Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogom van az apám...

Szerintetek jogom van az apám pénzéhez?

Figyelt kérdés
Már 10 éve...sőt igazából sose fizetettt gyerektartást.Anyu nem akarja már kérni tőle mert ennyit már úgyse kapok vissza,meg állítólag börtönbe is zárhatják ha nincs neki munkája(foglmam sincs van-e most neki) hogy ledolgozzon valamennyit.Viszont nekem meg szükségem lenne a pénzre mert kéne venni ruhákat is,meg most anyunak kevés pénze van mert a nevelő apám nem ad neki semennyit se és én meg anyu csak anyu keresetéből élünk.Múltkor az rtl-en a gyá-ban volt egy ilyen epizód ahol az apa nem fizet gyerektartást és a nő meg cska azért sem akarja elkérni a pénzt mert egyedül is feltudja nevelni a gyerekeket.Aztán mondta neki egy nő hogy ez nem az Ő pénze hanem a gyereké,mert ez neki jár.Mivel ha anyuék még együtt lennének akkor több jutna nekem is.Apuval már 10 éve nem tartom a kapcsolatot mert részeges volt.Ő nem keresett én meg nem fogom mert fogalmam sincs mikor józan mikor nem.Szerintetek mit tegyünk?
2012. szept. 25. 17:54
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
16 vagyok és lány
2012. szept. 25. 17:54
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jogod van hozzá.


De nem tudom, 16 évesen egyedül tudod-e ezt intézni. Nézd meg hol van a közeletekben gyámügy, családsegítő, ők meg tudják mondani milyen lépéseket tehetsz és hogy ehhez kell-e anyukád.

2012. szept. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
Bíróságra kell menni. Nem zárják be elsőre, de felszólítják a fizetésre.
2012. szept. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
de félek mert akkor meg ugye ha láthatást akar akkor kötelező vagyok vele menni.Azt meg nem akarom.Úgy amúgy nem szeretném vele tartani a kapcsolatot..nagyon agresszív.Viszont a pénz jó lenne
2012. szept. 25. 18:00
 5/20 anonim ***** válasza:

Én mindent megértek. Elsősorban azt hogy szükséged lenne arra a pénzre, amit tíz évre visszamenőleg már biztos nem kapsz meg,de valamennyit talán igen.

Azt viszont nem értem, hogy ha tíz éve vagy több mint tíz éve nem beszéltek, nem tartjátok a kapcsolatot, akkor azt honnan tudod, hogy részeges, agresszív?

2012. szept. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nagyon szép hozzáállás.
2012. szept. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
mert cicából nem lesz szalonna:)))
2012. szept. 25. 18:04
 8/20 A kérdező kommentje:
utolsó ezt hogy érted??:S
2012. szept. 25. 18:04
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

"Drága Édesapám, még mindig rühellek, látni sem akarlak. Tudom hogy semmit nem változtál, viszont nekem kevés anyu keresete és szeretném ha tejelnél. Ha keveslem ülni fogsz!

Puszi!"

2012. szept. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

aha majd akkor beszélj ha Te anyukád szemlencséjét "kiveri" egy hamutartóval...

Anyu szerint ha akkor nem szökünk el tőle akkor már nem élnénk.

De attól még az apám és ha "megcsinált" akkor szerintem fizethetné.

2012. szept. 25. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!