Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetünk ebben az esetben?...

Mit tehetünk ebben az esetben? (önmagát ellátni egyre nehezebben tudó, makacs nagypapa)

Figyelt kérdés
Nagypapám (édesanyám édesapja), egyre kevésbé tudja magát ellátni, lassan veszélyes lesz saját magára, de elköltözni nem akar sem hozzánk, sem otthonba. Az egyik lánya vele lakik, de ő nem akar róla gondoskodni, ezt meg is mondta és be is bizonyította. :( Ilyen esetben mi tehetünk valamit vagy tétlenül kell néznünk az egészet?
2012. szept. 17. 08:22
 1/8 anonim ***** válasza:
a legtöbb idős nagyon makacs.. esetleg bemehetnétek otthonba ahol elmondjátok ezt a dolgot, lehet lenne, aki kijönne beszélgetni vele (mégis csak szakember) és megtudná győzni, hogy jó helye lenne otthonban. ha ilyenre nincs lehetőség akkor fordítottan, valahogy vigyétek el az otthonba, hogy megnézhesse. (ha kell hazudjatok valamit, hogy hova mentek aztán végül mégse..) nem kell ott maradnia, meg nem erőszak de így legalább megnézheti magának, hogy milyen. mert ha ilyen állapotban van én sem tudok mit javasolni, azért egy "saját bejáratú" ápolónő meg kétlem, hogy megfizethető..
2012. szept. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Sajna én is tanácstalan vagyok. Ugyan ez, csak mama, nem papa. :((((
2012. szept. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Az egyik lánya vele lakik, de ő nem akar róla gondoskodni, "


Gondolom azért örökölni majd akar?!!

2012. szept. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a lánya vele lakik, akkor márpedig neki kellene gondozni addig, amíg ez "házilag" megoldható.

Én 10 évig éltem kettesben a nagypapámmal, csak az utolsó pár hónapban került kórházba és rövid ideig otthonba, amikor már súlyos, gyógyíthatatlan beteg lett.

Még így is sokszor úgy érzem, hogy nem tettem eleget érte..

2012. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos az a lánya, aki vele él már a papa halálát várja ezt meg is mondta a nagypapámnak és nekünk is. Sajnos a nagypapám viszont mindenben támogatja őt (valószínűleg bűntudatból, mert késői gyerekként ilyennek nevelték).
2012. szept. 17. 10:59
 6/8 anonim ***** válasza:

öreg fát nehéz átültetni.

Nem lehet valahogy a lányát kitenni a házból és ti költöznétek hozzá, vagy legalább napjában többször átnézni hozzá?

2012. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lehet kitenni, mert se lakása, se munkája, az apja tartja el. :(
2012. szept. 17. 11:37
 8/8 anonim ***** válasza:

nagyon sok az ilyen, hogy nem akarnak segíteni, bár ez sokszor már abból következik, hogy nem is tudják esetleg, hogyan lehetne.. (most idevonnám, azt is, hogy képesség is kell hozzá, hogy el tudd viselni, bár családon belül történhet bármi, nincs, amit ne tennénk meg értük..) ugye hát, az alapnak ennek kellene lennie.

még esetleg, (tényleg egy otthon taszító lehet) hozzátok mehetne, bár írtad, hogy nem akarja.. pedig még a legjobb megoldásnak mégis ez tűnne, mert akkor ezek szerint, hozzátok viszont nem lenne akadálya, hogy költözzön, csak nem akar, igaz?

én családomon belül is, anyukám testvére ilyen, hogy egy forinttal nem segítené a mamát de a markát azt tartja.. a mama meg olyan jószívű, hogy előbb vágná le a kezét, mintsem ne adjon a fiának.. sajnos ez ilyen ): )

2012. szept. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!