Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek, hogy elveszítem a...

Félek, hogy elveszítem a legjobb barátom! Minden összezavarodott! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom, pontosan ő a legjobb barátom, annak ellenére, hogy ellenkező neműek vagyunk. Ez a barátság 7 éve tart, még középsuliban barátkoztunk össze, bár sokan nem adtak volna egy lyukas garast sem, hogy ez tartós barátság lesz, ugyanis eléggé különböző a személyiségünk és ő 3 évvel idősebb is. Végül együtt jelentkeztünk fősulira, így most ugyanazon a szakon tanulunk, csoporttársak vagyunk. Ő igazán helyes srác, így mondanom sem kell, sok csaj próbálkozik nála, néhányan még tőlem próbálják elkérni a számát. És ez engem napról napra egyre jobban idegesít és érzem, hogy nem sokáig tudom fapofával elküldeni a csoporttársaimat a fészkes fenébe, mert úgy érzem ilyenkor, hogy üvölteni tudnék, hogy hagyják már békén. Szinte le sem tudnám írni azt a feszültséget és már-már agressziót, amit érzek. A napokban mesélte el, hogy amiatt nem járt el szívesen bulizni az elmúlt néhány hónapban, mert nem akarta hogyha esetleg valaki csapná a szelet nekem, akkor ahogy ő fogalmazott "túlságosan meg akarjon védeni". Én sem tudom, hogy mi ez az egész. Kétségbe vagyok esve, hogy elveszítem a legjobb barátom. Két éve élünk együtt az egyetem miatt. Olyan természetes, hogy itt van, hogy most, ahogy hazautazott (én még egy kicsit maradok itt, mivel otthon úgyis találkoznánk) gondolkodni, egyszerűen nem tudom mit csináljak. Együtt dolgozunk, de így a munka sem megy igazán. Mi már jól összeszokott páros voltunk, mással minden lassabban megy és nem az "igazi".


Tudnátok segíteni? Mit csinálnátok a helyemben? Volt már valaki hasonló helyzetben? Mik a tapasztalatok? Úgy el vagyok keseredve.


Köszi a segítséget!


2010. júl. 27. 22:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%
Férfi és nő között nincs barátság!Mert előbb útobb az egyik fél már többet kezd érezni a másik iránt,tapasztalat.Te féltékeny vagy ő féltékeny ez nem barátság egyikőtök részéről sem.
2010. júl. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szóval azért vszted el a legjobbbarátod, mert beleestetek egymásba? Mert nagyon ugy néz ki abbol amit írtál
2010. júl. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
rossz elviselni, de valahogyan el kéne viselned, hogy rámásznak, hiszen nem a pasid, csak barátod! én is pont így vagyok mint te, pont a legjobb barátom, és én lány vagyok, ő fiú, és nálalm is ez az érzés már meg volt, ami benned, és hidd el, az a legjobb ha hagyod a francba, hadd másszanak rá. nem szabad érte szólni, nem szabad a mérleget felborítani, mert esetleg majd azt hiheti a barátod, hogy te többet érzel mint barátság, és hidd el, akkor aztán fenekestől felfordul a barátság! én is így jártam, csak hát ő érzett sokkal többet, mint barátság :( pont most vagyunk a se veld, se nélküled szakaszban :@. sok sikert!
2010. júl. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a problémádat?


Az a gond, hogy sok lány próbálkozik nála? Félsz, hogy ha lesz egy barátnöje, elveszíted?


"amiatt nem járt el szívesen bulizni az elmúlt néhány hónapban, mert nem akarta hogyha esetleg valaki csapná a szelet nekem, akkor ahogy ő fogalmazott "túlságosan meg akarjon védeni"." -- ezt nem értem. Együtt jártok bulizni, és ö nem ment veled, azért, nehogy túlságosan meg akarjon védeni más férfiaktól? Szóval ö féltékeny, és most ezért hazautazott gondolkodni?



Én úgy érzem, hogy nagyon erös érzelmi kapcsolat van köztetek, nem akarjátok elveszíteni a másikat, azt a biztonságot, amit a másik nyújt.

De nem mindegy, hogy ez az érzelem pusztán baráti szeretet, vagy több annál. Szerintem ezen kell neki elgondolkoznia - ezért utazott haza, és talán neked is el kéne.

Barátság, amit iránta érzel? Vagy több annál?


Ha csak barátság, akkor miért fájna, ha mással látnád? Akkor el kell egy kicsit engedned, és neki is téged. Ha már egy buliban is féltékenység kapja el, nem hiszem, hogy az ö érzelmi csak barátiak.

2010. júl. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nagyon bizonytalan vagyok. Ez az egész érzés más. Voltam már szerelmes, de szó nélkül el tudtam fogadni, hogyha szakítottak velem vagy ha úgy alakult, én mással. Most viszont itt rohangálok a lakásban föl-le, nézem a telefont, telefonáljak, vagy ne, küldjek sms-t, vagy inkább ne. Jó ötlet lenne "felsomfordálni" msn-re, hátha ott van, hogy tudjam, felé is minden rendben van. Gondolkodni szeretnék, hogy hogyan tovább, hogy minden rendben legyen, de mindig valami más eltereli a figyelmem.
2010. júl. 27. 23:07
 6/18 A kérdező kommentje:

A gondom az, hogy bizonytalan vagyok. Tenni szeretnék valamit, hogy ez az egész érzelmi kavalkád egyértelmű legyen, hogy tisztán lássam, mi lenne a legjobb. De így nem tudok gondolkodni! Vicces, de olyan érzés, mintha a holmijai közé az agyamat is bepakolta volna. :)

Nem értem magam sem, őt sem. Fura, de eljött az az idő, mikor nem értem mit miért tesz. Pedig ismerem, mint a tenyerem.

2010. júl. 27. 23:15
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Elég triviális a helyzet.Neki tetszel te,neked pedig ő!Próbáljátok baráti szinten tartani a dolgokat,csak egyre nehezebb!Két választásod van és neki is.Vagy felvállaljátok,hogy igenis akarjátok a másikat és nemhogy elveszik a barátság,hanem épp,hogy plusz töltetet kap.Persze ez kockázatos,mert ha egyszer a szerelem elmúlik,akkor lehet,hogy vele bukik a barátság is.

Vagy pedig hallgattok,próbáltok továbbra is jóban lenni,de adtok szabadságot a másiknak,hogy tényleges párkapcsolatot tudjon kialakítani.

Bocs,hogy ezt mondom,de az együttlakás nem túl jó ötlet,ha az utóbbi mellett döntötök.Nehéz lesz majd úgy pasizni vagy csajozni,hogy tudjátok a másiktól egy fal választ csak el.

2010. júl. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
83%
Figyelj! VAn egy fiú barátom enegm is idegesít ,amikor mással van,ha lánynal ha fiúval...pedig nm avgyok belé szerelmes vsak szeretem,ha beszélhetünk:)
2010. júl. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég érdekeseket írtál. Voltál már szerelmes, de ha kellett simán elengedted. Akkor te nagyon tévedsz, mert ha szerelmes vagy nem engeded el simán. Sőt! Amit leírsz, ez a zavarodottság, sms várás, nem tudod h hogy tereld a figyelmed meg mniden.. Na ilyen a szerelem. Pont iylen. Te inkább most vagy szerelmes.
2010. júl. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Csak az eszem azt mondja, hogy a barátság nem múlik el, fontosabb mindennél, mert a szerelem elmúlhat, és ilyenkor többet veszít az ember. Barátot és társat.

De a szívem szerint baromságot mond az agyam és egyébként is, nem elég, hogy barát. Már nem. Nekem most kezdetnek már annyi is jó lenne, ha itt lenne.

2010. júl. 27. 23:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!