Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtámadhatnak a testvéreim...

Megtámadhatnak a testvéreim anyagi ügyekben?

Figyelt kérdés
Elköltöttem Anyukám megtakarított pénzét (230 ezer Ft), és több éven át, amíg együtt éltünk és ápoltam, az egész nyugdíját felhasználtam arra, hogy megéljünk. Átalakítottuk a fürdőszobát, hogy legyen hol zuhanyoznia, de ehhez a megtakarított pénzhez még kölcsönre is volt szükségünk, amit most is fizetnünk kell. Jogos a követelésük, hogy hol a pénz?
2011. szept. 16. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
ja...mivel nem tudod bizonyítani h hova ment el..a fürdő az csak 1 dolog...számla stb...
2011. szept. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A testvéreid is veletek élnek, vagy csak te éltél vele és ápoltad?

Mivel bizonyítják a testvéreid, hogy te költötted el a pénzt és nem édesanyátok?

2011. szept. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jogos, mert amíg édesanyád élt, addig azt csinálhatott volna vele, amit akart.
2011. szept. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos, mert te voltál vele és te ápoltad. Ha felhasználtad a nyugdíját, akkor felhasználtad, kellett orvosra, gyógyszerre, ételre ruhaneműre, stb. nincs jelentősége, hogy mire. Bezzeg, amikor esetleg orvost kellett hívni, akkor nem voltak sehol. Hagyjuk az ilyen testvéreket, osztozkodásnál összevesznek egy lyukas lepedőn, de az öreg, beteg anyjukra az ajtót rá nem nyitnák.
2011. szept. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak ha anyukád azt a pénzt rájuk hagyta.

Ha addig költöttedel amig élt akkor semmi közük hozzá,mert akár anyukád is elkölthette,az övé azt csinál vele amit akar.

2011. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem..

Édesanyád felnőtt személy, ő rendelkezik javaival.

Miután tudtával történtek a kiadások senki nem szólhat bele.

Csak a példa kedvéért: ha eladná a házat, abba sincs beleszóléása senkinek.

2011. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút nem jogos. Ha jól értem, sajnos édesanyád már nem él. De!!! Amíg élt, a pénzt addig költöttétek el. Ergo anyukád pénze volt, anyukád arra költötte, amire akarta. A nyugdíja meg arra volt, hogy megéljen belőle. Akkor mit akarnak a testvéreid?

Még ha élne anyukád, akkor sem lehet semmi közük sem a nyugdíjához, sem a megtakarított pénzéhez. Azt mindenki arra költi, amire akarja. Anyukád elköltötte (lényegtelen, hogy a pénzt konkrétan ki adta a kőműves, vízszerelő kezébe). Akkor mit akarnak? Nem egyedül rád költötte (akkor sem szólhatnának semmit, arra költi mindenki a pénzét, amire akarja), hanem a házra, amit majd ti testvérek örököltök. És mivel ez a z újítás (fürdő) minden örököst érint, hiszen nő a ház értéke, és te fizeted a kölcsönt, megmondhatod nekik, hogy a kölcsönbe, amit fizetsz, be lehet szállni, mert a ház hármótoké. (ha 3-an vagytok, és közösen örököltetek)

2011. szept. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy saját házunkban élünk. Anyukám lakását eladtuk az unokaöcsémnek, mert nehéz lett volna azt is fenntartani. A bevételen osztoztunk becsülettel 4felé, de az egyik testvérem kölcsönkért Anyutól, aminek csak a 60 százalékát adta vissza és még vagy jó pár hónapig Anyu fizette a már eladott lakás bérletét. Erről bizonyítékom is van, ők mintha nem emlékeznének rá, én egyelőre nem említem. Most vádaskodnak, hogy elköltöttem a félre tett pénzét a temetésre. Nagyon bánt a dolog, hogy feléltük a pénzt, de sose volt gondjuk Anyuval, mert biztos helyen tudhatták, nyugodt családi környezetben. Eddig a testvéreimmel sem volt gond, csak most:( Nyolc év alatt kétszer mentem el egy-egy hétre, amikor gondoskodniuk kellett róla, mert unokánk született, és ez éven megint 3 hétig voltam távol úgy, hogy a férjem maradt Anyuval olyan megegyezéssel, hogy majd ők is ránéznek. Ők igaz dolgoznak, de 10 napig annak ellenére, hogy itt laknak a közelben, be se jöttek, nem is hívtak. Most itt maradtam munka nélkül már nem fiatalon, gyásszal és a lelkiismeret-furdalással, mert nem maradt pénz a temetésre, miközben tudom, hogy mennyivel tartoztak ők Anyunak. Nem szeretnék haragot, és ezért nem tudom hogyan oldhatnám meg ezt a helyzetet. Ha elmondom, megmutatom, amit tudok, akkor vége a testvéri kapcsolatunknak:( Most nekik tartozom a temetés miatt, és fogalmam sincs mikor tudom visszaadni.
2011. szept. 19. 08:27
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Abszolút igazad van, írom, hogy miért. Ha többen vagytok testvérek, az kapja az eladott szülői ház árát, aki az idős szülőről gondoskodik. Mivel azt a pénzt annak idején elosztottátok, akkor most nyugodtan bele lehet nekik is pótolni a temetési költségekbe. Ne adj meg semmilyen pénzt, mert nem tartozol semmivel. Nekik is épp úgy anyjuk volt-Isten nyugosztalja!- mint neked, viszont a gondoskodást, ami kijár egy öreg szülőnek, csak tőled kapta meg. Lehet nekik a bírósághoz fordulni, meg ügyvédre költeni , de a bíróságon is neked lesz igazad.Abban az esetben lenne igazuk, ha te kaptad volna az eladott szülői ház teljes árát a gondozás fejébe, mert akkor kötelességed a temetésről gondoskodni, de így a követelésük nem jogos. Ha adtak, önként adtak, ezt ne vedd tartozásnak. Fogadd együttérzésemet így ismeretlenül is.
2011. szept. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérzésed és a megnyugtató választ! Én is arra gondoltam, hogy egyszerűen "elfelejtem" visszaadni, ahogy ők is tették. Egy ideig talán nyugalom lesz ekörül, de amint munkát találnék, biztos újra felhozzák a dolgot és ettől nagyon félek, vagyis hogy nem tudom majd nyugalommal kezelni a helyzetet.

Még egyszer köszönöm a válaszod:)

2011. szept. 19. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!