Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim?...

Miért ilyenek a szüleim? Szigorúak vagy ez normális?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Nem drogozom nem iszom rendszeresen és cigizni sem cigizek. Kitűnő tanuló vagyok. A szüleimmel jó kapcsolatom van vagyis elmondok nekik mindent, néha veszekszünk de azok nem komolyak (pl. nincs a szobámba rend ilyenek). Apukám maximalista, anyukám szigorú. Novemberben lesz egy éve hogy együtt vagyok a barátommal, a bemutatás már megtörtént a 2. hónapban, szeretik is a barátomat bíznak is benne stb. Nyár végén ott szerettem volna aludni nála, de a szüleim nemet mondtak.. többször is próbálkoztam de a válasz nem.. ekkor csináltam egy hülyeséget: azt hazudtam a szüleimnek hogy az egyik barátnőmnél alszok.. ezt valahogy megtudták és nagy balhé volt itthon.. anyám felpofozott, apám azt mondta ha 18 lennék röpülnék innen. Azt mondták őket nem az bántja h ott aludtam hanem az h hazudtam... A barátom mellettem állt, és a mai napig tiszta szívéből szeret.. Azóta folyamatosan "nyalok" a szüleimnek hogy megbocsássanak.. Nyár végén megengedték hogy a barátom itt aludjon, mivel ő sajnos elment fősulira így csak hétvégente találkozhatunk.. Beszélgettem velük a hazudozós ügyről és azt mondták h már megbocsátanak. Nagyon örültem ennek.. De már egy hónapja minden héten könyörgök nekik h had aludjon itt a barátom vagy én nála.. de az a válasz mindig h : nem illik és náluk nem így volt. Amíg össze nem házasodtak addig nem aludtak együtt.. Túl szigorúak vagy ez normális reakció? Én csak azt nem értem h ha már megbíznak a barátomban meg már megendték h itt aludjon akkor most mért nem?


Köszi annak aki végigolvassa és ír is tanácsot, hogy mit tehetnék. :)


2012. szept. 26. 21:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem valahol igazuk van. Tényleg elveszik a házasság értéke így, neked is csak egy papír lesz.
2012. szept. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg nincs igazuk. Semmi rossz hatása nincs annak, ha egy pár néha együtt alszik 16-17 éves kor után.
2012. szept. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
62%

"Szerintem valahol igazuk van. Tényleg elveszik a házasság értéke így, neked is csak egy papír lesz."


Hagyjuk ezeket az ókeresztény eszméket. Szigorúak, de nem tudsz mit tenni. Max idővel engedékenyebbek lesznek. Bár tudhatnák, hogy tiltással csak hazudásra nevelnek. Lásd előző eset.

2012. szept. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Hát szerintem pedig ez nem a szüleid dolga. Sok szülő nem tudja elfogadni, hogy a gyereke már nemi életet él. Megijednek tőle vagy valami hasonló. A "régen nem így volt" az nem kifogás, mert a "régen" régen volt, te pedig ma élsz. Hazudni valóban nem volt szép dolog, máskor ne csináld, mert rosszabb lesz a helyzet. Valahogy próbáld meg megértetni velük a dolgot vagy várd ki, amíg elköltözhetsz.
2012. szept. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Nos, ami velem történt az már régen volt. A szüleim nálunk sem engedték az együtt alvást. Emiatt kikényszerültünk otthonról, és fél éjszakákat az autóban töltöttünk, mert bulizni elengedtek. Egy idő után azt megengedték, h én a barátoméknál aludjak, de azt nem, h ő nálunk. Ha valamiért úgy hozta a világ, h mégis ott kellett aludnia, akkor külön szobában aludt. Teljesen nem értettem... Amikor betöltöttem a 18-at, akkor viszont vége volt a játéknak. igaz, keresetem is lett, de ott aludtam minden hétvégén a srácnál. Nem kérdeztem, hanem bejelentettem.

Nem mertek szólni.

2012. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

1. Hülyeségeket beszélsz mert én sem vagyok már szűz, mégsem csak egy papír számomra a házasság. Az meg sztem rosszabb ha valaki CSAK azért házasodik h szexelhessen.

Sztem túl szigorúak. Régóta 1ütt vagytok, ismerik, szeretik a párodat. Egy dologban volt igazuk: H megharagudtak amiért hazudtál nekik.

Azt végkép nem értem h ha már egyszer engedték akkor most miért nem. Sajnos sokmindent nem tudsz neki csinálni.

2012. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem mindenkit meg lehet érteni.A szüleid még nem szeretnék még hogy felnőlj (17 évesen ez érthető )mert az ő kicsi lányuk leszel mindig. De szerintem aludhatnátok együtt ha nem történik semmi komoly éjszaka.
2012. szept. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
38%

Sok szülő beleesik abba a hibába, hogy ha valamit hülyén csináltak az ő nevelésük során, csakazértis megteszi ugyanazt a saját gyerekeivel, mondván, hogy így is normális ember lett belőle.

Túl sokat ezzel nem lehet kezdeni, de azért próbálj meg leülni velük és komolyan beszélni erről a dologról. Ha látják, hogy tényleg éretten gondolkodsz, nem akarsz hülyeségeket csinálni és ezt bizonyítod is, egy idő után bízni fognak benned és nem akarnak állandóan kontrollálni.

Sajnos az nem elég, hogy nem drogozol, nem cigizel és ritkán iszol, ezt tudatosítani is kell bennük, meg kell érteniük, hogy ez nem olyan alap dolog, mint ahogy ők hiszik. Ha lenne nővéred, úgy könnyebb lenne, mert már kitaposta volna neked az utat, így viszont neked kell ezt végigcsinálni és ha van fiatalabb tesód, még azzal is szembesülni fogsz, hogy őt nem fogják ilyen szigorúan, mert rajtad már látták, hogy nem olyan vészes dolog ez.

Hajrá! :)

2012. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

Az a baj az ilyen mentalitású szülőkkel, hogy mindaddig hazudni kellessz nekik a saját érdekedben míg fel nem nősz.

Mint írod, náluk nem volt rendszeresítve a fiúnál alvás

Sajnos ez így is lesz nálatok, mert ragaszkodnak az igazukhoz, gondolom egyke vagy, ezért is fognak szorosan

20/F

2012. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
31%
Szerintem szigorúak a szüleid! Nem kellene ebbe ennyire beleszólniuk, plusz az ő "idejükben" duma meg enyhén szólva unalmas és elavult. Nem a TE életed élik, úgyhogy ezt tiszteletben kellene tartaniuk.
2012. szept. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!