Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek, barátnők, összekölt...

Feleségek, barátnők, összeköltözés után mennyi házimunkát végeztek?

Figyelt kérdés
A barátnőm utál mosogatni, azt mondja hogy allergiás a mosogatószerre. És a gumikesztyűt is elutasítja. Egy héten párszor szívesen helyettesíteném de nem szeretném ha teljesen rám hagyná az egészet. Gondok lesznek ebből az összeköltözés után?
2012. szept. 16. 09:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt megjósolni nem tudjuk, csak rajta múlik, hogy összeszedi-e magát. Én is allergiás vagyok a mosogatószerre, de fogom a gumikesztyűt és neki állok mosogatni. Én sem szeretek mosogatni, de azt sem, ha nincs rend, elég csúnya látványt tud nyújtani egy mosatlanokkal teli mosogató. Vagy vegyetek egy mosogatógépet.
2012. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha vesztek mosogatógépet, akkor nem!
2012. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha most nem mosogat,akkor utána sem fog. lehet már kapni sokféle, kézkímélő mosogatószert is,próbáljátok ki, hátha valamelyik jó neki, persze ha nem csak kifogás az allergia.

És csak a mosogatószerre allergiás? Mert ha a többi tisztítószerre,vagy úgy általában a takarításra, akkor sosem fog takarítani.

2012. szept. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Te miért nem tudsz mosogatni? Van ey házaspár ismerősünk, ott a férfi pont ilyen okból mosogat, és sosem érezte úgy, hogy ez ne az ő dolga lenne. Megbeszélés kérdése. Azt csak halkan jegyzem meg, hogy már régóta kapni igen jó mosogatógépeket, ha ez ekkora probléma :)
2012. szept. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy mást hajlandó-e csinálni, vagy csak a mosogatást nem szereti. Ha csak ezzel van gondja, akkor én a helyedben ráhagynám, és megcsinálnám, elvégre ha mást megcsinál, akkor igazán nem nagy kérés, hogy a mosogatást meg vállald át te. vagy neked már ez is sok?
2012. szept. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

szerintem nevetséges ezen vitatkozni.... eszem, és ahelyett, hogy a mosogatóban hagynám a tányért, gyorsan leöblítem, ez kb egy tíz másodperces művelet :-).


aki főz, közben elmosogathat, vagy B verzió, a másik személy, szívességből...


van kímélő mosogatószer is, általában a fehér krémesek, a gumikesztyű elutasítására nem találok magyarázatot, hiszen hülyeség. akinek kell mert piros lesz tőle a bőre, az használja.


amúgy én majdnem mindent megcsináltam összeköltözés után, nem muszájból, hanem mert engem megnyugtat a takarításm szeretek mosogatni, pakolászni, polcot törölgetni, stb stb :-D.... vasalni nem szeretek és nem is vagyok hajlandó. ő se nagyon, ha inget kell felvennie, kivasalja magának, a többit úgy teregetjük, hogy ne kelljen.


de sose beszéltük meg, hogy ki mit csináljon...nem is kell, ezek annyira jelentéktelen dolgok az életben... imádok pakolászni, de ha nincs kedvem, akkor aznap pl mégse mosogatok meg másnap se, na bumm, akkor megcsinálja, vagy magától, ami eszébe jut.


de egy mosogatás tényleg 5-8 perc a napból, nem éri meg vitázni rajta... a főzés hosszabb de az nem házimunka hiszen kreatív tevékenység (gasztronómia, szakácsművészet stbm akinek nem, az rendeljen stb. vagy egyen taskosat, mirelitet)

egyéb házimunka, pl. takarítás... hát kb 5 másodperc letörölni egy polcot, tíz perc kiteregetni egy mosógépnyi ruhát... nekem ez életemben nem volt beszédtéma se soha csak most a kérdés miatt :D

amikor napi tíz - tizenkét órát dolgoztunk mindketten, akkor sem volt ez igazán téma.


szerintem aki rendmániás, vagy lusta, vagy ideges típus, vagy mániákus pakolászó.takarító stb az csinál ebből igazán gondot... többet beszélünk róla most, mint amennyi ideig maga egy mosogatás tart....


vészhelyzeti megoldásnak meg ott egy mosogatógép, na?? mondjuk abba is több ideig tart bepakolni, mint elmosogatni, én csak vendégség után használom.


30N

2012. szept. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mellette ugyanúgy csinálom én is a takarítást (porszívózás, portörlés), vasalok, mosok, főzök, vagyis mindent amit kell csinálni egy háztartásban, én is megcsinálom. Ezért sem szeretném teljesen átvenni a mosogatást tőle. Persze, megcsinálom (és nem szökőévente) de nem állandóan szeretném.
2012. szept. 16. 09:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát ha másba is besegítesz, akkor beszéljétek meg a "szétosztást" vagy tényleg vegyetek egy mosogatógépet, van kis méretű is.
2012. szept. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azt nem tudjuk megmondani, hogy lesznek ebből problémátok vagy sem.

Mivel nem szeretnéd, hogy teljesen rád hagyja a mosogatást akkor vegyetek mosogatógépet és azt ő is megtudja csinálni.

És amúgy biztos vagy te abban, hogy allergiás a mosogatószerre? Nem csak valamire kell fognia az utálatát?

Én is utálok mosogatni mégis megcsinálom.

Nálunk nincs felosztva, hogy te ezt-azt csinálod, én meg ezt-azt. Kivéve a portörlést és a nagyobb porral járó dolgokat ő csinálja, erős por allergiám van.

De bármiben segít van, hogy meg sem kell kérnem rá, hanem magától segít.

2012. szept. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ö főz te mosogatsz

ő mos és tereget te meg összehajtod és elteszed

ö porszívózik te felmosol

stb....

osszátok el két fele ki mit szeret alapon

2012. szept. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!