Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen összezavarodott az...

Teljesen összezavarodott az életem, ami eddig stabilnak látszott. Mi a véleménye egy kívülállónak?

Figyelt kérdés
Mivel én benne vagyok ebben a szituációban nem tudom reálisan nézni a dolgokat, ezért vagyok kíváncsi másnak a véleményére. Lassan 5éve párkapcsolatban élek, amelyről már pár hónapja érzem, hogy nem olyan, mint régen. A párom a legjobb ember a világon, nem tudok rá rosszat mondani, de nagyon sok minden idegesít benne, amit mondjuk eddig szerettem. Szeretem őt nagyon, de szerintem csak, mint embert. Érzem, hogy nem szolgált rá, egyszerűen csak az érzéseim elgyengültek és nem vagyok abban biztos, hogy őt képzelem el a gyerekeim apjának. A dolog sokkal egyszerűbb lenne, ha természetesen nem jelent volna meg a 3ik fél, aki nem más, mint egy régi ismerősöm, egy fiú barát, akiről mindig is tudtam, hogy nem csak barátként nézünk egymásra. És hát igen, idén nyáron kicsit jobban elkezdtük tartani a kapcsolatot és megcsaltam vele a páromat. A páromnak nyomban elmondtam, megbocsájtott, úgy néz ki túlléptünk a dolgon. De közben én nem tudok szabadulni annak a férfinak a gondolatától. Annyira felszabadultan érzem vele magam, csak közben meg tudom azt, hogy a másik férfi mellett nem kapnám meg azt a törődést, amit a páromtól megkapok, ő nem az a fajta. Egy ideig még beszéltem vele a megcsalás után, de már nem keres, ami persze természetes azok után, hogy visszamentem a páromhoz és nem vele próbáltam meg. De én a párom mellett érzem magam biztonságban, neki pedig még ki kell tombolnia magát, mert úgy érzem nem élte még ki magát eléggé. A gond csak az, hogy rettenetesen hiányzik. Nem is gondoltam volna, hogy lehet egyszerre két férfit szeretni... talán nem is lehet, de nem tudom, hogy melyiket szeretem. Mi ebben a helyzetben a helyes? Hogyan kéne viselkednem? Teljesen zavartnak érzem magam...
2012. szept. 20. 00:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Nem, valóban nem lehet egyszerre két embert szeretni. Te egyiket sem szereted, egy harmadikat keresel, aki megadja neked azt amit ez a két férfi csak külön-külön tud.

Szerintem.

2012. szept. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Az elso valaszolonak igaza lehet.

Egy biztos a parod nem erdemli meg, hogy ezt tedd vele. Legy hozza oszinte es szepen bucsuzz el. Az, hogy szereted mint ember es biztonsagban erzed magad melette nem eleg, ahoz, hogy egyutt eljetek le egy elete foleg ugy, hogy kozben gondolatban 100x megcsalod. (es ugye egyszer mar nem csak gondolatban) Senki nem erdemli ezt. Hagyd, hogy mas tegye boldogga, hogy mas Igazan Tiszta Szivbol Szerethesse. Te pedig probald meg a masikkal vagy egy harmadikkal de a parodat semmikepp se csapd be tovabb. Nem ezt erdemli.

2012. szept. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Az egyiktől megkapsz egy érzelmi biztonságot, a másiktól pedig szexuális vonzalmat. A probléma, hogy mindegyiktől csak az egyiket kapod meg, de mind az érzelmi biztonság, mind a szexuális vonzalom ugyanolyan fontos az életben és egy párkapcsolatban.


Hosszútávon egyikkel se leszel boldog, mert mindig hiányozni fog az, amit nem tud megadni.


Ami ezt a problémát megoldaná, az az, hogyha nem pazarolnád szegény párod idejét, és megadnád neki a lehetőséget arra, hogy keressen egy olyan lányt, aki szereti és nem csalja meg. Vagyis szakítanál a pároddal, és a másik férfi HELYETT keresnél egy olyan embert, akitől mindkét fontos dolgot megkapod.


A másik lehetőség, AMIT NEM AJÁNLOK, az az, hogyha a barátod mellett maradsz a szeretet miatt, míg mellette pedig mástól kapod meg a szexuális vonzalmat. De így garantált a depresszió és a lelkiismeret furdalás, és a barátod boldog életre való lehetőségét is tönkreteszed.

2012. szept. 20. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
búcsúzz el mind a két pasitól..egyik sem az igazi, majd jön egy harmadik, akibe minden "egybe" lesz. na és a fiukat se áltasd tovább..nem tisztességes dolog.
2012. szept. 20. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%

Ez a zavaros összevisszaság amiket itt leirtál a két férfiról mind a te gondolataid és vágyaid. Ezek nem ők, csak a fejedben vetited ki őket ilyenné. Nem tudom miért teszed, például nem fárasztanak le eléggé a munkahelyeden igy valami izgalom kell a hétköznapi szürkeségbe. Ha megfelelöen lefárasztanának a munkahyelyeden már azért szerelmes lennél a pasidba mert hagyna aludni. Uncsizol, nincs akadály amivel megküzdj, igy keresel magadnak egyett.


Folytatom, ez a két pasi tök ugyanolyan, semmi különbség nincs köztük. Az egyik szerinted nyújta a biztonságot, a másik izgalmas, de még ki kell élnie magát. Nem igaz, ez te vagy nem ők, te képzeled beléjük ezeket a tulajdonságokat, mert erre vágysz. Közben ez a két szerencsétlen flótás tök ugyanolyan pasi mint bármelyik másik, van két lába, két keze, mogyorója és vágyai.


Nem hiszel nekem? Bebizonyitom. Irod hogy a szerető egy régi barát, de mindig is tudtátok hogy nem csak barátként néztek egymásra. Gondolj vissza arra a részre mikor a mostani paliddal összejöttél öt éve. Megkérdezte erröl a barátról hogy ez neked kicsoda, mit mondtál? Áhh, ő csak egy barát, nagyon jó haverom már régóta. És te ezt ott valóban igy is gondoltad. Tehát te nem hazudtál, te ezt akkor valóban igy gondoltad. Most hogy szexbe fordult a dolog már azt gondolod hogy igazából mindig is méregettétek egymást. Most sem hazudsz, valóban igy gondolod.

De igazából ez a pali nem változott semmit, ami itt változott azok a te gondolataid róla. Amit te mindig az épp aktuális vágyaid szerint alakitasz, egyrészt mert erre vágysz, másrészt pedig neked igy kényelmes és kezelhető.

2012. szept. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A pasid helyében úgy rúgtalak volna seggbe hogy felvedd a hangsebesség háromszorosát.Az a helyzet,hogy nem érdemled meg az általad elmondottakból ezt az embert.Nagylelkű,egy csomó jó tulajdonsággal rendelkezik,biztonságot ad és neked mégis más kell? WTF? Neki kellett volna ,hogy otthagyjon.
2012. szept. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Húú, az 5. válaszoló baromi jól megfogalmazta a lényeget, abszolút egyetértek vele.


Egyébként kísértetitiesen hasonló helyzetbe kerültem én is. 4,5 évet voltam együtt az előző párommal, már az eljegyzés is megvolt. Nagyon jó ember ő is, ahogy a te párod. Érzelemi biztonságot, szeretet sőt anyagi biztonságot is kaptam tőle, de egyszer csak felbukkant egy harmadik. Úgy éreztem, hogy mindig is rá vágytam mélyen legbelül. Minden elvárásomnak megfelelt, sőt a szex olyan penge vele, mint még soha senkivel. Úgy vonzódunk egymáshoz, mint a mágnes. Én is megcsaltam a páromat, és szakítottam is vele. Túl fiatalon jöttünk össze, 20 éves voltam, még változik az ember.

Valószínűleg én is egy harmadik férfira vágyom, aki egyszerre fogja nekem mindazt megadni, amit az előző kettő külön-külön.

2012. szept. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szépen beszélsz a párodról, szerintem lehet hogy ez csak pillanatnyi megingás lehet. 5 év azért elég sok idő egymás mellett. Nem lehet folyamatosan ugyanúgy szeretni valakit szerintem a szerelem érzése hullámzó. Hol jobban ragaszkodik az ember, hol kevésbé, aztán megint azt érzi hogy imádja a párját. Szerintem nem feltétlen az a megoldás amit itt általában a legtöbben ajánlanak, hogy dobd ki, küld el, válassz harmadikat stb... Sokkal egyszerűbb lelépni, mint harcolni valamiért. Az hogy a párod megbocsátott az csodás és azt bizonyítja hogy mennyire szeret téged.
2012. szept. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld elfelejteni azt a 3.at és törődj az igazi szerelmeddel,ha megy akkor minden lehet a régi ha pedig nem megy akkor tényleg ne erőltesd és keresd meg az igazit :)
2012. szept. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
49%
No arra tudsz választ adni, hogy minek mondtad el a párodnak, hogy megcsaltad? Hogy te nem tudsz a két pasi között választani szenvedsz, szenvedjen ő is? Buta liba vagy az biztos. Úgy vágnálak ki mint a macskát. Azaz azt kiengedném, mert állat, de te nagyobb állat vagy. Ostoba tyúk
2012. szept. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!