Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El lehet venni egy gyereket így?

Rejtőke kérdése:

El lehet venni egy gyereket így?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés: Egy gyerek, mikor örökbe fogadták a családnak megvolt a megfelelő anyagi háttere. Aztán csődbe mentek, mit tudom én, de most már nincs. Járnak ki ellenőrzésre? El vehetik a családtól a gyereket, aki mellesleg most 15 éves? Hogyan működik ez?

2012. szept. 24. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy a gyereket csak odavették - azaz nevelöszülök, vagy örökbefogadták. Ha ténylegesen adoptálták, akkor az jogilag saját gyereknek számit, tehát semmilyen ellenörzés vagy hasonló nincs.

Természetesen, ha valaki bejelentést tesz a gyámhatóságnál, akkor ugyanúgy kivizsgálják az ügyet, mint ahogy saját gyerek esetében is.

Ha a gyerek egészsége vagy élete veszélyben van, akkor el lehet tölük venni.

2012. szept. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha a gyereket nem hagyják éhezni akkor csakúgy nem veszik el. Bár tudni kell mikor lett örökbe fogadva mert amennyire tudom csak pár évig ellenőrizték a dolgot. Bár ha nem nyomja fel őket valami idióta akkor szerintem nem fognak így véletlenszerűen foglalkozni a dologgal. De ameddig tud enni és tanul rendesen a maga szintjén addig nagy baj nem lehet. És a gyerek elvétele nem megy egyikről a másikra sem.
2012. szept. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Emiatt nem veszik el a gyereket. Szimplán anyagi helyzet miatt nem is tehetik, ha az nem veszélyezteti súlyosan a gyereket.

Pl. nincs télre fűtés a lakásban, nem tudnak neki enni adni stb.

De ez sem úgy van, hogy kialakul a helyzet és másnap már viszik is. Főleg, ha látják, hogy a gyerek ragaszkodik, megvan a kapcsolat. Hisz jobb neki a családban, mint egy intézményben.

2012. szept. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi.

Akkor mik lehetnek olyan tényezők, hogy elvegyék? Bármi jöhet, ami eszetekbe jut!

2012. szept. 24. 21:28
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs víz, villany, fűtés, enni, inni, esetleg bántalmazzák a gyereket.
2012. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan körülménynek kell lennie, amiért egy vér szerinti gyereket is elvennének. Attól a pillanattól, hogy örökbe fogadták már az ő gyerekük.
2012. szept. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen.
2012. szept. 25. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!