Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak én fogom fel drasztikusan...

Csak én fogom fel drasztikusan a méhnyakrák súlyosságát, vagy a bátyám ilyen embertelen?

Figyelt kérdés

Anyumnak méhnyakrákja van, ma derült ki. Én még a háta mögött sírtam is, de őt csak vigasztaltam hogy semmi baj nem lesz, kiveszik és könnyebb lesz majd. De a bátyám szó szerinti reakciója:

" Értem hogy ragaszkodás egy szervhez az tök természetes akármilyen állapotban van de valamilyen szinten fel kéne mérni hogy ez már kiszolgálta a magáét, kinőtt benne két kölök, örülni kéne hogy volt rá lehetősége nem úgy mint egyes embereknek akiknek lehet hetente ágyat venni mert szétbsszák akkor se lehet gyereke,lejárt a szavatossága csúnyán fogalmazva." -Ezt anyu nem hallotta, csak egymás közt beszélgettünk.

23L, a bátyám 26.


2012. szept. 20. 18:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%
Nem tudom, de én egy menstruációs görcs után sem ragaszkodom a sajátomhoz.
2012. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%

A bátyád kicsit bunkó! Az ember minden szervéhez ragaszkodik, a lábam se vágom le azért, mert már kiszolgált, hiszen elég régen járok rajta. Ezen kivül bár műtéttel elég jó százalékban gyógyitható, de azért mégis csak rák, és minden műtétnek vannak rizikói.

Gondolom ő sem lenne boldog, ha mondjuk hererákja lenne.

2012. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
2 : én is ezt mondtam neki!
2012. szept. 20. 18:23
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Így is, úgy is fel lehet fogni. Érthető az is, hogy te meg vagy rémülve, inkább vigasztalod, de valahol az is érthető, hogy a bátyád próbál racionálisabb maradni (még ha valszleg nem is tudatosan) és előre tekinteni. Amit a bátyád mondott, nyilván csúnyán hangzik most, ezt nem kétlem én sem. Az is lehet, hogy ő ebben a helyzetben a durvasággal leplezik a kétségbeesését - vannak ilyen emberek. Nem kell rögtön ítélkezni.


Sok erőt és sikeres sikeres műtétet.

2012. szept. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

a férfiak nem olyan empatikusak mint a nők.

tagnap láttam egy videót, a srác katona, a nője itthon szült és kb pár hónapos volt a baba, amikor apuka hazajött külföldről, és a kép: anyukának könnyes a szeme ahogy nézi apukát a babájukkal, a srác meg azt sem tudta mit kezdjen a gyerekkel, úgy fogta mint egy kiló kenyeret, néha ránézett, nézte mi ez a nagy virágdísz a gyerek fején és ennyi.

2012. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
A bátyád azt az oldalát fogta meg a dolognak, hogy anyukád "megszabadul" a méhétől. Holott pont nem ez a nagyobb probléma, hanem maga az, hogy édesanyádnál rákot diagnosztizáltak, és műtét vár rá. Ezt nem mérte fel ésszel, így elég hülye kijelentés volt tőle, a téma szempontjából meg totál irreleváns.
2012. szept. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%

Bátyád durván fogalmazott,de igaza van.Örüljön anyukád, hogy születhetett két gyereke és csak ezután lett rákja.Persze a műtét miatt én is izgulnék meg minden és az ember nehezen szakad el valamijétől főleg ha ez majd a későbbiekben talán problémáz okoz,de:

a bátyád nem feltétlen szívtelen hanem először:nehezen érzi ezt át hisz neki nem volt méhe,vázold fel neki ha neki kéne vazektómián átesnie ő sem fogná fel ilyen könnyedén a dolgot sőőőt:P

másodszor:a férfiak így gondolkoznak mindig a realitás talaján maradnak,de ez még nem jelenti azt, hogy nem aggódnak vagy ilyesmi csak egyszerűen nem szokták kiteregetni az érzéseiket/félelemeiket hisz ők a bátor"férfiak"

nézd el neki hogy ilyen nyersen fogalmazott,de ő így próbálja nyugtatgatni magát

26/N

2012. szept. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is, kitartás Neked. Hogy adjak egy kis erőt, az én anyumnál áprilisban diagnosztizáltak méhnyakrákot, megműtötték, és most boldogabb, mint valaha! Súlyos betegség, de fel lehet épülni. Adj erőt édesanyádnak.

A bátyád:

Nem tudja felfogni igazán a helyzetet. De ne is érdekeljen. Hidd el, bántja őt is a dolog, csak előttetek nem mutatja. Sőt, lehet még igazán fel sem fogta.


22/L

2012. szept. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem igaza van a bátyádnak, csak kicsit bunkón fogalmaz. 21N
2012. szept. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
Ne nevessetek ki, de én a fogaimat is sajnáltam, amikor ki kellett húzni.. az az ENYÉM volt. Szerintem kicsit durván fogalmazott, de ugye aki nincs benne az ilyesmiben, az úgysem tudja átérezni.. máshogy beszélne, ha neki kellene levágni, szétmetszeni..valamilyét. Szerintem.
2012. szept. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!