Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám halálát még mindig...

Édesanyám halálát még mindig nem tudtam feldolgozni? Mennyi idő?

Figyelt kérdés
12 éves voltam mikor meghalt, ennek 10 éve. Mai napig nagyon hiányzik. Nem mondom hogy minden nap sírok miatta, de minden nap eszembe jut. Éjjel azt álmodtam hogy egy összejövetelen vagyok és kb 10 méternyire volt tőlem. Éreztem a vágyat hogy oda szeretnék hozzá menni, de nem engedték, erre azt mondtam hogy nem érdekel, és oda futottam. Átöleltem, szorítottuk egymást, és arra ébredtem fel hogy a könnyeim folynak. Sőt, még mikor felébredtem az illatát is éreztem, meg a bőrét stb. Felébredés után is olyan volt mintha tényleg megöleltem volna őt...Máskor meg azt álmodtam hogy visszajött és azt mondta hogy mégsem halt meg. Ezek az álmok miért lehetnek?
2012. szept. 23. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert vigyáz rád,és te is hiányzol neki!:)

Részvétem!


16L

2012. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 évvel ezelőtt halt meg az Anyukám, ugyanilyen jellegű álmaim voltak. Vigyáz Rád, azt jelenti:) És valóban, az "út" másik oldalán van, és nem halt meg.....Szent Ágostonnak van egy nagyon szép verse: Ne sírj azért mert szeretsz, olvasd el, nagyon szép, és megértesz sok mindent.
2012. szept. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az álmok tükrözhetik a vágyakat, de sokszor vannak olyan dolgok, amik a jelenlegi tudomány állása szerint nem magyarázhatóak meg.

Édesanyád a mai napig vigyáz rád. Bár itt ebben az életben ő már meghalt, de a lelke sosem halt meg :)

2012. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én anyukám 6 éves koromban halt meg. Szóval megértem min mész keresztül. Nekem is hiányzik. Igen mint ahogy előttem is leírták vigyáz rád odaföntről! :) Azért álmodsz ilyeneket mert mint írtad hiányzik és szeretnél vele lenni. Én is álmodtam vele egyszer de nem ismertem meg :( 20/L

2012. szept. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Barátom retardált pszihológus haverja egyszer azt mondta hogy normális emberekénél max 5 év feldolgozni a szerette halálát. Nem tudom, hogy ezt ők tanulták, vagy honnan szedte, de ellenpéldaként ismerek olyan 60 éves nőt, aki sírvafakadt amikor beszélt az apjáról, pedig neki már vagy 40 éve történt. Az a nő pedig nagyságrendekkel intelligensebb szerintem, csak lehet, hogy neki nem hagy ki az emlékezete.
2012. szept. 24. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm mindig azt mondja, hogy egy élet is kevés, és ez tényleg így van. Szerintem az egy-másfél év gyászidő az nem azt jelenti, hogy addigra kihevered, és vígan élsz utána, hanem hogy összeszeded magad annyira, hogy tudsz nélküle élni.
2012. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 2 évesen vesztettem el az édesanyámat és 14 évesen az apámat.Jelenleg nevelőanyám van.Részvétem az anyukád miatt megértem hogy mit érzel.

17/F

2012. szept. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

megtaláltam Neked a Szent Ágoston idézetet:


"A halál nem jelent semmit. Csupán átmentem a másik oldalra. Az maradtam, aki vagyok, és te is önmagad vagy.

Akik egymásnak voltunk, azok vagyunk mindörökre.

Úgy szólíts, azon a néven, ahogy mindig szoktál,ne keress új szavakat.

Ne fordulj felém ünnepélyes, szomorú arccal, folytasd kacagásod,nevessünk együtt, mint mindig tettük.

Gondolj rám, kérj, mosolyogj rám, szólíts.

Hangozzék a nevem házunkban, ahogy mindig is hallható volt.Ne árnyékolja be távolságtartó pátosz.

Az élet ma is olyan, mint volt, ma sem más,a fonalat nem vágta el semmi, miért lennék a gondolataidon kívül …

csak mert a szemed most nem lát …Nem vagyok messze, ne gondold.Az út másik oldalán vagyok, lásd, jól van minden.

Meg fogod találni lelkemet és benne egész letisztult szép, gyöngéd szeretetem. Kérlek, légy szíves, … ha lehet, töröld le könnyeidet, és ne sírj azért, mert annyira szeretsz engem "

2012. szept. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!