Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jól érzékelem, hogy érzelmileg...

Jól érzékelem, hogy érzelmileg zsarol? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Nehéz anyagi körülmények közé jutottunk, és ezért a férjem a szüleimet okolja (akik kb. annyira hibásak a dologban, mint a szomszédaink) és azt akarja, hogy én is ismerjem el a szüleim hibásságát (nem tudom, mert objektíven nézve sem azok), különben "ez megöl küztünk minden intimitást".

Jól érzem, hogy zsarol? Vagy ő vagy a szüleim? Aki szereti a másikat, az nem kíván ilyet, ugye?

Igazságtalannak és alaptalannak érzem az egészet, mert itt nem pusztán nézeteltérésről van szó, hanem az én gyökereim elszakításáról az ő kedvéért izgaztalanul..

Mit tennétek a helyemben?



2012. szept. 20. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hibáztatnám a szüleimet, ha nem hibásak, pusztán csak az ő kedvéért.
2012. szept. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én sem fogom. Annyira nem vakít el a szerelem, hogy ennyire erkölcstelen legyek.


De vajon a házasságomért tehetek valamit? Érdemes egyáltalán?

2012. szept. 20. 10:04
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem zsarolásról van szó, hanem arról, hogy a férjed hülye. Mi köze a rossz anyagi helyzetnek az intimitáshoz? A nehéz anyagi körülményekért meg nem másokat kell mindig okolni!
2012. szept. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem javasold neki,hogy aludja ki magát.
2012. szept. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azt mondja, amíg nem mondom én is, hogy a szüleim a hibásak, addig őket látja bennem, és hozzám sem akar érni.
2012. szept. 20. 10:14
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen gyerekes dolog a másikat zsarolni. Ha neki nem tetszik, hogy véded a szüleidet, akkor hagyjon el, de ne téged kényszerítsen választásra. Lehet egyébként hogy igaza van, mert nem írtad hogy milyen alapon hibáztatja a szüleidet, nyilván van oka... De ettől függetlenül, még ha igaza van is, akkor sem kényszeríthet téged arra hogy fordulj szembe a szüleiddel, ha te magadtól nem így érzel. Ha neki ezt nem veszi be a gyomra, akkor menjen el ő.


De ha már ennyire itt tart a dolog, szerintem jobb válni. nem írtad, de talán nincs még gyerek, úgyhogy sima ügy.

2012. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Van egy ősrégi bölcsesség: "Ezért az ember elhagyja apját és anyját, a feleségéhez ragaszkodik, és a kettő egy testté lesz." [Ter 2,24]

Ketten egynek kell lennetek, nem lehet közöttetek szakadás. De ez nem azt jelenti, hogy a kapcsolatotoknak vége, hanem hogy meg kell oldanotok a problémát. Tehát tegyél a házasságodért, hogyne!

És mindkettőtöknek előbbre kell helyezni a másikat, mint a szüleiteket, szintén a fenti idézet szerint.

Viszont: azt már én is megtanultam, hogy nem szabad a feleségem szüleit szidnom, mert ezzel nagy fájdalmat okozok neki, függetlenül attól, hogy igazam van-e.

Általában a kinek van igaza? kérdés romboló egy házasságban.

Megoldási javaslat: beszéljétek meg, hogy egyikőtök sem hibáztatja a másik szüleit. Ha olyan az eset, ami nálatok is előfordulhat, beszéljétek meg a TI esetetekre, hogy TI hogyan tudnátok úgy csinálni, hogy az mindkettőtök számára elfogadható legyen.

Na remélem, nem rizsáztam sokat és még segítettem is. :)

2012. szept. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Szívesen fognám a pártját, de sajnos annyira nincs igaza, hogy az szörnyű, és nem pusztán azért, mert a szüleimet belekeveri.

Van gyerek...

2012. szept. 20. 11:08
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy azt a lehetetlennek tűnő feladatot kellene megoldanotok, hogy egyikőtök se ragaszkodjon ahhoz, hogy neki van igaza.

A feladat lehetetlennek tűnik, de minden házasságban sokszor kell hasonlót megoldani!

Egész egyszerűen túl kell esnetek rajta, hogy a problémán úgy haladjatok túl, hogy nem mondjátok ki, hogy végülis X.Y.-nak van/volt igaza (fogcsikorgatás nélkül).

Ha erre képesek vagytok, olyan tudás birtokába juttok, ami jó alapot szolgáltat a házasságotok megőrzésére. Sokaknak ez a vízválasztó pont. Hajrá-hajrá!

(Megj.: általánosságban elmondhatom, hogy 1 olyan eset, amikor le tudtok mondani mindketten az igazatokról annyira megerősít, hogy hetekre hónapokra sőt évekre békét hozhat közétek. Sok sikert!)

2012. szept. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
De valami oka csak van rá,hogy a szüleidet okolja,nem? Mert azt elég nehéz elhinni,h egyszer csak bekattant és minden ok nélkül a szüleidet kezdte hibáztatni!
2012. szept. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!