Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fontos, hogy már a...

Miért fontos, hogy már a névből kiderüljön valaki családi állapota?

Figyelt kérdés

Több kérdésben, válaszban olvastam az esküvő utáni névváltoztatási mizériákat. "Kedvenc" okfejtésem: mert abból nem derül ki azonnal, hogy férjnél vagyok! Nem is értem: kinek mi köze a családi állapotomhoz. Azzal több vagyok? Miért divat ez az elavult gondolkodás? Miért nem érzik teljesnek magukat az ilyen nők?

Csak megjegyzem: férjnél vagyok, de a saját nevemet tartottam meg. És soha nem hangoztatom, hogy férjnél vagyok és nekem ezt fontos a világ tudtára hozni.



2012. szept. 17. 19:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
és végre valaki aki egy véleményen van velem.kiváncsi vagyok a kommentekre. :)
2012. szept. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%

Hát nem tudom, nem kell hangoztatni, hogy férjnél vagy, de úgysem kell kezelni, mintha szégyen lenne.

Egyébként pedig sok helyen jól jöhet: anyám egyszer egy iskolában a lánykori nevét használta, erre rögtön elkezdték, hogy egyedülálló anyuka...

Szerintem ez kicsit olyasmi, mint a jegygyűrű.

2012. szept. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nekem a jegygyűrűm is dobozban van. A munkában nem hordhatom, sem az edzéseken. Féltem, hogy a föl-lehúzogatások miatt egyszer elvesztem. Most csak alkalmakkor hordom. Ezt a jelet sem használom :)
2012. szept. 17. 19:10
 4/29 anonim ***** válasza:
55%

Csatlakozom az elsőhöz, és a Kérdezőhöz.


Szerintem azért, mert végre fogtak maguknak valakit, aki elveszi őket, legtöbb esetben el is tartja őket, és ezt tudnia kell országnak-világnak.


Örülök, hogy nincsenek ilyen problémáim.

2012. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%
Miért ne érezném enélkül magam teljesnek??? Nem értem, egyeseknek miért csípi a csőrét az, ha valakinek úgy a jó, hogy -né a neve. Elavult gondolkodááás?! Te jó ég... Bocs, hogy valaki még tiszteletben tart egy-két hagyományt. Én kérek elnézést érte.
2012. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
48%
Szegény 4., nagyon sajnállak.
2012. szept. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Senkit nem akartam megsérteni. Én csak azért tartom elavultnak, mert az emberek alá-fölé rendeltségére utal. illetve egy embert a másikhoz tartozása révén definiál. Elég középkori szerintem.
2012. szept. 17. 19:15
 8/29 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk pont fordítva volt. Én meg akartam tartani a nevem, a férjem meg bevágta a durcát, hogy ha nem veszem fel a nevét, akkor nem lesz esküvő. Mondjuk mi kiegyeztünk egy kötőjeles verzióban.

Szerintem itt arról van szó, hogy jelezni akarják, hogy a férjükhöz tartoznak. Azért ez valahol szép, még ha én xyné -ként sosem vettem volna fel.

2012. szept. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon ritka családnevem van, úgyhogy mindenképp meg akartam tartani (a férjemé elég gyakori). Apám furcsállotta, de rám bízták. A férjemnek mindegy volt. Ő még hajlott volna a kötőjeles verzióra (neki is kötőjeles), de végül visszatáncolt, mert nem akart iratokat cserélgetni.


Akivel közelebbi kapcsolatban vagyok, az úgyis ismeri, máshol meg nem akarom a magánéletemet reklámozni.

A -né verzió kifejezetten taszít, az számomra már birtokviszony.

2012. szept. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
94%
Van akinek fontos ez, nincs vele semmi baj, ugyanúgy azzal sem akinek meg nem fontos ez. Nekem teljesen mindegy, hogy a szomszédom vagy bármelyik csalágtagom, hogyan viseli nevét. Nekem attól sem a fizetésem nem több, sem nem rosszabb az életem, ha valaki más módon viseli a nevét mint én teszem. A második házasságomban élek, több mint 10 éve és nem vettem fel a férjem nevét. Van két gyerekem, az egyik az első házasságomból (aki viseli az első férjem nevét) és van egy jelenlegi férjemtől. Van még egy csavar a történetben, mert a közös gyerek az én vezetéknevemet viseli. (sem apámnak, sem nekem nem volt fiú testvére és azt nem lépjük meg férfi ágon kihalt volna a család nevünk.) Ha elmegyek X hivatalba valami ügyet intézni, ahol szóba kerül az én nevem és a ygerekeim neve. Kapásból azonosítanak két gyerekes lányanyának aki a kisebbik gyerekéről még azt sem tudja, hogy ki az apja. Attól függ, hogy milyen a szituáció van hogy elmagyarázom, hogy mi a téynleges helyzet, van amikor ráhagyom.
2012. szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!