Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet feldolgozni egy...

Hogy lehet feldolgozni egy testvér halálát?

Figyelt kérdés

A nővéremről van szó. 3 évvel ezelőtt munkából hazafelé menet két ember elkapta. Nagyon csúnyán összeverték, és többször megerőszakolták. Az egyik támadóját felismerte. Másfél évvel ezelőtt lezajlott a bírósági tárgyalás ahol újra át kellett élni mindent. Mi a testvérek,és a szüleim is teljesen kikészültünk, így érthető volt, hogy a tárgyalás után a nővérem újra a pszichiátriára került. Az ítélet meglett. De a nővérem nem tudod békére lelni. Pár hónappal ezelőtt önkezével vetett végett az életének. Anyám és apám összeroppant. Csak árnyékuk önmaguknak. A húgom azóta csak sír, és képtelen az emberi kapcsolatra. Rögeszmésen azt hiszi, hogy őt is ilyen tragédia éri. Én is sokat sírok, hiszen én álltam korban is a legközelebb a nővéremhez. De én dühös is vagyok magamra, hogy nem tudtam segíteni rajta. Mégis hogy dolgozzuk fel a tragédiát? Egyáltalán fel lehet dolgozni??

A nővérem tegnap lett volna 24 éves.


2012. szept. 23. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Borzalmasan sajnálom, ami történt :( Elképzelni sem tudom mekkora fájdalom ez :(


Ha ez valami vigaszt nyújt, nem a ti hibátok volt. :(

Az idő enyhíteni fogja a fájdalmat, de eltüntetni soha.


Sok erőt kívánok és őszinte részvétem!

2012. szept. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Őszinte részvétem! Ezek borzalmas tragédiák egymás után.

Szerintem sem lehet sehogy, előbb-utóbb talán enyhül valamit. Esetleg felkereshettek szakembert, aki tudna tanácsokat adni, hogyan kell kezelni ezt a helyzetet, de jól meg kell választani, nehogy még csak feltépje a sebeket.

Még egyszer őszinte részvétem, és sok erőt kívánok! Sajnálom,hogy nem tudtam semmi érdemlegeset mondani.

2012. szept. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ami veletek történt. :(


Azt gondolom, hogy ilyen fokú traumák után, és azért is, mert a testvéred teljesen azonosult a halott testvérrel, nagyon jó volna segítségül egy pszichiáter, az egész családnak, és külön a húgodnak.

2012. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez rettenetes. Pszichológus tud segíteni.
2012. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, azt hiszem, itt szakember segítsége szükséges, akár külön-külön, akár együtt az egész családdal.

Nagyon-nagyon sajnálom, ami történt, azt hiszem, valahogy az adna egyszer megnyugvást, ha elfogadnátok, hogy akármilyen borzasztó, ez az ő döntése volt (az öngyilkosság természetesen), és nem cipelnétek a terheit tovább.

2012. szept. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez borzasztó őszinte részvétem
2012. szept. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 11 évvel ezelőtt lett öngyilkos az öcsém.

Nekem nagyon sokat segített az idő. És a legtöbbet a kutyusaim. A mai napig nem tudok jobb gyógyírt náluk.

Mostanában már annyira helyrejött az életem, hogy úgy tudtam gondolni az egészre, mintha nem is velünk történt volna meg. Bár keveset nézek TV-t, múltkor ott ragadtam egy film előtt, ami egy házaspárról szólt, akiknek azt kellett feldolgozniuk, hogy a fiuk öngyilkos lett, de előtte még lemészárolta 17 osztálytársát. Olyan szinten kikészített az a film, hogy csak úgy bírtam elaludni, hogy a kutyáimmal aludtam a földön a szivacson. Senki más nem tud így megnyugtatni. A férjemet akkor még nem ismertem, amikor átéltük azt a tragédiát, ezért őt nem tudom úgy belevonni az érzéseimbe. A legtöbbet ő azzal teheti, ha békénhagy, ha olykor a kutyákkal akarok aludni.

Egyébként annakidején is csak ez segített: becipeltem a 2 blökit az ágyamba, csupa kosz meg szőr lett minden, de onnan kezdve újra tudtam aludni. Más aludjon altatóval, én megúsztam gyógyszerek nélkül.


Van ami már soha nem lesz olyan. A gyerekvállaláshoz való viszonyom örökre megváltozott. Most, hogy már tudom, milyen szörnyű dolgokat hozhat az élet, nem tartom becsületes dolognak megszülni valakit erre az életre. Főleg, hogy öngyilkosság, aminek az én öcsém esetében csak egy szerelmi csalódás volt az oka, nálunk egyértelműen kimutatható egy depressziós vérvonal, egyfajta túlérzékenység, és rettegek, hogy a gyerekemben is előjönne. Tudom előre, főleg ha fiam születne, már kiskorában is az öcsémet, a leendő halálraítéltet látnám benne.


Annakidején levágtam a hajamból egy darabot és befonva eltemették a testvérem mellé. A tarkómról vágtam le, kiengedve nem is látszott, legalábbis nem volt feltűnő. És azt mondtam magamnak, ahogy ez a haj nőni fog, és ahogy utoléri a többit, úgy lesz minden nap egyre könnyebb.


És így is történt. Nem lesz soha már olyan, mint azelőtt, de túltettem magam rajta.

2012. szept. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!