Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kényezteti el sok...

Miért kényezteti el sok édesanya a fiát, a másik testvér (lány) rovására?

Figyelt kérdés

Elég sok ilyen kérdést és választ olvastam a minap, amikor rákerestem a témára-egy barátnőm panaszai kapcsán.

Náluk a "kisöccs"-huszonéves ember, lassan harminc- kiváltságok közt nőtt fel, jelenleg is otthon élősködik az anyjukon, apjuk már nem él. Akármi rosszat tesz a srác-kirúgják munkahelyről, rendőrségi ügy-kap egy ejnye-bejnyét az anyutól, aztán a lányon csattan az ostor. Már régóta nem él otthon a lány, de akárhányszor hazaérkezik, felhív, meg ír, mert mindig éri valami igazságtalanság, el van várva, hogy kiszolgálja azt a lusta embert,

aki egy köszönömöt nem nyög ki neki,

sőt amikor ott voltam is, kb. csak nagyképűen járkált a lakásban, és úgy beszélt barátnőmmel, mint egy utolsó szrral.:O

Az anyuka meg csak értetlenkedett, amikor látta, hogy a lánya ideges és velem viccelődött, hogy hát nyugtassam már le a kis "idegzsábát".


Ezen teljesen ledöbbentem. Teljesen természetes egyeseknek, hogy egyik testvér-általában kisebbet- érinthetetlen, óvni kell, míg a másikat bele lehet taposni a sárba?


Válaszokat, tapasztalatokat köszi!


Ja még annyi, hogyan segíthetnék barátnőmön?


2012. szept. 18. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, ez engem is foglalkoztat... Vannak tipikus lányos anyák, mint például az enyém is, és fiús anyák, mint a család közös barátja. Mindkét fiát annyira elkényeztette, hogy rossz nézni is. Mi ketten vagyunk csajok testvérek, én hamar elköltöztem, hamar elértem sok mindent minimális segítséggel. A húgom még otthon él, de olyan tervei vannak, és olyan ambiciózus, hogy sok még én is irigylem érte. Minket apánk sem kényeztetett el.


Nem értem én sem.

2012. szept. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
hát segíteni nem tudok,nálunk is ez van. én házas vagyok 3 gyrekkel,bátyám 41 éves,senkije nincs,munkája se anyám tartja el. otthon döglik. anyám mindig bevédi. neki minden munka büdös,anyám meg mindig valahogy a végén igazat ad neki. csak azt nem tudom h mi lesz ha anyu segítségre szorul majd,mert a bátyám tuti nem fogja eltartani-gondozni,én meg őt nem fogom,de akkor majd dobjam ki az utcára??
2012. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Első, hát hála az égnek nálunk sem volt ilyen megkülönböztetés.

Uh, második, barátnőm is ugyanezeken rágódik.

2012. szept. 18. 13:46
 4/9 A kérdező kommentje:
De én azt tanácsoltam neki, hogy igenis, ha arra kerül a sor, ne segítsen a tesójának, mert ő semmit nem segített neki, sőt szerintem az sem érdekelné srácot, hogy ha az egész családja bajba kerülne-amikor az apjuk meghalt, az öccs simán elment már másnap bulizni...
2012. szept. 18. 13:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Talán anyuka riválist lát a lányban, ezért elnyomogatja.

Esetleg fiúnak várta, de hát nem nőtt fütyije.

Az is lehet, hogy a bűntudata miatt - ahogy bánik a lányával, vagy nem akarja elfogadni -, a fiú kapja meg a kedves szót, mert a lányával képtelen normálisan bánni.

2012. szept. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk is ez volt. Sőt van.

Én annyira tartok attól, hogy ugyanezt a mintát (mint egy családi átkot) vinném tovább, hogy nem is akarok második gyereket a fiam mellé. Úgy érzem, hogy ugyanolyan igazságtalan lennék a másodikkal (főleg ha lány lenne), mint amilyen anyám volt velem és a nagyanyám az anyámmal....


Amúgy tudok jobbat mondani, csak hogy a barátnőd anyjára licitáljak: Anyám szerint én vagyok a hibás, hogy a nálam 5 évvel idősebb bátyám betegen született... - hogy miért azt senki ne kérdezze :(

2012. szept. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hétköznapi hímsovinizmus. Az anyuka is úgy lett kondicionálva, hogy a férfiaknak mindent el kell nézni, a nőkkel szemben pedig óriási elvárásokat támasztanak.
2012. szept. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van. Persze a szüleim azt mondják, csak képzelődöm, meg más oka van, meg őt máshogy szeretik, de borzalmas volt már egészen kicsi koromtól kezdve azt érezni, hogy tőlem mindent elvárnak pl. tanulásban, ha ketten rosszalkodtunk, akkor én voltam letojva, hogy én vagyok az idősebb, öcsi kicsi, lehetne több eszem (kemény egy év volt közöttünk, naná, hogy egy 6éves már sokkal többet tud, mint aki 5, nem? -.-)... utána tőlem volt elvárva mindig, hogy segítsek házimunkában, én cipeltem fel a bazi nagy cekkereket is, amíg öcsike bent gépezett, ha néha, amikor tanultam vagy fáradt voltam, megemlítettem, hogy öcskösnek is van 2 keze, én voltam a hálátlan lusta disznó... nekem már egy hármasért is patáliáztak, nála meg elintézték azt is ejnyebejnyével azt is, hogy "hát nem tanultam németre, mert minek, hülye tanár kihívott, mondtam, nem akarok felelni, kérem a karót"... érettséginél én tíz percre mentem ki olvasni, jött az, hogy "neked nem kééééne tanulnooood? ha így folytatod, megbuksz, csalódtunk benned stb.", öcsi meg (aki gyakorlatilag feleannyit nem dolgozott, mert az én tételeimet használta kvázi), pár nappal érettségi előtt állt neki egyáltalán tanulni, elbőgi magát, hogy jaj, de szarul megy majd neki, és akkor meg ott simogatták, hogy nem baj, ha kettessel mész át, akkor is szeretni fogunk...


lehet tippelni, kettőnk közül ki lett az idegroncs, aki mindenkinek meg akar felelni...

2012. szept. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
szerintem a lány (aki lehet, hogy te vagy) eltúlozza a dolgokat. a lányok képesek erre.
2012. okt. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!