Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segithetnek neki?

Hogyan segithetnek neki?

Figyelt kérdés

A ferjem a munkaja betege lett vagy lesz.

Penteken infartus gyanuval ment korhazba a munkahelyerol, szerencsere nincs baj, jol van! De mar ma rosszul van hogy hetfon dolgoznia kell!Nem fizikai munka, egy irodaban dolgozik, kozepvezeto, es az atlagnal magasabb a fizetese, plusz sok jutalmat kap, utazast stb! Szoval masok nagyon orulnenek egy ilyen munkanak! 12 eve dolgozik itt. A munkajat nem szereti, de ha kerdezem mit csinalna szivesen akkor azt mondja semmit. Nem akar dolgozni, csak otthon maradni es semmit nem csinalni. En sajnalom, hogy minden reggel ugy megy eldogozni hogy ideges es latom hogy rosszul erzi magat.

A baj, hogy mar fikailag is rosszul erzi magat, vernyomasa ingadozik, surun verzik az orra, most meg a szive...

Mit tehetnek erte?


2012. szept. 26. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Vedd rá, hogy hagyja ott a munkáját és keressen másikat pár hónap pihenés után. Döntsétek el, mi a fontosabb. A pénz vagy az Élete? Mert, ha így megy nem fogja húzni nyugdíjig az valószínű. Találhat nyugisabb munkát, kevesebb pénzért. De ha pihen egy kicsit, szerintem jobban fogja látni a világot és megjön a kedve valami foglalatossághoz, mert nem ülhet otthon egész életében.
2012. szept. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen jól keres a férjed, gondolom van tartalékotok. Mondjon fel, lesz x hónapja kitalálni hogy mit szeretne.
2012. szept. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom, amit az első.
2012. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyaron harom hetig voltunk nyaralni es utana kezdodot, ez. Azt gondoltam majd vissza razodik, es elmulik de nem csak rosszabb lett. Van tartalekunk, de nem is tudja mit akar csinalni. csak azt mondja semmit, elege van a munkabol.
2012. szept. 26. 21:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért mondja ezt, mert depressziós. Ez akkor fog megváltozni, ha lesz életkedve, az pedig akkor lesz, ha nem a mostani helyre kell nap, mint nap bemenni "gályázni", gondolom valami kedves multihoz.
2012. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először is ki kellene deríteni, hogy mit nem szeret. Az irodában üldögélést? A beosztottakat? A nagyfőnököt? Magát a munkát, amit végez? A felelősséget? Ha ez megvan, akkor azon kell változtatni? Talán elég lenne átrendezni az irodát, vagy más színűre festeni a falakat, berendezést cserélni (otthonossá tenni). Esetleg lecserélni a titkárnőjét - ha van neki. Ha meg a beosztottakkal van baj, akkor hívja össze a csapatot és beszélgessen el velük.

Ha minden kötél szakad, akkor egy szakember (pszichológus) néhány beszélgetés után rá tudja vezetni, hogy min kell változtatni. Együtt rájönnek, hogy hol a gond. Nem biztos, hogy azonnal fel kell mondani, mert utána meg abba őrül bele, hogy nem talál új állást. Ha valaki megszokta a jólétet, akkor a szegénység is padlóra tudja küldeni.

2012. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem elégedett, nem ez a munka való neki, és ez felemészti, viszont tudja, hogy kell a pénz, ezért csinálja tovább.. Szerintem is hagyja ott, biztos akadna olyan munka, amiben örömét is leli, csak most nem látja mi is lenne az, mert előbb kellene neki egy kis idő, hogy rendezze a gondolatait, átálljon. Még hosszabb távon csak még betegebb lesz, ez biztos sajnos.. a stressz a legfőbb betegségforrás manapság. Már csak az is segítene neki, ha ideiglenesen találna valamit, nem kell örökre ott maradnia, nem muszáj imádnia azt a munkát, de legalább meglesz az átállás, a frissülés ami a hétköznapokat illeti. Közben pedig kipuhatolhatja mi az, ami érdekli, és megindulhat fokozatosan abban az irányban.
2012. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg egy saját vállalkozás?
2012. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Addig mondjon fel mig fel tud.


Párommal is hasonlóan volt,normálisan evvett,mégis fogyott,állandó stressz,állandó fejfájás,szorongás,stb.

Én is jól keresek,tartalékunk van bőven,rávettem hogy mondjon fel.

Felmondott,2 hónapig otthon volt,eljárt termálfürdőbe,masziroztatni,pihenni,én is vele amikor csak tudtam.Aztán eszébe jutott hogy van neki egy rég elfeledett hobbija ami akár profitálhatna is.

Most azzal foglalkozik,feleannyit keres vele,de így is megvagyunk jól,és végre nincs akadálya annak hogy boldog legyen.

2012. szept. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!