Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes még tovább tűrni...

Érdemes még tovább tűrni ebben a házasságban?

Figyelt kérdés

19 éves koromban ismerkedtem meg a férjemmel. Minden szép és jó volt,szerettük egymást. Ahogy teltek az évek, és ahogy felnőttem, egyre inkább jöttek elő olyan problémák, ami miatt nem vagyok olyan boldog mellette. Több olyan tulajdonsága, megnyilvánulása van,amit én nem tudok elfogadni. 2 éve gyakran visszatérő vitatkozásaink vannak. ő azt mondja, ne akarjam őt megváltoztatni, ő ilyen, a jó tulajdonságait szeressem. Olyan alapvető dolgokban különbözünk, mint: Ő nem romantikus alkat, nekem pedig jólesne néha,és nem kéne könyörögnöm. Szerinte én zaklatom őt és idegesítem, erre ezt mondja: inkább 12 órázik a melóhelyen, csak hogy ne velem legyen, majd akkor jön haza, ha már én alszom. Szánalmas. Én mindent megcsinálok itthon, várom haza vacsival, hűséges vagyok hozzá és ez a köszönet. Azt mondta, ha mégis úgy döntenék, hogy válunk, akkor ő tiszteletben tartja a döntésemet és nem fogja magát rám erőltetni. Más ezt hogyan látja? Előre is köszönöm a válaszokat!

27/N


2012. szept. 20. 11:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%
Ennek így semmi jövője.
2012. szept. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
97%

Én úgy gondolom, hogy ő már nem szeret, válni szeretne, de nem akarja vagy nem meri kimondani. Azt akarja, hogy te mond ki, hogy vége, mert így akkor ő lehet a jó, őt lehet sajnálni.

Írásodból arra következtetek, hogy ő mindent elkövet azért, hogy megutáld.

2012. szept. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%

Leginkább a történetben 2 dolog volt amin a szemem megütközött:

- inkább 12 órázik, csak ne kelljen veled lennie ?! :(

- meg, hogy tulajdonképpen ő már feldobta a válást, mint témát, csak rád akarja terhelni, hogy te mondd ki először.


Figyelj: Fiatalok vagytok, ha jól olvasom, gyereketek még nincs. Még bőven van időd ahhoz, hogy új életet kezdj. A leírás alapján valóban úgy tűnik, hogy ez már nem fog helyre jönni

2012. szept. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%

* még valami:

Én csak azért is úgy alakítanám a dolgokat, hogy kénytelen legyen kimondani ő, hogy mit szeretne. Nem hagynám, hogy manipuláljon, aztán később én legyen az aki "kidobta".

2012. szept. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Jól nézek ki, gyakran mondja a férjem , hogy szép vagyok. Nem ez a probléma.
2012. szept. 20. 11:58
 6/29 anonim ***** válasza:
95%

szerintem ez már halott dolog...

meg is mondta neked,

"erre ezt mondja: inkább 12 órázik a melóhelyen, csak hogy ne velem legyen, majd akkor jön haza, ha már én alszom"

innentől ennek nincs értelme

2012. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


A férjed egy bunkó tuskó.Én a helyedben elválnék, de a kérdés az, hogy Te szereted-e még, helyre szeretnéd-e hozni? Ha nem, akkor egyértelmű.

2012. szept. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
27%

Ha adhatok neked egy tanácsot, inkább most váljál, mint késõbb. Tapasztalatból irom, mert évek mulva kapkodhatod a fejedet.

En ugyanebben a helyzetben vagyok csak idõsebb nálad.

A rendes nõkkel, házastársakkal a férjek nincsenek megelégedve, még akkor is ha mindent megtesznek és még csinosak is. Nem tudom miért van igy, de sajnos ez van!

Talán próbáld meg eljátszani, hogy van valakid, hogy felébredjen a kedves férjed!

Nekem is azt kellett volna csinálni, mert igy tulsásgosan nyugodt felõlem!

2012. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
10%
Igen, válni. Bár én egyetlen komoly okot sem látok, de a statisztika miatt azért nagyon ajánlom a válást. Legalább ebben legyünk a környéken elsők.
2012. szept. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
68%
Azt írod, hogy nem romantikus alkat. Egyik férj sem az, de ez nem elegendő ok ahhoz, hogy nyűgnek érezze a párját. Azt várja, hogy te mondd ki az utolsó szót. Mondd ki, hogy ne várjon tovább!
2012. szept. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!