Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim kikészítenek minket...

A szüleim kikészítenek minket anyagilag, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én 20 éves lány vagyok, a párommal a szüleimnél élünk. Én egy betegség miatt nem tudok dolgozni, a párom pedig havi 100ezer forintot keres. A szüleim eleinte havi 20 ezret, később már havi 70ezret kértek csak azért, mert ketten itt lakunk. Ma már ott tartunk, hogy az egész fizetésünk se lenne elég nekik, folyton kiabálnak velünk, anyám egész nap ordibál, mondván: nem adunk elég pénzt, és külömben is én mint a gyerekük TARTOZOM nekik a múlthavi EGY DARAB PIZZA árával, ami 1200 forint, FIZESSEM KI. A párom már kikészült idegileg. Folyton kiabálnak, veszekednek velünk, a szemünkrehányják ha eszünk (jó huzatotok van) és ha nem eszünk (miért nem esztek, meg vagytok sértődve?) Évekbe telt mire kiismertem anyámat, aki sajnos érdekember, sunyi, és kétszínű. Ma betette a kaput az, hogy (mivel minden pénzüket elkérték) kértem 390 forintot, hogy vehessek a boltba valamit, mire ő fennhangon kiabálni kezdett velem, hogy nincs pénz, minden pénz elment RÁNK, és az a 390 forint kell neki fagyira (minden nap vesz valamit magának, de kaja már napok óta nincs). Én próbáltam főzni is, de neki az sem volt jó, mert az az Ő konyhája, és ott senki ne csináljon semmit, majd másnap meg azért cseszett le, mert nem főzök magunkra. (WFT?) Egyszerűen nem értem miért csinálja ezt. Apámat ellenünk hangolja, hazudozik rólunk minden félét, és apa neki hisz, nem nekünk. Ha ordibál velünk, próbálom megvédeni magam, de nem tudom, mert azért is én vagyok lecseszve, hogy visszaszólok. Kerestünk albérletet, de eddig egy sem volt jó, vagy túl drága volt, vagy túl messze a párom munkahelyétől. Egyszerűen tanácstalan vagyok, a minden napi vitákat pedig nem lehet elkerülni, mert folyton belénkköt úton-útfélen, hol ezért- hol azért. Rend és tisztaságmániás, nem lehet kenyeret szelni úgy ahogy nekem jó, mert neki az nem jó, állandóan azt figyeli mikor esik le egy morzsa, és ha megtörténik, már ordít, hogy már megint tiszta dzsuva minden (persze ez nem igaz). Kezdek besokallni, és kilátástalan az egész. Utálom a hétvégéket is, mert ilyenkor apám itthon van, és együtt támadnak ránk, nem hagynak minket nyugodtan élni, annyira kikészültünk idegileg, hogy a párom már 11 kilót fogyott, nagyon vékony (178 centi magas és 51 kiló). Nem tudom mit tehetnénk, minél gyorsabban, el innen, de nincs hova. Mit csináljak? :S

2012. szept. 16. 16:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Párod szüleihez költözni átmenetileg?

Milyen betegség miatt nem tudsz dolgozni?

2012. szept. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Mi a francnak kell 20 éves fejjel összeköltözni, ha semmi tartalékotok nincs. Nem védem a szüleidet mert elég szemétdog az ételt sajnálni a gyerektől, de havi 100 ezer két ember fenntartására baromi kevés.
2012. szept. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon sajnálom, hogy ilyenek a szüleid. Mindenképp az elköltözés a megoldás. Anyádnak a világ összes pénze nem lenne elég.

Ne alacsonyodj le a szintjére. Szomorú, hogy egy szülő a saját gyerekével így bánik.


Menjetek el onnan, ne foglalkozzatok velük utána, hadd forrjanak a saját levükbe, s utálkozzanak egymással, ha nekik csak ebből áll az élet.


Kezdjetek új életet a pároddal!

2012. szept. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Julcs.Julcs.aaajucsi válasza:
50%
el kéne költöznötök baráthoz vagy valakihez persze úgy h kaját ti csináljátok magatoknak meg minden .anyád nem normális már bocs.
2012. szept. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Albérlet, azon belül is egy szoba kettőtöknek.(azaz egy albiba költözni valakikkel - ha egyetemvárosban éltek, könnyebb)

Annyit kifuthat a havi száz, és marad ennivalóra is valamennyi. Természetesen ebből nem fogtok egyről a kettőre jutni, de legalább nem otthon eszitek az ideget.

2012. szept. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

Párod költözzön haza az ő szüleihez. Akkor költözzetek össze, amikor megvannak hozzá a normális lehetőségek.


Vagy keressetek nagyon olcsó albérletet, akár a párod munkahelyétől távol. Inkább utazzon mindennap egy órával többet, minthogy ezt a tortúrát folytassátok.

2012. szept. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%

2.-es válaszolok vagyok pontosítok mert félreértetek az írásom és kapom a gusztustalan privát levelet.


"havi 100 ezer két ember fenntartására baromi kevés"

Nem haza adni kevés hanem ha elmegy albérletbe 40+30 rezsi akkor a maradék 30 ezerből nem tudnak spórolni semmit és nem tudnak előrébb jutni.

2012. szept. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is az lenne a legjobb ha elköltöznétek. Egy másik párral közös albérletbe és az még fizethető is. Neked nem jár valamilyen támogatás a betegséged miatt? Mi a bajod?
2012. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi a bajod miert nem tudsz dolgozni?
2012. szept. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A páromnak az apja meghalt, az anyja pedig hallani sem akar róla, mert nem a vérszerinti fia, mindegy ez hosszú story oda nem mehetünk.

Havi 100-ból meglehetne élni, szűkösen ugyan, de meg.

Támogatást kapok, de azt alapból elveszik tőlem a szüleim már évek óta (34500 forintot kapok, azt már évek óta folyamatosan elveszik, és én mindig odaadom, hogy ne legyen vita). Keressük már az albérleti lehetőségeket.

2012. szept. 16. 17:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!