Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális-e az,...

Szerintetek normális-e az, hogy a szülő megmondja a gyerekének, hogy a zsebpénzét mire költheti? Lent

Figyelt kérdés
Sziasztok ! 13/F vagyok és kb 5 éves korom óta horgászom. Van 1 fenekező 1 picker botom. Szeretnék venni egy matchbotot a zsebpénzemből, de a szüleim nem engedik. Mit tegyek? (NEM úrigazdag genyók vagyunk, a bot+orsó összesen kb 15000 forint lenne.)

2012. szept. 15. 19:43
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
17%

Szerintem teljesen normális, hogyha egy szülő megmondja, hogy mire költheti. Az ő pénze, a gyerek örüljön, ha kap zsebpénzt (lehet, hogy furcsa, de vannak gyerekek, akik soha életükben nem kaptak zsebpénzt). Ha nagyon kell neki valami, akkor menjen el diákmunkára, keresse meg magának, és akkor a szülőnek már nem lesz joga beleszólni abba, hogy mit vegyen rajta.

De ez csak az én véleményem.

2012. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
64%

Hát figyelj, nekem még zsebpénzt se adtak, azzal a felkiáltással, hogy az nekem sokkal rosszabb, ha abból kell gazdálkodni, inkább szóljak, mikor kell valami és megveszik. Ne mondjam egy szaros 300 forintos újságot, ha akartam, akkor az volt minek az, nem vesszük meg. Úgyhogy a kajapénzen, amit adtak a suliba nem vettem kaját inkább egész nap nem ettem, hogy tudjak venni újságot vagy valamit...


De hát hiába mondjuk, hogy normális vagy sem, rajtad nem segít...

2012. szept. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
21%

1. A zsebpénzedet saját munkáddal kerested? MErt ha nem, akkor azért nem egészen a te pénzed.

2. Azért 15000 Ft nem igazán kevés, nekünk pl. egy heti kajapénzünk.

3. Ilyen luxusra költeni azért nem szükséges, a szüleidnek igaza van, ha nem engedik.

2012. szept. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
99%

Emberek, ha én adok a gyerekemnek havi 1500 vagy 500 vagy 520150000 forint zsebpénzt és ő azt összegyűjti, ahelyett, hogy elköltené cigire/rágóra/csokira, miért ne költhetné arra, ami a szíve vágya?


Én engedném, hogy azt vegyél belőle, amit gondolsz.

2012. szept. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg egy gyerek ha össze spórolja és nem elkölti egyszerre a zsebpénzét azzal azt csinál amit akar.

Kedves első mégis hova mennyen dolgozni 13 évesen.

2012. szept. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
96%
Azt megmondanám, mit nem vehet belőle (cigi, alkohol, nem a korának megfelelő számítógépes játék stb). De ez túl azt csinál vele, amit akar.
2012. szept. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint a zsebpénz azért zsebpénz mert ha kell épp valami a gyereknek akkor azt gyűjtögetheti és abból megveheti azt amit szeretne, nem az a lényeg hogy megdolgozott e érte hanem hogy ezt direkt arra kapja ha kell valami megvegye.
2012. szept. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
88%
19:50-nel 100%ig egyetértek.
2012. szept. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
100%
Szerintem meg kellene engedniük hogy arra költsd, amire akarod. Én is így vettem meg az első fényképezőgépem.
2012. szept. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

A zsebpénz a tiéd. Amikor megkaptad, onnatól fogva a te tulajdonod, azt teszel vele, amit akarsz.


Ha valaki meg akarja mondani, hogy te mit vehetsz rajta vagy mit nem - lett légyen az a valaki a szülőd -, akkor valójában nem adott semmit. A pénz még az övé, csak éppen ténylegesen pillanatnyilag a te markodban van.


Mondd meg nekik, hogy döntsék el: vagy nem adnak semmi zsebpénzt, vagy tudonásul veszik, hogy a zsebpénz valójában mit jelent. Ha ők akarják megszabni, hogy mit vehetsz és mit nenm, akkor ne adjanak zsebpénzt, hanem vegyék vagy ne vegyék meg a SAJÁT pénükből a dolgokat neked. Úgy fair. Nem pedig a világ előtt játszani a "rendes" szülőt, aki "még zsepénzt is" ad a gyerekének, otthon a négy fal között pedig megszabni a gyereknek, hogy mire költheti, azaz elvenni a kedvét mindnetől, elvenni az önálló akaratát, döntési lehetőségét (a saját pénze elköltésére gondolok).

2012. szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!