Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért taszít engem, hogy a...

Miért taszít engem, hogy a testvéreim kamaszodnak?

Figyelt kérdés
Én 18 éves lány vagyok, van egy öcsém, ő 15 és egy húgom, ő 12. Megtudtam, hogy öcsém együtt volt egy lánnyal, és azóta nem bírok már ugyanúgy ránézni. Gyúrni jár, állandóan a tükör előtt feszeng, hogy mekkorát nőtt a karja, néha iszik egy sört... A húgom is fejlődik, külsőre, "nagylány" is lett, és már őt sem ölelgetem annyit, kissé eltávolodtam tőle, tőlük. Pedig ugyanúgy szeretem őket, csak még olyan kicsik, és már nem az én "kis" tesóim. Egy szülőnek is ilyen érzés, amikor megtudja, hogy a gyereke már pasizik, csajozik stb.?
2012. szept. 24. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó esetben egy szülő büszke, hogy a gyereke felnő. Csak az elengedés okoz frusztrációt és vitákat. Lehet, hogy te is ezt érzed, csak nem tudod megfogalmazni, és a legnyilvánvalóbb dologra, a kamaszodásra fogod. Gondolkozz: a tesóid megutáltak, amikor elkezdtél nőiesedni?
2012. szept. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez ösztönös. Mi se ölelgettük egymást öcsémmel, amikor kamaszok voltunk. Meg apa ölébe se ülök többet.


Ahogy Freud mondaná, az incesztust elkerülendő tabuvá válik a testi érintkezés. Kicsit fura, amikor az ember azt érzi, hogy valami tabu, de ez a normális.

2012. szept. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most így belegondoltam, mindkettőtöknek igaza van. Köszi!
2012. szept. 24. 08:33
 4/5 Srapnel ***** válasza:
38%
Az élet már csak ilyen. Változunk. Könnyen lehet, hogy egyiket, vagy mindkettőt még majd ápolnod és el is kell temetned jó pár évtized múlva.
2012. szept. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Te sem vagy még felnőtt, ezért okoz ez ilyesmit benned. Felnőttként már bizonyos távolságból szemlélnéd az ő kamaszkori "hülyeségeiket", most viszont még nem vagy olyan messze ettől a korszaktól te sem. Szóval azok mellett, amit a többiek írtak, ez is benne lehet, hogy egyszerűen kicsit tükröt tartanak eléd: "Jé, én is ilyen voltam 3 éve, hú de ciki bakker..."
2012. szept. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!