Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy rendbe...

Mit csináljak hogy rendbe jöjjön a kapcsolatoma szüleimmel? Föleg apukámmal. Olyan jó lenne rendes tanácsot kapni

Figyelt kérdés
15,5 éves vagyok,és apukámmal odáig fajult a kapcsolaunk, hogy,ha rá mosolygok,azt is csak eröltetem.Egyszerüen megutáltatta magát velem.Mikor itthon van,nem érzem jol magam,feszült vagyok..Anyukámmal szeretek lenni,de őt is befolyásolja.Tehát ha apukám nem enged vmit, akkor anyu nem szolhat semmit..,mert ő van leugatva hogy ő miatta lettem ilyen, amilyen vagyok..Alig beszélgetünk,minden lépésembe beleköt,ha visszaszólok,még rosszabb a helyzet...És én sajnos olyan vagyok..Ha elhallgatok mindent,akkor már keresi azt, hogy mibe tudna belekötni...Ez már 12 éves koromtól megy,de most már nagyon elegem van :/ Most van egy barátom,akivel már fél éve járok,de az sem érdekli,(ő már nagykorú) de semmi olyan, hogy esetleg elengedne vele discoba vagy bulizni,csak azért is h együtt lehessünk..És már én szégyellem magam, hogy a nálam fiatalabbak kint futkosnak éjjelekig..nem az mintha énis arra vágynék,csak h a szerelmemmel lehessek..:/ Anyukám azt mondja,hogyha teljesen megbizna bennem,elengdne ahova szeretnék..pl diszkoba..De hiába mondja ezt,mikor tudom hogy apám nem engedne el, mert az meg mindig a koromról papol..Be akarom bizonyitani,hogy megváltoztam,és változok,érett vagyok már,és nem vagyok felelőtlen :S örülök ha valaki veszi a fáradtságot és elolvassa
2011. febr. 20. 21:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Úgy vettem ki a szavadból, hogy bizony tettél régen valamit, amivel elveszítetted apukád bizalmát, ő pedig úgy érzi hibázott és ezt vetíti ki rád.


Írj neki szépen egy levelet (úgyis elolvassa),amiben bocsánatot kérsz és biztosítod róla, hogy nagyon szereted őt,szeretnéd, hogy minden olyan legyen, mint amilyen régen volt.

Könnyebb ezt leírni, mint elmondani. Ha sikerül visszanyerned a bizalmát, akkor pedig becsüld meg!


Viszont nem gondolom,hogy nem érdemled meg. Apukád nevel, szeret és te azt mondod utálod. Nekem majdnem könnybe lábad a szemem, ha ilyet olvasok. Hogy lehet utálni azt, aki a saját életénél is jobban szeret téged? :(

Ha nem így lenne, akkor baromira nem érdekelné hol vagy.

2011. febr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mármint * úgy gondolom nem érdemled meg
2011. febr. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem szép hogy ezt mondom,de neki olyan természete van, amit nagyon nehéz elviselni.Én meg egy pillanat alatt fel kapom a vizet...ebben is rá ütöttem..Az egy dolgo hogy félt,de ez már több annál.Elveszi minden boldogságom. Például mi rossz van abban, ha elmennék a barátommal korcsolyázni,vagy elmennék vele hozzájuk,ami tölünk fél óráyira van, vagy elmegyek vele bálba,ott ahol ő lakik,hogy megismerjem a társaságát...de ő ezt sem enegdi meg nekem....:(
2011. febr. 20. 21:19
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát feltételezem ez pont amiatt a bizonyos bizalomhiány miatt van. Erről kellene biztosítanod, hogy mostmár megbízhat benned.

Soha ne mondd, hogy nem szereted apukádat, mert szerintem ez azért túlzás. Próbáld ki a javaslatom, aztán ha majd nem jön be, akkor kitalálhatsz mást.

Megkérdezhetem mi az, ami miatt nem bízik meg benned?

2011. febr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ő nem szokott nagyon a bizalomról beszélni, inkább anyukám..azért mert szoktam hazudni,hogy ide meg oda megyek meg ilyen apróságok.de ez sajnos azért van merrt tiltanak,és nem engednek el oda ahova szeretnék menni.és borzaszto rossz hogy hazudnom kell hol vagyok éépen..Mert inkább elmondanám..
2011. febr. 20. 21:24
 6/12 anonim ***** válasza:

És lebuktál egy ilyen hazugsággal?

"Be akarom bizonyitani,hogy megváltoztam"


Ebből a mondatodból gondoltam, hogy tettél valamit, amivel eljátszottad apukád bizalmát.

2011. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
igen volt hogy lebuktam,ritkán,de mikor nem hazudok,anyukám akkor is azt hiszi hogy hazudok,bármi is legyen az.És arra gondoltam h megváltoznék,hogy felelősségtudatosabb legyek,megbizhato..de ez nagyon nehéz... :/ Mert ugye hogyan bizonyitsak a bizalomrol? szerintem csak úgy lehet abban, ha kiengednek,és nem csinálok semmi rosszat ..pl nem iszok,idöre hazaérek..
2011. febr. 20. 21:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor ezt írd le apudnak. És süss hozzá muffint :) Biztosan átgondolja majd :)
2011. febr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de képtelen vagyok rá... :( olyanok vagyunk egymásnak mint az idegenek összezárva..anyukámnak leirtam...
2011. febr. 20. 21:32
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Hasonló problémák vannak velem és apámmal is, annyi különbséggel hogy leszarom mit mond vagy mit ugat már mert torkig vagyok vele. Ha elmegyek nem mondom hova, ha elkezd kiabálni énis kiabálok és akkor se hagyom hogy elnyomjon. Ki ő nekem hogy tönkrevágja az életem meg elbassza az amúgy is ritkán látható jókedvemet? F*szom kivan már vele attól hogy az apám még ne ugasson főleg hogy már nagykorú vagyok, ő meg nem dogozik arra is én vettem rá hogy haladjunk már valamit ezzel is. Nekem ő már egy senki aki nem pofázhat leszarom hogy az apám. Ezt hozta ki belőlem, ezért vagyok ilyen vele és beszélek így róla. Én nem foglalkozom vele a többi meg már az ő gondja.

18/l

2011. febr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!