Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvéreim, és a barátaim...

Escalus kérdése:

A testvéreim, és a barátaim úgy érzem utálnak talán gyűlölnek is. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én egy 22 éves fiú vagyok. Szeretném kérni a tanácsaitokat, véleményeteket, mivel úgy érzem, hogy a húgommal aki 1 évvel fiatalabb tőlem úgy hiszem, érzem, hogy meggyűlölt engem, s báttyja vagyok fáj. Sok vita van közöttünk, és amikor hevesebbre fordul mindig szemere veti, hogy miért nincsen egy barátom sem. Én úgy érzem már nem tudok semmit sem tenni annyira elmélyült ez a viszony, s akkora a szakadék kettőnk között. Gondolkodtam azon, hogy minél kevesebb személyes kapcsolatot ápolok vele, de valahányszor észreveszem magam, már ismét próbálok közeledni felé. Természetesen sikertelenül. A másik problémakör pedig az, hogy nincs egyetlen egy barátom sem, s bár tudom barátból elég akár egy is, s létezik is egy lány aki a barátom, viszont, a saját nememben nincs társaságom. Soha nem keres meg senki sem, soha nem hívnak el sehová sem, akár csak egy sört meginni. S amennyiben mégis lemegyek, mert úgy gondolom még egy próbát megér, semmi eredménye, ugyanaz történik:. Ülök egymagamban, mint ha ott se lennék. Az érdeklődési ráta szinte egyoldalú a részemről. Természetesen nem kérem, hogy a nyakamba lógjanak, csak néha néha, jól esne ha bárki is megkeresne a társaságom végett.

Ti mit gondoltok erről? Köszönöm előre is a válaszaitokat.


Peti 22/F


2011. szept. 12. 19:20
 1/3 anonim válasza:

Szia!Nekem a kapcsolatokban (baráti,családi)eddig mindig az segített és mindig beválik ha alkalmazom a Bibliában található tanácsokat!Gondoltam veled is megosztok egyet.

Remélem segíteni fog!

Az emberi kapcsolatokat irányító alapelvek közül az egyik legfontosabb az úgynevezett aranyszabályban fogalmazódik meg: „Mindazt . . . , amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, nektek is hasonlóképpen meg kell tennetek velük.” Ha tisztelettel, méltósággal és kedvesen bánsz másokkal, azzal arra ösztönzöd őket, hogy hasonlóan bánjanak veled. A kedvességed oldhatja a feszült, kiéleződött helyzeteket. Ha úgy ismernek meg, mint aki figyelmes mások iránt, akkor bizonyára kivívod az elismerésüket, és azt, hogy elfogadjanak téged. És nem jó érzés tudni, hogy elfogadnak mások?

Sok sikert! :)

2011. szept. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Igen hasznos tanács, és sokszor a szemem előtt lebeg ez a gondolat, és alkalmazom is, de semmi eredménye. Szerintük ( ,,haverok" ) én elég elvontan gondolkodom, és nem vagyok elég laza. Ez alatt azt értem hogy normálisan gondolkodom, nem nézem alkalom adtán prostituált számba a lányokat, már elnézést a kifejezésért, és hogy én túlságosan is normális vagyok. Tehát az a helyzet....
2011. szept. 13. 10:55
 3/3 anonim válasza:
100%

Szia!

Kicsit késve írok vissza.

Hát...

Talán a "barátaiddal" van a baj. Sőt biztos

Lehet máshol kéne keresned a barátaidat.

De szerintem nehogy megalkudj miattuk,hogy megfelelj nekik, az értékrended soha ne add alább.

2011. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!