesebben visszaszólnék neki, de mégiscsak az anyám és most elég kiszolgáltatott helyzetben vagyunk. Férjemhez nem tudunk menni: ott nem tudunk aludni és messze van onnan ahol lakunk, így a kis barátaival sem tudna a babánk találkozni :( Ötletek?
2012. szept. 13. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos mást nem tudok javasolni, csak hogy kitartás, 3 hét mindjárt itt van! :)
2012. szept. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A férjed nem is tudja micsoda mázlista.

Most alig várod hogy újra a férjed karjaiba keveredj. Forditott esetben ezt amit az anyukádra zudítanál szived szerint a férjed kapná meg és alig várnád hogy újra az anyukádnál legyél.

Nem tudom mennyire vagyok követhető, nézd magad kivülről.


Ez amit itt irtál nagy 0, semmi. Ezt nem bántásból irom - még a végén kettejük helyett én kapok:-) - hanem mert meg kell látnod hogy ez amit most gondnak veszel egy nagy semmi és majd akkor oldódik meg a dolog.

2012. szept. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem zúdítom senkire, mert a férjem egész nap dolgozik és nem traktálom azzal, hogy panaszkodok neki. Anyumra meg pláne, mert akkor elküld. Szóval csak a feszültség nő, amit nem tudok hogy kezelni :(

Lehet neked ez semmi, de nekem a hangulatomat rombolja egész nap. Amikor kamasz voltam, akkor az önbecsülésemet is a padlóra küldte ezekkel a beszólogatásokkal, most márnem fogja, viszont az idegeimen táncol

2012. szept. 13. 16:34
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor leszel felnőtt, ha ilyen apróságokra egy mondatban, mosolyogva, kedvesen válaszolsz. Úgy és azt, amit a barátnődnek mondanál, ha kérdezi, miért edzel, miért alszol?

Két felnőtt nő közt nem megy fel ilyesmiért a pumpa. A saját kavargó gondolataid zavarnak: anyu irányít, anyunak nem tetszik, anyu azért mondja mert.. Ezeket el kell felejtened és egy új felnőtt viszonnyá változik minden köztetek.

Sok sikert! :)

2012. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Nem zúdítom senkire, mert a férjem egész nap dolgozik és nem traktálom azzal, hogy panaszkodok neki"


Nem érted miért mázlista férjed. Ha nem kéne egy darabig anyukádnál laknod, akkor most ezt a kérdést a férjedről tetted volna fel. Benne is megtalálnád ami halálra idegesit. Bárkiben, személye lényegtelen. Ez a bizonytalanságodból ered ami friss anyukaként föleg azzal szemben aki neked a nevelési mintát adta teljesen átlagos eset. Ha ezt sikerül belátnod megoldódik a dolog.

2012. szept. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én már elég felnőtt vagyok, mégis idegesít anyám pampogása. Két éves volt a fiam, amikor szintén egy felújítás miatt átmentünk aludni hozzá - eredetileg három napra. Azalatt kész lett volna a járólap, parketta, stb. Hát én már másnap hazamenekültem, szóltam, hogy jelöljék meg, hogy melyik járólapra lehet rálépni, mert egyszerűen nem lehetett elviselni a folyamatos basz..gatását. Világéletében mindig mindenbe beleszólt, mindent jobban tud, mindenki mindent úgy csináljon, ahogy ő szereti, egyszóval elviselhetetlen. Ez nem azon múlik, hogy két felnőtt nő, meg hogy az lenne bennem, hogy jaj mit szól az anyukám, hanem egyszerűen ezzel mar el mindenkit magától, hogy lételeme a másik ember kritizálása, természetesen kiegészítve azzal, hogy bezzeg őőőő! Legutóbb kb. fél órája rohant el sértődötten. Nem találkoztunk vagy két hónapja, mert lent volt a telken. Közben én itthon ablakot, bejárati ajtót, radiátort cseréltettem, ő meg most, hogy hazajött egy hétre, szólt, hogy átjönne megnézni, meg az unokáit is megnézné. Amikor átjött, én úgy nyitottam ajtót, hogy egy piros bohócorr volt rajtam, amit tegnap kapott a gyerekem a kórházban. Láttam, hogy anyám jön, a postásnak nyilván nem így nyitok ajtót. Mi elég viccelődős, marháskodós család vagyunk, egy bohócorr elég mindennapi dolog. Erre rámförmed anyám, hogy hogy nézek ki, nőjek már fel, stb., de elég bicskanyitogató stílben. És akkor még a rácson sem jött be! Elindul befelé, közli, hogy undormány az ajtó mellett a fal, (még nem volt időm megcsinálni a purhab levágását és a takarást), és ő nagyon jól tudta, hogy úgysem leszek meg vele. Ekkor még mindig a lakásajtón kívül volt!! Mikor bejött, megkérdeztem, hogy szándékában áll-e tovább cseszegetni, mert az eddigi két mondata két cseszegetés volt. Mire közölte, hogy ez a véleménye. Én meg mondtam, hogy jó lenne, ha abbahagyná, mert erre nem vagyok kíváncsi. Na, erre besértődött, közölte, hogy megy is haza. Kérdeztem, hogy ennyi időre jött? Mire közölte, hogy nem, de mivel én közöltem vele, hogy nem vagyok RÁ!! kíváncsi, ezért megy. Finoman megjegyeztem, hogy ne ferdítsen és ne hazudjon, mert nem ezt mondtam, hanem hogy a cseszegetésre nem vagyok kíváncsi, de szerinte ez ugyanaz, és sértődötten elrohant. Holnapra persze az egész rokonságot telezokogja azzal, hogy én már megint hogy viselkedtem vele, de annyira nem hat meg, eljátszotta ezt már többször is, és nem bírja megtanulni, hogy ez rám nem hat. Legutóbb fél évig nem beszéltünk, pedig a szomszéd házban lakik. De az felejtős, hogy majd én bólogatok neki és eltűröm a folyamatos csesztetést. Azon meg persze csodálkozik, hogy a gyerekeim nem nagyon mennek át hozzá, meg nem is hívogatják telefonon. A nagyobbik fiam mondta is most, hogy már igazán megszokhatnám, hogy ilyen. Megszoktam, csak nem tűröm el, még akkor sem, ha az anyám. Szóval vagy kibírod ezt a pár hetet, vagy keresel más megoldást, mert változás nem lesz szerintem.
2012. szept. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 6os válaszoló! Lehet egy édesanyánk van?


Amúgy nem, nem kérdezném meg a férjemet, nem beszélnék vele erről, mert nem vagyok bizonytalan.

2012. szept. 13. 18:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, eddig csak egy öcsémről tudtam, de ki tudja...? :-)
2012. szept. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!