Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MI egy normális családapa/...

Szandi379 kérdése:

MI egy normális családapa/ családanya feladata napra lebontva és összegezve?

Figyelt kérdés

Apa itthon dolgozik informatikus.Anya Gyeden van 7hós kislánnyal ,és egy kutyus is van .Bérházban lakunk


Szerintetek hogy kell élnünk ahhoz hogy kislányunk normális családanyát és családapát lásson és jol érezze magát a családban .Hogy kellene hogy álljon 1 nap?



2012. szept. 23. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek el kell döntenetek, milyen mintát szeretnétek továbbadni a gyereknek. Két markáns irányzata van, az egyik az anya csinál mindent otthon és a gyerekkel+apa dolgozik, a másik a munkamegosztás az élet minden területén. Utóbbi alatt nem csak azt kell érteni, hogy mind a ketten részt vesztek a házimunkában, és majd később a munkában, hanem azt is, hogy elfelezitek a gyerekkel kapcsolatos dolgokat. Eszerint gondoljátok át a dolgokat!
2012. szept. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Először is harmónikus kapcsolat szükséges,köztetek a férjeddel és persze nyugalmat szeretetet árasztva a gyerek felé.

A házimunka megosztása a legjobb szerintem.Előre megbeszélni ki mit tud megcsinálni aznap.

Persze ez párodon is múlik,hogy besegit-e.

PL: apa megsétáltatja a kutyát,addig anya ellátja reggel a gyereket és reggelit készit.

Apa utána leül dolgozni,anya ebédet főz.Apa elmosogat.

Délután gyerekkel játszol esetleg kimosol,kutyát sétáltatol(addig a baba is levegőzik) amig apa dolgozik.

Este apa fürdet te vacsit csinálsz aztán együtt lefektetitek.Majd egymásra is szánjatok egy kis időt.Beszélgessetek vagy bújjatok össze.

Ez csak vázlat nem tudom a párod mennyit dolgozik.

2012. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szerencse hogy mindketten otthon vannak, az lenne a jó szerintem ha....


- az apa meghatározott időn belül dolgozik, elzárkózva külön dolgozószobában, ezalatt a nő ellátja a háztartás rá eső részét , ebédidőben együtt esznek terített asztalnál, nem a tv előtt meredve meg ilyenek.


- ha apa befejezte a munkát, a maradék házimunkát 50 50%ban osztják meg

- apa mindennap játszik a gyerekkel, elviszi sétálni ő is (mondjuk anyuka délelőtt vitte), megosztják az etetést, fürdetést, akármit egymás között.

- mindkét fél biztosít legalább napi egy óra szabadidőt a másiknak, ammíg a másik fél pl netezik, lazító fürdőt vesz akármi, azaz magával törődik.


- fontos hogy a szülők szeresék egymást és maradjanak közel egymáshoz és ezt a gyerek is lássa

- gyerekkel ordibálni tilos, verni pláne, gyerekneveléssel kapcs kérdésekben vitatkozni gyerek előtt tilos.egymáal ordibálni is tilos (bár ezeket mondani sem kell szerintem :)

- együtt töltött szabadidő legalább 1-2 hetente pár óra, gyerek nélkül. bébiszitter. romantika, vacsora, séta stb.

- hármasban is programok a hétvégén mondjuk

- mindkét félnek külön szabadidő amikor a másik vigyáz a gyerekre (legyen mondjuk heti fél nap).

- éjszaka ha sír a gyerek felváltva kelnek fel hozzá.


ilyenek jutottak eszembe.

amúgy meg hagyjuk a másikat élni, nem piszkáljuk stb.

2012. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket.

most az első irányzatot követjünk tehát reggel én kelek korábban, megetettem Dóri babát átpelenkázom felöltöztetem lemegyünk a kutyával sétálni aztán feljüvünk kb 1 óra mulva reggelit készitek eggyüt megregelizünk apa megy dogozni elpakolok megetetem a gyrköcöt megfürdetem én ilyenkor szoktam mert este már nincs erőm ebédet csinálok dori délkörül alszik kb 1 1,5órát felkell adigar kész a kaja felmosok elmosogatok megterítek ha van még időm vasalok....ebédután lemegyünk Fifi kutyával meg jövünk játszuhnk pakolszunk vacsorátr csinálunk . vacsoira elött le sétálunk a postára vagy a boltba persze gyerköc etteté ss is van nagy séta van még ugy megyünk el sétálni meg mindenhova este meg jövünk dorit el készítem lefekvéshet át öltözés vacsi... lefektetem .utána eszünk mi párommal, zuhi és össze bujunk az ágyban .


Hogy vegyem rá páromat hogy kicsit segítsen?

2012. szept. 25. 14:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Soha, de soha az élete során ne mondd neki, hogy értéktelen, hogy nem lesz belőle semmi, ilyenek. Hidd el, nincs annál fájdalmasabb,mint ezeket egy szülőtől hallani.
2012. okt. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!