Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki foglalkozna velük? Három...

Ki foglalkozna velük? Három kisgyerek folyamatosan bejár a közértbe koldulni és guberált üvegeket hoznak, amit becserélnek kiflire. Nagyon sajnálom őket, de ha jelenteni szeretném, hol kezdjem?

Figyelt kérdés
2012. aug. 20. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Helyi Gyámügyön,Családsegítőnél,Védőnőnél.
2012. aug. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudhatod, miért csinálják. Én azt vallom, ha segíteni nem tudok, legalább ne ártsak. Te a közértben dolgozol? Vagy vásárló vagy? Nem lopnak, csak megszerzik a betevőt. Nem ismerheted a hátterüket. Próbálj velük beszélgetni. Lehetőség szerint inkább segíts, mert így lehet, hogy elviszik őket állami gondozásba.
2012. aug. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem Várpalotán történt az eset? Pont tegnap láttam 3 kisgyereket, akiknek a hátán nagy zsákokban italos dobozok voltak. Alig bírták el, a legidősebb lehetett maximum 8 éves.

Teljesen ledöbbentem, szívem szerint adtam volna nekik egy kis pénzt, de nem tudom hogy reagáltak volna, plusz egy fillér nem volt nálam...

2012. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Az állami gondozásban sem biztos hogy jobb lenne nekik, a szülőnek pedig joga van agyerekhez akkor is, ha szegény!Ahelyett hogy jelentgetnéd, meg beleütnéd az orrodat a dolgukba, inkább adj nekik valamit, ha meg erre nincs módod, akkor hagyd őket békén!Esetleg tanácsot adhatsz nekik, hogy hová fordulhatnak, a családsegítő, meg a Bakpista szolgálat talán tudna némi adománnyal segíteni nekik.

Amúgy honnan tudod, hogy az üvegeket guberálták??Mi nem voltunk szegények, de az OTTHON összegyűjtött, felhalmozódott üvegeket a kis barátokkal közösen vittük mindíg vissza a közértbe és valami a betétdíjból valami apróságokat vettünk, ez jó móka volt nekünk.

2012. aug. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha nem tudom, hogy melyik házban laknak?Semmit sem tudok róluk, csak minden nap jönnek szegények.., soványak, elhanyagoltak.Nem avatkozom én senki dolgába, de ezt nem lehet szó nélkül hagyni.
2012. aug. 20. 15:04
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!A mocskos,alkoholista, gyerekverő alkoholista szülőknek nincs joguk a gyerekükhöz!Mi sokat éheztünk a testvéremmel, ősszel a fáról gyűjtöttünk gyümölcsöt, hogy enni tudjunk, többször ájulásig vertek minket.Mit nem adtunk volna, ha elvesznek minket........de a gyámügy nem tett semmit, mert anyám a hivatalban dolgozott annóóóó......

Ha faluban vagytok,akkor gyerekorvoshoz lehet menni, vagy ha városban,akkor gyámügy.Ott biztos tudnak intézkedni.

2012. aug. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kis feles üvegek otthonról??És ha vki szegény inni kell?Ha a gyereked éhezik ne igyál!!Akkor nem segítek és nem jelentem sehol, úgyis ilyen világ van.
2012. aug. 20. 15:09
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Védőnőnek, családsegítő szolgálatnak, gyerekorvosnak vagy helyi papnak/lelkésznek szólnék - attól függően, ki elérhető a településeteken. Nem szabad hagyni, hogy gyerekek szenvedjenek, nem hinném, hogy szülők szeme láttára éhen halni (volt már ilyen nemrég sajnos...) jobb, mint állami intézetben napi háromszor enni, tanulni, télen melegben lenni. Arról nem is beszélve, hogy ha az illető szülők igyekvőek és szeretik a gyerekeiket, az állami gondozás ideje alatt akár összeszedhetik magukat, hiszen nem kell a gyerekre költeni, munkát kereshetnek, félretehetnek, majd kivehetik őket onnan. Ha meg szemét alakok, akkor úgyis jobb a kicsiknek odabent sajnos. :(
2012. aug. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!