Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elfogadnátok az ilyen jellegű...

Elfogadnátok az ilyen jellegű segítséget vagy várnátok amíg lesz állásotok?

Figyelt kérdés

A párommal szeptemberben készülünk összeköltözni. Már elég rég tervezett a dolog (5 éve vagyunk együtt egyébként, 3 évet távkapcsolatban éltünk). Én lediplomáztam és automatikusan mindent a közös albérletünkhöz vittem (hogy ne kelljen ősszel megint autót fogadni). Gondoltam, hogy elég idejében találok majd állást, őszintén szólva azt hittem könnyebb lesz. Még egyenlőre semmi. A szüleim nem nagyon tudnak már támogatni, kicsit azt érzem anyukámon, hogy nem is akar (tett erre utaló megjegyzéseket)...Kb. 70 E. spórolt pénzem van, ami valljuk be nem elég sokáig:( Mondtam a páromnak, hogy így nem fog menni az összeköltözés (amire egyébként 5 éve vágyunk) mivel ő nem dolgozik (reggel gyak. van du. kurzusa), a szülei tartják el. Erre azt mondta a párom, hogy ő mindenképp ki kéne fizesse az albérletet és ha már kifizeti, mindegy hányan vagyunk ott, ne is gondoljak arra, hogy nem megyek...

Ti elfogadnátok, hogy a párotok szülei fizessék a ti részeteket is, ameddig talpra álltok? Mit tegyek?


2012. aug. 12. 10:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Én nem fogadnám el.


Neked van 70 ezret igaz, hogy nem sok de ha összehúzzátok magatokat akkor talán másfél hónapot el lehet belőle élni, beleadsz a rezsibe és a kajába. Másfél hónap alatt meg reménykedj, hogy találsz munkát, ha nem sikerül akkor van inkább ciki helyzet, mert a párodat is a szülei tartják el és nem igen hiszem, hogy szükségük van még egy olyan személyre akit el kell tartani.

2012. aug. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%
Úgy tűnik, ez egy jól működő kapcsolat. Azért kérdezd meg a párodat, szüleinek mi a véleménye? Mert ugye a bérleti díj egy dolog, de a rezsi és az élelem nem ugyanannyiba kerül két embernek. Anyud hozzáállása elég fura, akkor sem segítene, ha nem lenne párod? Mindenesetre, ha a másik családnak nem okoz megoldhatatlan problémát, akkor fogadd el a segítséget, cserébe meg mikor látogatóba mentek próbálj segíteni amiben tudsz.
2012. aug. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
Átmnetileg bármilyen munkát elvállalhatsz, majd válogatsz, ha megteheted.Addig meg könnyebb úgy munkát keresne, ha nem kell oda-vissza utaznod akár városokat, hanem helyben vagy.
2012. aug. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

A párodnak igaza van, akkor is ennyi az albérlet, ha ketten laktok, és akkor is ki kell fizetnie ezt az összeget, ha egyedül van.

Te próbálj meg kicsit lejjebb adni az igényekből, és egyelőre arra törekedni, hogy legyen egyáltalán bármilyen állásod. Ebben az esetben célszerű mindig annyi iskolai végzettséget bevallani az önéletrajzban és az első interjún, amennyi kell. Pl. ha bolti eladót keresnek, oda elég az érettségi, nem fognak semmilyen körülmények között diplomás fizetést adni, és hátrányt jelent, ha túlképzett vagy. De amíg nem jön más, egy 70-90 ezres havi fix bevétel is több a semminél, mellette pedig már felszabadultabban tudsz állást keresni.

Több ismerőst is tudsz szerezni, az álláskeresés lényegesen könnyebb, ha van egy kis hátszeled, és hallasz tippeket, hová kit keresnek.


Mivel ennyi ideje együtt vagytok (sok házasság nem tart 5 évig), gondolom a párod szülei is látják, hogy nem a pénzére hajtasz.


Munkahelykereséshez kérj segítséget minél több embertől! Szóljanak, ha tudnak valamit, kérd meg őket, hogy adják le az önéletrajzod a munkahelyükön akkor is, ha épp nem tudnak felvételről.


Addig is hozzá tudsz járulni a háztartáshoz, méghozzá kétkezi munkával. Hidd el, mindenki értékelni fogja. :)

2012. aug. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Tehát, ha jól értem a párod ígyis úgyis menne az albérletbe, függetlenül attól, hogy te mész-e? És ezt a szülei finanszíroznák?

Ha ez így van, akkor én odaköltöznék, és amint lesz állásod, addig fizeted te az albérletet egyedül, amennyit most a szüleinek kell. Szerintem, ha jó a kapcsolatotok, ez nem okozhat problémát.

2012. aug. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Addig tökre rendben van, hogy az albérleti díjat így is úgy is kifizetik a párod szülei, de a rezsidet és kajádat már nem biztos. Az meg, hogy elvégzed a háztartási munkát, hát istenem ha lenen munkád akkor is meg kéne csinálni. Ezt az odaköltözést nem a párodnak kell eldönteni hanem az ő szüleinek, mert ők állnak mindent.
2012. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Ebből-abból havi 20-30 E-t valahogy összeszedek, persze azt beadnám a közösbe.

A városban, ahová költözünk szinte egyetlen ismerősöm sincs, szeptemberben segít egy rokon keresgélni még. Nincsenek nagy álmaim, csak legalább egy minimálbéres fizetés és ne egy füstös kocsmában kelljen dolgoznom...


Mint mondtam az albérlet ugyanannyi, ha megyek, ha nem. A rezsi változik valamennyit persze ha ott vagyok, meg a kaja. De szerintem valamennyire abba be tudok szállni és a kajába. Még nem beszéltem a párom szüleivel, szeptember elejéig még van remény, hogy találok valamit.

2012. aug. 12. 11:08
 8/16 anonim ***** válasza:
38%
Ezt a szülőkkel kell megbeszélni. Jó a viszonyotok akkor meg fogják engedni. De kérdezd meg, mert jobb mintha haragba lennétek. Mondjuk én nem költöznék.
2012. aug. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Mit fognak megengedni? És miért lennénk haragban?


Nyilván megbeszéljük a szülőkkel ha így alakulna.


Az én szüleimmel nincs harag, anyumnak csak annyi a baja, hogy "alapból" nem akarja elfogadni, hogy felnőttem, saját utamat szeretném járni, hogy el szeretnék költözni itthonról.

2012. aug. 12. 11:21
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van abban a párodnak, hogy az albérletet így is úgy is fizetni kell, de ettől még a szüleinek szúrhatja a szemét, ha csak sunyiban odaköltözöl, tehát ha úgy alakul, akkor mindenképpen üljetek le a szülőkkel és mondjátok el mire készültök, azt is, hogy ha lesz munkahelyed, akkor szeretnél beszállni az albérlet költségeibe is. Ha jófejek úgysem fogják engedni, mivel a fiuknak eddig is fizetni kellett és ha nem lennél, akkor is fizetnék neki. A lényeg, hogy nyílt kártyákkal játszotok, mert ez így fair.

Úgy viszont semmiképpen nem költöznék, ha a rezsibe és a kajába nem tudnék beleadni. Néhány hónapig ezt megteheted a félretett pénzedből, tehát nem lenne gond talán.

Ami a lényeg, hogy össze kell húzni a nadrágszárat és spórolni ahol csak tudsz, lekapcsolgatni magad után a villanyt és nem fél órát állni a zuhany alatt. Nem nutellát enni carte d'or-ral, hanem szerény kajákat, csak a legszükségesebbeket megvenni. :)

2012. aug. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!