Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az ilyen...

Szerintetek normális az ilyen szülő? Mi a megoldás ilyenkor?

Figyelt kérdés

Itthon lakom még, egyetemista vagyok, 19 éves. Lisztérzékeny vagyok, és mivel az Isten háta mögött lakunk, az amúgy is nehezen beszerezhető élelmiszerek így még jobban megnehezítik az életem. Az osztrák határ mellett élünk, így néha-néha kimegyünk és ott vásárolunk ételeket, alapanyagokat, ott olcsóbb is és jelentősen nagyobb a választék. Már vagy 2 hónapja nem voltam, így elfogyott itthon minden, talán 3-4 szelet kenyerem maradt a hétfői iskolakezdésre. Már vagy 2 hete mondom anyámnak, hogy legyenek szívesek kivinni, hogy zsemlét stb-t vehessek az iskolára (sokszor a saját pénzemből megveszem, hogy ennyit segítsek). Holnap nem lesznek itthon, vasárnap zárva vannak a boltok, így ma maradt az utolsó nap. Szépen megkérdeztem, erre apám egyszerre rávágta, hogy ő aztán nem megy, felejtsük el, nem érdekli, mit akarok. Jó, mondom, akkor kocsit adjon. Persze azt sem, mert félti a kocsit (nem mintha a vezetésem által eddig bármi baja lett volna)... Most ott tartunk, hogy bőgnöm, cirkuszolnom kell, hogy anyámat kicsit mozgósítsam és megoldja a dolgot, mert magától hagyná, hogy a napi 10-12 óra egyetem (+bejárás) mellett még egy szendvicsem sem legyen...

Tudom, piti dolognak tűnik az egészséges embereknek, de amikor 50km-ren egy boltban lehet kaját venni, ez igenis komoly dolog a számomra!


2011. szept. 2. 11:52
1 2 3 4 5 6
 1/55 Tinker Bell ***** válasza:
83%
Nézd! Elhiszem, hogy nehéz az életed, de nem halálos beteg vagy, és nem is óvodás. Fogd a barátaidat és menjetek ki együtt, vagy fogd magad és ülj fel egy buszra vagy vonatra. Nincs lehetetlen csak tehetetlen.
2011. szept. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
89%
Miért nem mész busszal, vagy vonattal? Akárhogy is, 19 évesen hisztizni, cirkuszolni nagyon gáz.
2011. szept. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
100%

Osztrák határ mellett ilyen rossz lenne a helyzet? Mi is arrafelé lakunk és ismerek nem egy lisztérzékenyt, be lehet szerezni az alapanyagokat a legtöbb multitól. Kenyérsütőgépetek van? Ismerek egy családot, anya és a három lánya lisztérzékeny, maguk sütik a pékárút, kukoricalisztből, azt mondják, az nem is olyan drága...

A legközelebbi kisboltban nem lehetne megbeszélni, hogy mindig hozzanak az adott fajta lisztből nektek? azok nyilván nagykerből vásárolnak, főleg, ha maszek bolt. ha garantált vevők vagytok mondjuk heti x kg liszre, biztos meghoznák, csak alapból nem tartanak, mert félnek, hogy rajtuk marad...

Lehet beszélni a boltosokkal egyéni igényeket, van olyan, hogy csak 1-1 családnak hoznak ezt-azt, ami alapból nem szokott lenni a boltban. de biztos vannak a falutokban olyanok, akik nap mint nap multiknál vásárolnak városban, őket is meg lehetne kérni. De ezt az utat te járd végig, ha a szüleid ennyire tojnak rád... meg lehet oldani, csak légy határozott.

2011. szept. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
91%

1. Felülsz egy buszra/vonatra és megoldod magad a vásárlást.

2.Eszel csirkesalátát, vagy bármi mást addig naponta, ami nem romlik meg és nincs benne liszt, amíg a szüleid el nem visznek.

3. Nagyobb városokban vannak az egyetemet, ahol biztos van nagyobb bolt és lehet kapni olyat, amit ehetsz, tehát hétfőn bevásárolsz.

Az meg nem kifogás, hogy egyetem 10-12 óra, mert én is egyetemista vagyok (nem büfészakon) és be tudok mellette vásárolni.

2011. szept. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
98%
Milyen szakon tanulsz? Mert én orvosin, de még nálunk sincs napi 10-12 óra suli...persze van olyan nap, de azért nem mindig, tehát szervezés kérdése és lesz kajád.
2011. szept. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 Tinker Bell ***** válasza:
70%
Szerintem itt nem arról van szó, hogy a szülei sz@rnak a fejére, csak gondolom elvárnák -teljesen jogosan- a 19 éves gyereküktől, hogy legyen önálló egy kicsit. Úgyhogy a szülőkkel semmi baj, ezek alapján...
2011. szept. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
49%
Itt az a baj hogy a szüleid nem képesek felfogni hogy ez meg ez a bajod és neked teljesen más étel kell, mivel nekik nincs ilyen bajuk nem tudják hogy ez mivel jár és azt hiszik hogy ez csak egy hülye fóbiád hogy te módosabb kajákat eszel. Az érthető valamilyen szinten hogy apád nem ad neked autót mert ez meg az de hogy ennyire féltse az kicsit túlzás, és ha eddig biztonságosan vezettél és mentél már vele egyedül hosszabb útra akkor mi baj lehetne? Ha van otthon kenyér sütő gépetek akkor menjetek ki valahogyan és vegyél olyan alapanyagokat amik jók lesznek neked. Vagy csomagolj magadnak olyan főtt ételt amit te is szeretsz és hidegen is meg eszel egy étel hordóba bele rakod és abból eszel. De hogy a szüleid ennyire sem képesek az már nem jó.
2011. szept. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
81%

Az elozo valaszolo megadta a megoldast:


"Kenyérsütőgépetek van?"

2011. szept. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki mennyire él a határ mellett, de úgy tűnik, nem sokan... akkor elmondom...

Ausztriába az egész magyar-osztrák határ mentén van talán 2 vasút, ahol át lehet menni Ausztriába. Nos, egyik sem itt van, mindkettő messze van, így a vonatos közlekedés elég nehézkes lenne. A munkások is mind kocsival járnak át, ez is mutatja. Megoldhatatlan. Busz pedig abszolút nincs, régen az iskolások számára volt napi 1 busz, de azt is beszüntették pár éve. 50km-re meg nem szeretnék sem biciklizni, sem gyalogolni, csak mert apám bevágta a durcit, hogy ő aztán nem...

2011. szept. 2. 12:08
 10/55 anonim ***** válasza:
60%

Ugyan. A kérdezőnek csak fel kéne emelnie a kis seggét és elmenni vásárolni egyedül. Ha az én családomban nőttél volna fel, igencsak éhen haltál volna, mert nekünk nem volt kocsink, tehát nem furikázott senki. Ha valami kellett, felültünk a buszra, vonatra és mentünk.


És ha most jön a "de oda nem megy busz/vonat" rész, akkor arra meg azt mondom, nem muszáj Ausztriába menni, a legközelebbi Tesco is megteszi.

2011. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!