Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül valaki...

Van még rajtam kívül valaki aki utálja az anyját, vagy nagyon rossz a kapcsolata vele? Szerintetek, mitől alakulhat ez ki?

Figyelt kérdés
2012. szept. 19. 08:03
1 2
 1/14 anonim válasza:
Szia! Igen én sepiciel nagyon nem szeretem. Nekünk ez ugy alakult ki hogy a mostoha apám vert sok mindenért és ö ezt nem vette komolyan végig nézte ahogy rugdos ezért megelégeltem és mondtam neki hogy állítsa le vagy válasszon.Sajnos nem engem választott ezért 13 éves koromba kidobott.Ekkor kerültem az apámhoz.De az még haggyán hogy kidobott utána még szülinapomkor is képes volt felkeresni és megmondani hogy utál és nem vagyok a lánya.Amikor találkozunk sajnos mindig öszeveszünk és megbánt volt amikor miatta kerültem korházba.Mára már nem bír megbántani. Én csak azt tanácsolom neked ha neked is vmi ilyesmi jellegű a dolog ne foglalkozz azokkal amiket neked mond.Ha nem akkor írd le mi a probléma lehet hogy tudok segíteni.
2012. szept. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A mi kapcsolatunk sajnos eléggé megromlott.Ennek sok oka van:

Teljesen más egyéniségek vagyunk, a két véglet.

Iszik.És ez engem mindíg is nagyon zavar.Mivel egyedül nevelt fel, elvárnám, hogy vigyázzon magára és a józan eszére, de erre nem képes, az egyetlen lány kedvéért sem.Jogosan merül fel bennem akkor a kérdés, hogy vajon fontos vagyok, voltam-e neki?

A véleményemet sosem kérte ki előre semmiről, mindíg a maga feje után ment, mondván:"semmi közöd hozzá!".Bezzeg, mikor bajba került, akkor szidott, mint a bokrot olyasmiért, amiről azelőtt nem is tudtam, mert a hátam mögött csinálta(pl. adósságok).

Nem bízik bennem, én sehogyan sem vagyok megfelelő, sokszor éreztette, hogy mekkora nyűg vagyok a nyakán, meg milyen sokba került a felnevelésem.Aztán meg állítja, hogy szeretett, meg tervezett gyerek voltam.Ezután el is higgyem?Szóval, ezért.Nem lenne semmi baj, ha nem lenne ilyen nehéz a természete.

2012. szept. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia,

van itt egy másik kérdés:

"Van itt olyan aki nem beszél a szüleivel és rossz a viszonya? Ha igen akkor miért?"

Ott válaszoltam elsőnek, az erre a kérdésre is tökéletes válasz....de bemásolom ide neked, pár perc mert még csak 5 percenként írhatok 1 választ.

2012. szept. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

tehát akkor itt van neked a másik kérdésre adott válaszom:

"Anyámmal rossz a (v)iszonyom..11 éve nem tárgyalok vele. Utoljára a barátomat vittem el bemutatni neki, amikor már együtt voltunk 3 éve. Másnaposan/ részegen fogadott(nem nagyon tudom megkülönböztetni, mert nem sűrűn forognak a körömben piás emberek) tiszta szégyen volt, ott pöfékelt a pofánkba, szóltam, hogy mi utáljuk a cigifüstöt, erre csak röhögött egyet(húgom is jelen volt, és még neki is volt annyi esze, hogy kiment az előszobába rágyujtani) és fújta a pofánkba tovább. Mocskos ruha volt rajta, a tréningje le volt csúszva a se*gén de nem kicsit, úgy ahogy volt hatalmas szégyen volt anyám és a viselkedése. A húgom pedig elmesélte, hogy hát előző nap jól beb*szott anyám, és a mai nap(mikor mi ott voltunk nála) még rá is ivott, ezért írtam hogy részeg-másnapos keverék volt.

A barátom a második percben súgta a fülembe, hogy ő többet ide be nem teszi a lábát, nem kicsit lett idegbajos tőle. Elején ölelgetett minket, de úgy, hogy jól megszorított, és nem engedett(később rájöttem, hogy ez csak kapaszkodott belém).

Elég kellemetlen volt ott állni az előszobában így kb. 2 percig....nem vagyok az az ölelős-puszilgatós ember.

Aztán később hozott egy olyan fényképezőgépet, ami olyan jó minőségű képeket csinált, mint egy darab krumpli. Azt nyomogatta a fejünkbe, és mivel nem tudta egyenesen tartani az állapota miatt, odaütötte az arcunkhoz, a keze remegett stb...fúhh de pofánrúgtam volna a nyomorékot.

Soha nem volt egy olyan pillanata egyébként, amikor azt éreztem volna hogy szeret engem, máskor is voltam úgy fent nála-a húgomat látogattam meg-hogy olyan részeg volt, hogy aludt, akkor is a hugi mondta, hogy miket ivott meg ott voltak mellette a piás üvegek, whiskey meg ilyen sz*rok. Sütőben a fullra odaégett szén sütemény....még mindig sült. Leállitottam.

Felkelteni nem lehetett anyámat.

Még kicsi voltam, akkor már közölte velem, hogy bead intézetbe. Itt vágta el magát nálam, megfogadtam, hogy minden egyes megnyilvánulásom gonosz lesz felé. Az ominózus látogatásunk után kapott tőlem egy szép levelet az iwiwen, ráömlesztettem mindent amit megérdemelt, amit (nem) kaptam tőle az életben. Megírtam, hogy csak arra volt jó, hogy engem kipottyantson( pont ezzel a szóval), és úgy rühellem, mint a sz*rt. És hogy a jövőben ne számítson arra, hogy ha bajban lesz, vagy épp unokája születik, egy percig is látni fogja. Mert az nem az ő unokája lesz. Egy ilyen szemét sz*r alaké.

Erre visszajött egy 1 mondatos válasz..felejtsem el őt egy életre. (Hmmm, nem lesz nehéz azt hiszem).

Ha csak rágondolok, elfog a harag és a gyűlölet, ha az utcán látnám meg, nekimennék és sz*r vége lenne számára 9 év MT után (muay thai box) amit azóta is csinálok a stressz levezetése miatt, meg nem viccelek-tényleg nagyon jól megy, főleg amikor anyám fejét képzelem a zsák, és a rúgópárna helyébe. Anyám egy egész életre elintézte magát nálam, lecsúszott a simlis g*ci kategóriába, onnan senkinek nincsen esélye felkapaszkodni a szememben. Se most, se később. Ezt elb*szta. De nagyon.Egy életre.

Apámmal pedig nagyon jó a kapcsolatom, és mindig is nagyon jó volt. Megérti, hogy hogy érzek anyám iránt. Nagyanyám és apám is mesélt nekem arról, hogy hogy viselkedett régen anyám, még akkor is mikor velem terhes volt.(Iszákosság, apámat megcsalta, csavargott,napokra eltűnt, úgy, hogy senki nem tudta hol van, majd előkerül hót részegen, és még sorolhatnám...) tehát ahogy az angol mondaná: GOOD RIDDANCE!"

2012. szept. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Már felnőttek vagyunk. Amikor gyerek voltam sosem mondta, hogy szeret, vagy hogy bízik bennem. Engem is vert, volt hogy ok nélkül. A veszekedések és gúnyolódások is mindennaposak voltak. Próbálom kezelni de nem megy. Most megint rá vagyok kényszerülve, hogy nála lakjunk (én meg a kislányom), de még ma is gyomoridegem van, hogyha hozzámszól. Az meg persze, hogy rossz anya vagyok, számára evidens.
2012. szept. 19. 08:42
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát, igen.Engem alapból megszülni sem akart.Eltitkolta,hogy terhes.Egy kinti wcben szült meg tök titokban és csak azért nem landoltam a vécében,(bár nem tudom,hogy ez már megoldás lett volna e rá,hogy ne éljek) ,mert nem vált le a méhlepény,igy muszáj volt bevinnie a házba...ezt a mamám és nagynéném mesélték el közösen.na ez volt a kezdet.leszarom,nem érdekel.....volt itt egy hozzászólás,ahhoz még nagyon hasonbló a helyzetem, hogy simán hagyta hogy a nevelőapám anyja(akinek semmi köze hozzám) simán ütött vert.szinte csak azért mert avgyok.és anyámat ez egyáltalán nem érdekelte, mert ő be akart illeszkedni abba a családba, és még ezt is simán elnézte nekik. Volt hogy még anyám vert meg előttük(megszégyenitve teljesen), egy mondvacsinált kitalált baromság miatt, amit szinténa nevelőapám anyja talált ki,mert útált,de szívből!ez ment 18 éves koromig.akkor elszöktem otthonról(hamarabb nem mertem)elvégre eszem csak van.Bár kiutat kereshettem volna máshogy is, de nem kicsit voltam megfélemlitve,aki benne van ebben az sajnos tudja.Most sem jobb anyámmal a kapcsolatom,kissé erőltett.Mikor terehs lettem,már 6 honhapos terhes voltam,mikor el mertem mondani neki,és az volt ráa válasza,hogy uygan minek az nekem??Meg,hogy elég szarul gondolkodom, nem vagyok normális(jó bunkó is vagyok,hogy nem követem az ő példáját és szoritom el a hasam, meg titkolom,hogy majd megöljem ha megszületik...

Bocsánat,hogy hosszú lett..

a lényeg, és mostmár a kérdésre válaszolva:még sem tudom útálni őt.Talán alap természetem ilyen,hogy senkit nem tudok útálni,pedig okom volna rá.És anyám például meg is érdemelné.De valamiért nem tudom útálni,sőt... :(

2012. szept. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

08:28 vagyok.Hozzátenném, tudom, hogy tökéletes szülő nincs, nekik is lehetnek hibáik.De a hozzáállásból azért már le lehet vonni egy következtetést...

Én például nem várnék el sokat, csak annyit, hogy egy szülő legalább annyira tisztelje meg a gyermekét, ahogyan egy kedves vendéget.Ha az előtt tud normálisan felöltözni, beszélni, viselkedni, akkor legalább ennyit a gyereke is megérdemel és ez nem egy megerőltető, vagy megfizethetetlen dolog.Na meg a korrektség és bizalom is alapvető kellene hogy legyen, anélkül nehezen elképzelhető a jó kapcsolat.

A káros szenvedélyeket megérteni nem tudom,aki ilyet csinál, az maga is nagyon gyerek, szülőnek semmi esetre sem való.Kezeltetni kellene őket, de ez nehéz ügy, mert maguk előtt is tagadják, hogy bajuk van.

Én évekig munka nélül voltam itthon, mert amíg kisebb volt a gyermekem, nem akartam anyámmal hagyni, mert ha úgy tartja kedve, bepiál, aztán nekiáll főzni, közben lefekszik és persze elalszik, a bejárati ajtó időnként nyitva marad, szóval ilyen féleszűvel kisgyereket nem hagyhattam.A lakást is őrizgettem, elvégre ki tudja, mikor ég fel mellette a lakás.De persze ő engem hibáztat, hogy nem megyek semmire, az nem számít, hogy miatta lehetetlenedett el az életem.Már nagyon ráuntam!Egy egész családot szét tud cseszni az ilyen.

2012. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hogy tud ilyen nőkhöz pasi hozzányúlni? Megkérdeztétek erről apukátokat?
2012. szept. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Anyám mesélte, hogy azért kezdett inni, mert már elege lett apámból és valamivel el akarta üldözni.Nos, sikerült.

Bár előtte(apám előtt) is volt piás időszaka.Franc tudja.egyszer így mondja, másszor úgy.Nehéz dolog, ha az ember az egyetlen szülőjében sem bízhat meg teljesen..

2012. szept. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

6/6os hozzászóló vagyok.nekem apámmal sem jó a a kpcsolatom.15 éves koromban jött el egyszer a mamámhoz mikor éppen nála voltam.és köszönt,hogy hello én vagyok ám az apád!!mondom hát szia.Azt mondja:egy puszit sem adsz?(mégis hogy várja el tőllem,úgy meglepődtem,mint a fene!Számomra idegen ember volt,és adjak puszit neki!Hiába tudom,hogy az apám,akkor is!)Aztán elvitt kajálni,meg adott 5ezret.Utána évekig semmi.Aztán megkerestem rá pár évre és el is beszélgettünk meg ilyneek..egyszer hallom ám,még be sem értem hozzá,már jött ki és mondtam,hogy ide azért nem kell járni,hogy panaszkodjak,el lehet menni a fr.ncba és minek festem magam??olyan vagyok mint egy ku.rva!!

Na ennyit a jó szülőkről! :(

2012. szept. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!