Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak? Kerlek szepen...

Mit csinaljak? Kerlek szepen adjatok valmai tanacsot

Figyelt kérdés
17 vagyok,es nagyon ketsegbe vagyok esve.Szoval anyukam elment kulfoldre dolgozni,nem eloszor ment el,de sosem volt ilyen sokaig.Majd csak decemberben jon haza.Nekem a mamamnal kell lennem,ennek anyu sem orult ,mert tudja milyenek a mamamek.Mint a leg rosszabb ordog,en sem ertem,hogy mert ott hagy engem.Nem birom tovabb a mamam viselkedeset kicsit tobb,mint 1 hete vagyok nalluk,de az ideg rendszerem kesz van.Hogy ertsetek ,anyukam hagyott a mamameknak 400eurot ,hogy azt nekem adjak arra ami nekem kell,pedig a mamameknak nagyon nagyon sok penzuk van.Na es amiota ott vagyok hallom,hogy a mamam sugja a tatamnak,hogy jaj ez a lany az idegeimen jon ki,pedig egesz nap a suliban vagyok,mivel delutanos vagyok.Reggel mindig amikor fel kelek,valamiert belem kot a mamam,ha haza erek megint.Pl ma reggel mentem suliba,es haza ertem elkezd izelni,hogy takaritani kellene mondtam,hogy szivessen meg csinalom bar a suliban is gyakorlatom volt dolgoztam faradt vagyok,de mondtam meg csinalom azt mondta nem kell,majd meg csinalja o ,kerdeztem vagy 20x h meg csinaljam e orditva kuldott be a szobaba ,hogy fekudjek le.Lefekudtem es elkezdett orditani,hogy itt mindent neki kell csinalni,mert egyeseknek faj a f.szuk arra,hogy mit kell csinalni,minden ra var.pedig egesz nap tvzik,hallottam,hogy mondta a tatamnak,hogy hazug vagyok,nem ertem mire fel mondta,ki mentem meg kerdeztem szepen hogy mire fel mondta,elkezdett torka szakattabol uvelteni ram,hogy egy budos kis k.va vagyok,hogy verjen meg az Isten,hogy tonkre teszem ,lebetegitem,mert belekotok,mert b.szogatom,pedig egy rossz szot nem szoltam neki,az egesz utca hallotta,ahogy ordit majdnem meg is utott,most is zokogok,alig kapog levegot,annyira ideges vagyok.Mindennap ez megy,mindennap mondja,hogy tonkre teszem penzileg,pedig anyukam adta a penzt nekem.Akkor az 1 het alatt 1x ultem le tvzni elkezdett izelni,hogy tollem tvzni sem lehet.Dietazik,mindig dietas kajat kell nekem is ennem,mert o azt csinal maganak.Akkor epp meg jott,kertem penzt tolle betetre,akkor izelt,hogy neki van egy az majd eleg lesz.Istenem,en nem tudom,hogy ezt ,hogy fogom kibirni.Most haza jottem,mert van kulcsom,de egyebkent azt sem engedik,hogy haza jojek,mert biztos hazi bulit csinalok majd..Van meg a nenam fel hivtam hogy panaszkodjak neki,de hallottam,hogy nem erdekli,csak ahhaa annyitt mondott ma is.Voltam nalla is 2 napot,es o is mindig csak ordit ha ott vagyok,mindig mondja nem miattam,csak ideges,de akkor is ordit nincs nyugalmam.Anyukam azt hiszi,hogy,ha a nenamnal vagyok jo,pedig nem.Erzem,hogy ott is zavarok nagyon.Apukamnak mondtam,apu mondja,hogy neha el mehetek hozza is ,de ott meg a felesege az aki b.szogat ,alam szur,piszkal mindig,meg a mamam is mondta,ha el megyek leszur.Annyira rossz ez a helyzet.Nem tudom,hogy birom ki.Nincs kivel beszelnem.Van baratom,de o sulizik nem nagyon tudok vele beszelni.Tiszta ideg vagyok.Sosem cigiztem,ezen a heten pedig 3 dobozzal elszivtam mar,mert csak akkor tudok le nyugotni.A mamam nem engedi,hogy anyunak elmondjam,mert oda ul mellem,amikor beszelek vele,es szinte mindento mond ,hogy mondjam meg ,mondja,hogy mondjam,hogy jol vagyok,meg foz nekem,meg elvagyok ott ,ezt kell mondanom,de amugy sem mondanam el,mert anyu ideg rohamot kapna.Nem akarom,hogy baja legyen.De nekem amikor valaki szol valami rosszatt,sirnom kell.Siro gorcseim vannak.Es ezt ki kell birnom meg 2,3 honapig.Most irtam apukamnak,hogy mi volt,de meg bantam,mert felek a kovetkezmenyektol,ne,hogy bajt csinaljak.Bocsanat ,ha valamit rosszul irtam.Nincs ekezetem:( Nem tudom mihez kezdjek.Bar csak meg halnek:(
2012. szept. 24. 16:31
 1/7 A kérdező kommentje:
+ bele szol abba,hogy mit vegyek fel,hogy csinaljam a hajam,es,ha nem ugy van megint uvolt.VOlt olyan is ,hogy elkezdett rugdosni engem .
2012. szept. 24. 16:33
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Először is nyugodj meg.

Cigit tedd le, mert a végén igazuk lesz, hogy szidnak.

Szerintem se szólj anyudnak, mert elég nehéz lehet neki így, de ezt látta a legjobb megoldásnak. Nem csináltál bajt, hogy apudnak szóltál, hátha tud valami jobbat erre.

Két hónap nem a világ, ha nem csillapodnak a kedélyek, akkor is kibírod, nagylány vagy, értelmes ember. Tudod, hogy milyen sokat segítesz anyudnak, magatoknak, ugye?

2012. szept. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
persze tudom.csak nehez:(
2012. szept. 24. 16:49
 4/7 JodieMclood válasza:
59%
Szegénykém :( nagyon sajnálom... ha szeretnél néha valakivel beszélgetni , akkor szólj :) én 30 éves anyuka vagyok itthon Gyeden ...ráérek :) de semmiképp ne mondj olyat, hogy bárcsak meghalnál...érted? Nem szabad!
2012. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nehéz az öregekkel, de öregnek lenni is nehéz, és ők is félhetnek a felelősségtől, amit egy fiatal lány náluk léte jelent, de persze anyukádra is tekintettel akarnak lenni, nyilván ő kérte meg őket, hogy lehess náluk.

Próbálj meg a kedvükbe járni: meséltelni őket, felolvasni nekik, énekelni velük, vagy ami szerinted nekik tetszik. Tatáddal úgy látom könnyebb, kezdheted nála is.

Jó ha tudod azt is, hogy ő idejükben a fiatalnak kérés nélkül is észre kellet venni a tennivalót a háznál, és megcsinálni. Ha már kérték, az felért egy paranccsal, nem lehetett kifogás.

Szerintem kis idő múlva össze fogtok csiszolódni, fel a fejjel, és le a bagóval! Sok sikert!

2012. szept. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Srapnel ***** válasza:
17 vagy, tehát kb. 1 évet kell csak kibírnod, hogy felvegyenek egy főiskolára/egyetemre úgy, hogy másik településen legyen. Ezt az 1 évet meg ki kell bírni, járj a könyvtárba, ott nyugi van, béke, senki nem bánt és készülhetsz a felvételikre, bármire. Gyakorlatilag csak aludni kell hazajárni. Nem könnyű, tudom, de nem kell sokáig kibírni.
2012. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs lehetőség kollégiumba menned addig, míg anyukád haza nem ér? Vagy bármely más rokon?
2012. szept. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!