Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért várják el azt, hogy...

Miért várják el azt, hogy mert rokoni kapcsolat van köztünk, ezért köteles vagyok szeretni és mindent elnézni neki?

Figyelt kérdés

Bátyámról van szó.

Rá kellett döbbennem, hogy kevés ennyire számító, érzéketlen, beképzelt embert ismerek.

Egyfajta gazdatestnek tekint engem és szüleimet, meg gondolom a többi ismerősét is.

Csak addig tud kedves lenni, amíg érzi, hogy veszélyben van és szüksége van valamire. Amint megkapja azt a valamit, utána eldobja az illetőt. Legutóbb pénzt kért tőlem, holott ő dolgozik, én most munkanélküli vagyok, tudja jól, hogy kevés megtakarított pénzem van. Nem adtam neki, erre eljátszotta a kis, szegény áldozatot, ő beteg is, stb. Szüleim lecsesztek, hogy "csak a családtagokra számíthatunk" az életben, hogy tehettem ilyet?

Utána derült ki, hogy bőven volt még neki pénze, csak drágább buliba akart menni...És ezért simán elvette volna az ételre szánt pénzem.

De ez még egy átlagos húzása volt.

A legdruvábban az érint, amikor valamiért rászólok, ha otthon vagyok, pl. tegye már meg ezt, meg ezt, és kimutatja a foga fehérjét. A hangnem, a lenézés, megvetés, ami süt belőle, egyszerűen elképesztő.

Mindegy nem is ragozom tovább, igazából az bosszantó még, hogy mindig cseszegetnek rokonok, szülők, legyek vele megértő, kedves, a testvérem mégis, de én egyre jobban azt érzem, hogy semmi dolgunk egymással, ha nem látnám többé, az sem zavarna...Volt egy időszak, amikor teljesen tönkre vágta a családot anyagilag, és nem érdekelte, hogy a szüleim (és én)szinte éheznek, neki az volt a fontos, hogy ő jól érezze magát.


Szégyellnem kéne magam, hogy egyszerűen kiölődött belőlem minden pozitívabb érzés iránta?


2012. szept. 17. 12:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy valaki jár hasonló cipőben? Válaszokat előre is köszönöm!
2012. szept. 17. 12:52
 2/8 anonim ***** válasza:
biztos nem ismerik, vagy igencsak elvakultak
2012. szept. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elküldeném a rühes p*csába. Ne bánkódj miatta,ne foglalkozz vele,ne pénzeld. Nem a te dolgod.
2012. szept. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is ebben a cipőben járok, én vagyok az idősebb, akit szigorral neveltek, aztán jött a kicsi, akit lazán. Mivel rám figyeltek, a suliban is kellett teljesíteni, szóval igyekeztem, így lett aztán valamim, házam, vállalkozásom és folyamatosan dolgozom azon, hogy jobb legyen.

A kicsi tesó mindig mindent megkapott, amiért én megdolgoztam. Nekem nem vették meg... Majd 12 évesen súlyos dohányzás és alkoholproblémái lettek (én akkor már 25 voltam, ő késői gyerek volt) Szóltam otthon, hogy sok ismerősöm figyelmeztetett, ennek nem lesz jó vége, nézzenek a tesó után. Ők meg engem kezdtek támadni, hogy az ő kincsük nem ilyen... Akkor már én nem számítottam annyira, mivel az otthoni vállalkozás helyett sajátot indítottam, mert nem akartam ingyen dolgozni nekik, ezért mostohagyerek lettem.

Most 18 éves, annyit tudok róla, hogy a rendőrség és az elvonósok is jól ismerik, de ezt a család szépen szőnyeg alá söpri. Nem bírnak vele, de erről én már lemondtam. Akkor, mikor tettem volna valamit, el lettem zavarva, most már a saját családom az, akikre odafigyelek, a saját gyerekeim. A szüleim néha felhívnak azzal, hogy vegyem fel a testvérem dolgozni, én csak egy erkölcsi bizonyítványt kértem, erre lecsapták, pedig minden munkástól kérem, a munka jellege megkívánja. Hát, ennyit a családról.

2012. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hu, ez az sztori nagyon durva volt, de ismerős is egyben.:(

Én sem szólhatok semmit rosszat a "testvérkémre".

Ja és nekem is mondták már, hogy még egy régebbi munkahelyemen szerezzek neki állást. Azok után, hogy ismerőstől kirúgták, mert nem járt be, de a fizetésre igényt tartott.

2012. szept. 17. 13:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a bátyám is ilyesmi. Lenéz mindenkit, azt hiszi ő az Isten. A szüleivel úgy beszél, mint akiket a s***éből rántott elő, velünk a húgaival is. Elvárja, hogy ki legyen szolgálva. Most végre dolgozik valahol, hazajár hetente, mert nem bírja kimosni a cuccait albérletben, egy teljesen magatehetetlen, öntelt p*cs.

A szüleink mégis őt istenítik, mint legidősebbet és férfigyereket. Egyetlen nagyszülőnk, a mama is.

Ő is állandóan pénzt kunyerál, elvárja, hogy olyan kiadásaiba szálljanak be a szüleink, amit az ő dolga lenne fizetni. A húgom laptopját egyszerűen lenyúlta, mondván kell neki az albiba, közben van asztali gépe is. a szüleink még a húgomat üvöltötték le, milyen mocskos irigy, hogy nem akarja odaadni.

Ha panaszkodunk, minket mond el minden féregnek apánk, mert hogy állhatunk így a testvérünkhöz? Közben én is számtalanszor segítettem neki, soha meg nem köszönte, természetesnek vette még le is alázott. Nekem ő még egyszer sem segített, mégis én vagyok a szemét, mert megvan róla a véleményem...

23N

2012. szept. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Pfff, 6. válaszoló, ez is ismerős.


"A húgom laptopját egyszerűen lenyúlta, mondván kell neki az albiba, közben van asztali gépe is."


Ugyanez nálunk is, csak anyuét vette el.


Ugyanúgy hazahordta a cuccait kimosatni, vagy áthívta anyumat "vendégségbe", hogy kb. mosogasson el és főzzön rá, még munka után szegény asszony.


Mennyi ilyen szociopata van.:(

2012. szept. 17. 13:51
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A 4-eshez hasonló a történetem, nálunk is az öcsémnek kedveznek még most is csomó mindenben, pedig elzüllött már eléggé, engem meg kritizálnak pedig kevés igyekvőbb ember van mint én. Ha az öcsémről szólok egy rossz szót mindjárt beszólnak, hogy mit bántom, jó ember ő stb. Nagyon bánt, és nem tudom egyszerűen elfogadni hogy csak mert hasonlóak a génjeink, nekem el kéne tűrnöm egy ilyen ember hülyeségeit... felvállalom, hogy nem érdekel az öcsém és rokoni alapon nem segítenék neki, hacsak nem az élete múlna rajta.
2012. szept. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!