Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet még hinni a házasságban,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet még hinni a házasságban, "érdemes" függni valakitől ilyen szinten a mai világban?

Figyelt kérdés

Én is elváltam, a mai világban mondhatom h természetesen....sajna már az a meglepő ha valaki boldog, főleg arra gondolok h tényleg boldog nem csak hiszi, mondja. A házasság egy kötelék lelki és anyagi függést is jelent. Szerettem a férjemet aztán kiderültek dolgok,h kissé naív voltam, de akkor már feladtam az egyedüálló életem, gyereket szültem, belemásztam egy hitelbe. Mondhatni a padlóra kerültem egy gyerekkel és innen nehéz felállni, persze fiatal vagyok, tele tervekkel tehát nem lehetetlen, viszont anyagilag szinte megint a nulláról indulok egy gyerekkel. Szeretnék egyszer boldog lenni, de én úgy látom h a házasság intézménye nem működik. A férjem mellett szerettem volna megvalósítani magam, egyetemi továbbképzés, saját vállalkozás.....de valahogy ezek egy feleségnek sosem jönnek össze....ebben a régi modelt követi a világ, feleség dolga a takarítás gyereknevelés, ha ennél többet akar, akkor egy karrierista p@csa.....pedig a mai világ más, miért nem modernizálódtak a házasságok? mindenhol házassági szerződésekről hallunk, ami végülis szörnyű, mert már az elején megfordul a fejünkben h vége lesz, ha csak "biztonsági" gondolat szinten is.....

Persze van bennem egy adag csalódottság is, de nem hiszem h csak ezért látom így.


2010. jún. 7. 13:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%

Élettársi kapcsolatban élünk hat éve és ugyanazt a véleményt oszjuk, mint te: a házasság egy kiüresedett intézmény.

Szóval megértelek :)

2010. jún. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez nem igaz. Attól hogy feleség vagy még nem tart senki kést a torkodhoz, hogy nehogy el merj menni megvalósítani magad. Lehet anélkül is házasságban élni hogy kiszolgáltatnád magad.
2010. jún. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
Második vagyok, szóval ha kiszolgáltatod magad arról te tehetsz nem más akarja. Ha meg a férjed nem tolerálja akkor nem vagytok összeillők.
2010. jún. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
85%

Számomra nagyon fontos a házasság...a kötelék, a lelkiek, a morális értéke miatt...Számomra minden a házasság (lehet naivnak tartotok, és lehet az is vagyok, de nekem nincs okom kételkedni a páromban)...tudom, hogy ezek az értékek számára is fontosak:)

Nekem eszembe sem jut a "házassági szerződés". Szerintem ez sértés...már az elején a "vég"-re gondolni.

Biztos nem így gondolkodnék egy nagy csalódás után...de most így gondolom. Mert mindennél biztosabb vagyok az érzéseimben és a párom iránti szeretetemben.

Ha minden kapcsolat a tiszteleten, őszinteségen és a bizalmon alapulna nem lenne szükség semmilyen szerződésre...csak sajnos az emberek vakok és nem akarják látni a korlátaikat és szemet hunynak a hibák, problémák fölött...sajnos hajlamosak erre az emberek:-S

2010. jún. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
elváltam, most nincs férjem...pl arra értettem, h egy házasságban ugye megbeszéljük, h mire kell a pénz.....a férjem azt mondta h a suli amit szeretnék hülyeség, megvétózta, nem lett volna kevés pénz, ő kereste a javát és hát így nehéz volt önmegvalósítani....most h elváltunk úgy döntöttem h kell a suli és összekaparom rá a pénzt, mert nekem ez fontos, nem kell megbeszélnem senkivel.....ez csak egy példa....de a házasságokban általában azt látom h az "önmegvalósításra" nincs pénz
2010. jún. 7. 13:56
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

érdekes : én nagyon sokaáig gondoltam,hogy a házasság felesleges dolog.

9 évig éltem egy férfival, gyerekünk is lett és eszembe sem volt hozzámenni

a vége majdnem olyan lett,mint egy válás, mert nagyon ronda bírósági hercehurca lett. Aztán megismertem mást, vele 1 évig voltam együtt, de nála sem éreztem szükségét, még a gondolata sem kísértett meg annak,hogy hozzámenjek.


A mostani párommal más a helyzet. Alapvetően igen, a házasság az csak egy papír. Azóta azonabn számomra valami más is lett belőle. Történik ott , abban a pillanatban valami, amire nincs szó. Amit csak az a két ember tud, aki ott áll. Az,amire a házasság az egyetlen szó, mégsem lehet körülírni soha.

Számomra a házasság egy szövetség. Hiába nem divat, mégis úgy érzem Vele meglépném azt,amitől úgy rettegtem,mint a tűztől. Mert legbelül éreztem,nem a megfelelő emberrel vagyok együtt.


Szóval én még hiszek a házasságban még úgy is,hogy nem a szokott módon köttetik. Talán most értem be rá, nem tudom.


Tudjátok egyszer a sórgorom úgy emlegette a húgomat,hogy a feleségem. És valahogy úgy hangsúlyozott,hogy abban a feleség szóban benne volt minden érzelem, szenvedély áááá nehéz megfogalmazni.VAlami,amitől a húgom igazán FELE-ségnek érezheti magát a szó legszentebb értelmében. Na ezt érzem most én is. És így hiszek a házasságban :)

2010. jún. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

mellesleg függeni a másiktól: ez nem a házasság bűne. a félreértelmezett házasságé igen. ahol azt várják,hogy minden megváltozik.

beleértve azt is,amiért állítólag a házasság előtt szerették a másikat....

az előző voltam, a húgom sztorijával

31/N

2010. jún. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
51%
Eleve ott volt a baj, hogy függésnek fogtad fel a házasságot. És igen lehet benne hinni, csak néhány alapvető szót meg kell tanulni értelmezni. Tolerancia, megértés, kommunikáció. Többek közt.
2010. jún. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
a házasság, élettársi kapcsolat, együttélés szerintem részlet kérdés, h hogy hívjuk, nem maga a házasság szóval van kételyem, hanem azzal h a mai világban függhet e ennyire lelkileg-anyagilag a másiktól az ember.....mert a legtöbb kapcsolat nem tart sokáig.....ha egy nő gyereket szül, akkor meg teljesen kiszolgáltatja magát
2010. jún. 7. 14:01
 10/21 anonim ***** válasza:
52%
Ha most össez tudod kaparni akkor a házasságban miért nem tudtad a saját pénzedből? Gyerekkel voltál otthon? Na ez is az egyik hogy nem akkor szülnek amikor a legjobb. Senki más nem tehet aról ha valaki ilyen helyzetbe kerül.
2010. jún. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!