Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a férjem, hogy gyorsabban készüljön el?

Figyelt kérdés

Én egy 20 perc alatt bőven elkészülök indulásra és a 1,5 éves fiunkat is összekészítem 10 perc alatt, de ezzel a fél órával sokat mondtam. Én hajat vasalok, feldobok egy könnyű sminket, felöltözöm. Gyereket is felöltöztetem és összekészítem a cuccait amit magunkkal viszünk ( innivaló,ennivaló,pelus stb).

A férjemnek annyi a dolga, hogy felöltözzön és bezárja utánunk az ajtót. De neki ehhez sokszor egy óra kell.

Tötyörög a zoknis fiókja előtt vagy 10 percet, közben eszébe jut valami és azt gyorsan meg kell néznie a neten így még szgépezik is. Matat a holmijai között, hogy mi az amit el akar hozni ( ez nekem is érthetetlen), de végül úgysem hoz semmit, hisz minek. Mikor már végre zárná az ajtót még visszaszalad wc-re ami min 15 perc. Mikor már zárná az ajtót még tuti eszébe jut valami amit itthon felejtett és még kétszer visszamegy a lakásba. Az ajtót is kb 5 percig zárja, mert többször leellenőrzi egymás után, hogy bezárta e. A postaládát is kinyitja amikor szemmel láthatóan nincs benne semmi...rengeteg időt pazarol.


A gyerekünk pedig türelmetlen, harci díszben várjuk, hogy végre kegyeskedjen felöltözni és elindulni.

Ha időre kell mennem valahova akkor nem engedem, hogy velünk jöjjön és így nem kések el a gyerekkel, de ezen megsértődik.


Ha szólok neki egy órával korábban indulás előtt akkor pedig lehurrog, hogy mit pattogok amikor 5 perc alatt kész.

Azt is játszottam már, hogy lementünk a gyerekkel a ház elé és mondtam, hogy mi elindulunk, de akkor sem ért le hamarabb. Ilyenkor többször fel szoktam csöngetni, a válasz mindig az, hogy már zárná az ajtót, de én feltartom. Ilyenkor még 15 perc és talán lent van.


Mit lehet vele tenni?


2012. szept. 21. 11:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyit vacakol kelljen fel korábban. Én 7 re járok dolgozni barátnőm szintén nekem bőven elég ha 5:45 kor felkelek mert nekem elég bőven fél óra mire összeszedem magam és 6:20 kor már tudok is indulni. Régen együtt keltünk a barátnőmmel ő már 5 kor felkelt mert neki kellett 1 óra mire elkészül pedig értelmetlenül szépítgeti magát mert nem olyan munkát végez ahol ez feltétlenül szükséges. Én megmondtam neki hogy oké kelj amikor akarsz de én ameddig tudok pihenek. És ez így megvan oldva. Ő felkel korábban rögtön kimegy a szobából megcsinálja a dolgát amikor már én is felkeltem akkor ő bejön felöltözni és utána már megyünk is. Mivel én autóval járok munkába így én viszem el őt egy darabig hogy ne kelljen annyit buszoznia. Mi nem szenvedünk ilyesmikkel és nyugodtan mondd meg a férjednek hogy neked elég fél óra mire összeszeded magad de akkor ő meg kelljen korábban hogy szépen megoldja a problémáját ha együtt akartok elindulni oda ahová mentek. Nem kötelező neked felkelned akkor amikor neki nyugodtan pihenj ha gyorsan elkészülsz. Én is fél óra alatt letudom amit kell reggelizni útközbe is lehet ezzel is időt spórolok munkahelyemen meg amikor még csak pakolászunk még bőven beleférnek a nagy wc-s dolgok is. mert hivatalosan 8 kor kezdem a munkát.
2012. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!