Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elfogadnátok egy ilyen...

Ti elfogadnátok egy ilyen ajánlatot?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátnőm, évek óta ismerjük egymást, egy ideig együtt is dolgoztunk. Most külföldre költözik a családjával és felajánlotta, hogy ingyen használhatjuk a lakását. Tudja, hogy rosszban vagyok anyósommal. A többi lehetőség:

- maraduk anyósnál még 1,5 évet, spórolunk és ha tényleg megkapom végre a határozatlan idejű szerződést, veszünk fel hitelt

- elköltözünk albérletbe, de így még sokáig nem lesz megtakarításunk, lakásunk


A párom szerint nem szabad elfogadni, majd megoldjuk. Ti mit gondoltok?


2012. szept. 15. 19:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor külföldre költöztem (Anglia) felajánlottam a legjobb barátnőmnek, hogy használja a lakásomat ameddig kell, amíg nem tudnak jobb megoldást. Pénzt nem kértem érte, csak azt hogyha ott élnek, és valami gond lenne azt csinálják meg. (PL: csőtörés, ablaktörés stb) A rezsi az ő dolguk. Nekem is jobb volt így, nekik is. Nekem azért mert addig sem üresen áll, és így ők vigyáznak a lakásomra. Meg hát nem törik fel állandóan, mert lakatlan. Nekik is jó így mert sokat tudnak spórolni. 5 éve kint élek, ők a lakásomban élnek. Semmi gond nincs velük, SŐT amikor hazamegyünk nyaralni befogadnak pár napra minket is..:)
2012. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen nem kellene gondolkodni. Mit nem adnék, ha nekem tenne valaki ilyen ajánlatot?
2012. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is odaköltözhettek, végül is nincs semmi vesztenivalótok.
2012. szept. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
A párod nem azért nem akarja, mert nem akar leválni a szüleiről? :S Vagy csak fél, hogy ennek az ajánlatnak vannak buktatói, vagy mit mond, mi a baja vele?
2012. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Én belemennék! De előtte megfogadnám, hogy még szigorúbban spórolok és amint lehet, elköltözünk.
2012. szept. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Használjátok ki a lehetőséget,hitelfelvételt meg kerüljétek ha lehet.Párod miért nem akarja elfogadni az ajánlatot?
2012. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Kérd el a kulcsot, aztán ha akartok átmentek, ha nem nem.

Ha nem laksz ott, maximum a közösköltséget kell fizetned, mást nem nagyon, esetleg valami alap gázdíjat. Ha ez megterhelő nektek anyagilag, akkor meg felejtős.

2012. szept. 16. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

szerintem menjetek bele, írjatok szerződást is. de egy jelképes összeget különítsetek el, lakbér címen, pl havi 10-30 ezer ft közt valamit (ez egy baráti árú lakbér ára) és akkor még párszor rákérdezhettek, hogy igényt tartanak-e rá.


gondolom anyósnál is beleadtok a rezisbem ez ugyan az... hitelt meg semmiképp ne vegyetek fel,,, ha annyira jól megym hogy törleszteni tudnátok egy laksáhitelre havi 80-200 ezer ft közötti összeget, akkor ezt félre is tehetitek már most....

2012. szept. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Nem igazán válaszol a párom a "miért"-re. Talán büszkeségből?


Köszönöm a válaszokat :-)

2012. szept. 16. 16:27
 20/22 anonim ***** válasza:
Ez nem büszkeség, hanem simán hülyeség.
2012. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!