Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 27 éves férfi aki még...

Egy 27 éves férfi aki még otthon lakik, köteles eltartani az anyját? Számlákkal és cigivel együtt, csak hogy ne dobják ki az utcára?

Figyelt kérdés

Érintett vagyok a kérdésben lényegtelen,hogy hogy.

Otthon lakik,el költözni egyenlőre nem akar,mert mondván ővé lesz az Önkormányzati lakás ha az anyuka meghal.Jó egészségnek örvend,semmi baja nincsen hála az Istennek.

Anyuka dolgozik havi 30 ezret keres meg hordja haza a kaját.

Ennyi erővel soha nem fog elköltözni,mert akkor anyukát kidobják és a lakás meg elúszik??

Anyuka havi cigije legalább 45 ezer forint,és előszeretettel látogatja a játék termeket is.

Most 110 ezer számla elmaradás van,amit a fiúnak kell kifizetni.Dolgozik a számlára.Ha az ki van fizetve,akkor marad a havi számla 45 ezer+ a bevásárlás.

MI a véleményetek?



2012. szept. 24. 13:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Az egyedül élésről meg annyit mondott,hogy egyedül nem fog 100 ezreket kifizetni,
2012. szept. 24. 13:52
 12/19 anonim ***** válasza:

Ha a fiúnak minden jó úgy ahogy van, akkor mi a probléma?

Ha az a lakás fontosabb neki, mint az önállóság...

Egyébként úgy tudom, a főbérlet is örökölhető, csak be kell jelentkezve lenni.

2012. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem akarok még elköltözni,míg nincs biztos állás.Én még tanulok de havi 40-50 ezrem meg van,kapok árvaellátást,segít a tesóm és az apukám is.

Abból van elegem,hogy gyűjtögetni sem tudunk mert nincs miből a drága lakás miatt.

Én szívesen vennék 1-2 bútort,letétbe ha egyszer elköltözünk,csak bármi csekély darabot,vagy ruhát ilyesmit.De semmink nincs.

2012. szept. 24. 13:54
 14/19 A kérdező kommentje:
Majd most pénteken megint jön a fizetés,de a könyvemre megint nem marad mert kell fizetni a számlát,meg cigirettára kell adni.Mindegy ki kellene ebből szállnom,de sajnos rá vagyok utalva teljesen.:( Nem tudok mihez kezdeni sajnos:(
2012. szept. 24. 13:57
 15/19 anonim ***** válasza:
Költözz tesóhoz,apukához.Ha segíteni tudnak,akkor így is fognak biztosan. Egy ilyen pasira nem érdemes időt,energiát pazarolni!
2012. szept. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Srapnel ***** válasza:

"A fiú mehetne albérletbe,de elmondása alapján nem fog azért elmenni"Hogy pucéron járkálhasson a lakásban" Neki minden jó úgy,ahogy van. Ja és azt még említeni sem említettem,hogy az anyuka pasiját eltartott 2 évig a fiú."


Nézd, úgy látszik, ez az ő választása. Annyit tehetsz, hogy nem mész vele tovább ezen az úton. Magyarul: hagyd ott.

2012. szept. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Mindegy ki kellene ebből szállnom,de sajnos rá vagyok utalva teljesen"

Mi az hogy rá vagy utalva? Olyan nincs! Ha így fogod fel, akkor nálad is baj van.

Ilyen gondolkozásmód mellett mit vársz tőle az életben?

Egy régi közmondás: "Nem akarásnak nyögés a vége."

2012. szept. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Önkori lakás:

1. Szerintem nem muszáj ottlakni, elég bejelentettnek lenni a jogfolytonossághoz.

2. Most már minden bennlakónak köteles eladni az önkormányzat a lakást, tehát tulajdonjogot lehet rá szerezni, nem vész el a jog rá evvel a megoldással sem.

2012. szept. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"rá vagyok utalva teljesen.:( Nem tudok mihez kezdeni sajnos:("


Az milyen élethelyzet az, hogy rá vagy utalva teljesen?:-o


Más: "Anyuka havi cigije legalább 45 ezer forint,és előszeretettel látogatja a játék termeket is. "


Ez szenvedélybetegség, és ha elolvassa a fiú, hogyan kell a szenvedélybetegek hozzátartozóinak viselkedni (avval tudnak segíteni nekik, hogy NEM támogatják a függőségüket, NEM adnak nekik pénzt a "hobbijukra", sőt egyáltalán nem adnak nekik pénzt), akkor itt határt húzhat.

2012. szept. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!