Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért gondolja mindenki azt,...

Miért gondolja mindenki azt, hogy egy komoly kapcsolatban gyereket KELL szülni?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt a párommal, nyáron házasodtunk össze. Nekem van egy 5 éves lányom, neki egy 7 éves fia. Nem szeretnénk több gyereket. Az esküvő óta folyton azt hallgatjuk, hogy mikor jön már a közös gyerek.


Miért "várják el" tőlünk hogy legyen közös gyerek is? Ha nincs, akkor már nem is szeretjük egymást, akkor már biztos van valami baj a kapcsolatunkkal?


2012. szept. 24. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Esküvő után ez egy tök átlagos kérdés, mindenki neked szegezi. Speciális helyzetben vagytok mert már mindkettötöknek van saját, itt nem a társadalom elvárása szokatlan hanem a ti sztoritok, ezt a helyzetet nektek kell megfelelően kezelni.

Kitalálsz erre egy megfelelő választ és kész, túlkattogod a dolgot.

2012. szept. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Mert mindenki a sajat agyaval gondolkodik. Nem nagyon van ralatasa a masikera. Sokan annyira okosnak is erzik magukat, hogy jobban tudjak, mit akar a masik, mint az sajat maga.

Ezenkivül szerintem nagyon tapintatlanok az emberek, szeretnek a masok dolgaiban turkalni es igy akarnak kieröszakolni informaciokat, hogy aztan majd elsök legyenek, akik megtudjak...stb, többnek erezhessek magukat, esetleg elsönek adhassak tovabb (pletyka), szoval jatszmaznak. Lehet, hogy sokan durvanak erzik e szavakat, de friss tapasztalat mas temaban, igy ezt nem erzem tulzasnak.

2012. szept. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez egy olyan "hátulról jött" kérdés, mert azt ugye mégsem kérdezhetik meg, hogy mennyire vagytok összhangban a hálószobában. De betyárul kíváncsiak, ezért jönnek elő ezzel a kérdéssel anélkül, hogy belegondolnának, mit is jelent, mekkora felelősséget egy gyermek vállalása, nevelése stb.


Mondd azt nekik, hogy gyermek már van, nem is egy, ezért úgy döntöttetek, hogy inkább gyűjtötök arra, hogy a már meglevő gyermekeknek felnőttkorukra minél többet tudjatok majd adni az önálló életük indításakor.

2012. szept. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem nem igazán jön be az a gondolkodás, hogy minden pasinak szülök egy gyereket...


Ráadásul ha anyagilag nézzük, akkor is: 2 gyereket nevelünk, ez azért a mai világban elég megterhelő sajnos.

2012. szept. 24. 10:47
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
Én nem szeretnék gyermeket,nő vagyok 30 felett,állandóan ezt hallgatom a környezetemtől,sok embernek elmondtam,hogy nem szeretnék,de vagy nem hiszik el,vagy felháborodnak és kioktatnak,már van ,hogy hazudok inkább,hogy később lesz.
2012. szept. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy beidegződött kérdése, amit fel szoktak tenni az emberek, ne is foglalkozz vele. Szerintem a 2 gyerek az optimális, két kezed van. Ti így vagytok boldogok 4-esben és kész. Persze lehet még egyszer meggondolod magad, de a lényeg, hogy már van egy szép családod, és ez a lényeg.
2012. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

2. voltam, és megértem kedves utolsó a véleményed..

Az én lányaim se akarnak még (?) szülni, "nem étek meg az anyaságra" cimszó alatt..koruk szerint megérhettek volna :))

de tiszteletbe tartom a nézetüket.

Unokapótlónak cicát tartok..:))

Neked is azt javaslom, ne foglalkozz a bunkókkal..

Mintha egy nő nem lenne teljes értékű ember, ha nem szül gyereket..

Furcsa módon, a nők a legbutábbak ebe a kérdésbe..:(

Az okát nem tudom, de nem is érdekel.:)

2012. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Mert ezek a a-gondolom,nők- még semmit nem értek el az életben azon kívül,hogy elvették őket és szülhettek egy gyereket. Korlátoltak! Azt hiszik,senki vagy gyerek nélkül-bár ez jelenleg nem.számít mert már van gyermeked.
2012. szept. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Erről van szó! Van már gyermeked, gyermeketek, és akinek szintén van, az tudja, hogy nemis olyan könnyű a mai világban úgy nevelni, felnevelni 1-2-3 gyermeket, hogy mindene meglegyen, amit a szülő és a gyermek(!) szükségesnek tart.

Ne aggódj, vágd ki magad valami sablon-szöveggel: várunk még vele, stb. stb.


:D

Egy valamiről biztosan lemaradtok: "Figyelsz! Az én gyerekem meg a te gyereked, üti a mi gyerekünk!" :)))

2012. szept. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mosolyogj egy nagyot és mond h majd

előbb még kiakarod élvezni a friss házassággal járó dolgokat :-)

(pár évre ezzel le tudod szerelni őket)

mire "kiélvezed" addigra elfelejtik de ha nem akkor hivatkozz a korodra h már öreg vagy hozzá

2012. szept. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!