Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám mostanában mindenért...

Anyám mostanában mindenért engem okol, semmit nem enged meg, a tesóméknak meg nagyon sok mindent. Mindenben keresi a hibát és üvöltözik. Tegnap meg is ütött mert fél9re értem haza pedig mondtam neki hogy elmegyek. Hogy tegyem jobbá a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés
eddig mindig beszélgettünk (igaz a magán ügyeimet nem mondtam el neki) sose mentem szinte bulizni..a barátaimat mindig leszólta. ha ideősebbek voltak akkor azért , ha fiatalabbak azért , ha egyidősek akkor nem tetszett neki mert ""ismerte"" őket.. megkér vmire , hogy segitsek neki megcsinálom azonnal , és egyből keresi a hibát amit rosszul csináltam benne , a tesómnak is szól hogy csinálja meg ő nem csinál semmit és nemszól rá semmit.Tegnap szóltam neki hogy elmegyek a bnőimmel nem mondott rá semmit gondoltam elenged,este hazaértem fél9re hazajött és elkezdett üvöltözni hogy hogy lehetetek ennyire nem normális van elég baja és megütött..mamámhoz átszoktam menni néha elmondok neki 1-2 dolgot persze ő visszamondta neki és ezt is a fejemhez vágta hogy menjek hozzá nyugodtan panaszkodni.. volt olyan h 2 hétig nem szólt hozzám anya és nem adott kaja pénzt se , azt mondta szerezzek ahogy akarok tőle ne kérjek többet semmit...pedig a nővéremnek sokkal durvább dolgai vannak..nemtudom miért engem talál meg mindig.. mitcsináljak??? ha elmondom neki a bajomat akkor egyből elkezd kiabálni és nem hallgat meg.
2009. máj. 23. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne légy vele akkor ilyen jó kislány! Ne alázkodj meg! Akkor te se csinálj semmit, legyél olyan, mint a tesóid! Aztán majd megtudja, hogy milyen az! Nekem se csináltak semmit tesóim, én + igen, és néha le is szidtak, ha nem úgy volt, ahogy kéne!De én megmondtam a véleményemet, persze finoman, hogy ha egyedül én segítek, akkor legalább ne bántsanak! De ha szép szóval nem megy, akkor te is vadulj meg!Aztán majd anyukád megtanul értékelni téged!Az is lehet, hogy mivel te normálisabban viselkedsz, mint tesóid, ezért tőled ezt várja el, ezt szokta meg! A tesóidtól meg a hülyeséget! Tényleg vezesd rá, hogy tudjon értékelni!
2009. máj. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Hány éves vagy?
2009. máj. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
16/lány
2009. máj. 23. 21:11
 4/7 Avalanche válasza:
100%
Szüleid elváltak, vagy apud nem akar beleavatkozni? Ilyen esetben legjobb lenne a másik félhez fordulni.
2009. máj. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Te se szólj hozzá,de segíts mindenben és az biztos segít ha néha csak annyit mondasz neki -szeretek anya-de mást nem mondasz neki.A mamádnak se mondj semmit.Ha más nem ne menj el bulizni,anyud valamiért biztos ideges.NE TÁVOLODJ EL TŐLE!!!!!
2009. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

minden családban természetes a kaja pénz? én sosem kértem kaja pénzt, nem vártam el, ez a szappanoperákban szokás, ami itthon volt kaja azt vittem suliba, amit főzött anya azt ettem itthon, aztán meg már én is kerestem, akkor megvettem magamnak ami kellett.

a gyereknevelés nem pénzből áll, és a gyereknek nem zsebpénzre hanem szeretetre van szüksége, ő szurta el a nevelést, és most megbosszúlja magát.

Aki egyszer jó, attól el is várják h az legyen, ha valaki lusta és kezelhetetlen, arra nem pocsékolnak energiát, de téged többre tart, csak rád számithat, és kétségbe van esve. egy nő ha ilyen idegbeteg, akkor biztos meg van az oka, veled szemben persze igazsagtalannak tűnik, te nem zet érdemled, de valahol őt is meg lehet érteni.

Ha nem volt neki jó az, amit csináltál, akkor mnod meg neki, hogy inkább nem csinálsz semmit, és akkor joggal fogjam ondani, hogy ilyen meg olyan vagy, aki tesz valamit, csak az tud elrontani dolgokat, kai semmirevaló az persze h nem hibázik, erről az jut eszembe, hogy aki dolgozik az rendetlenséget csinál, aki főz az maszatol, aki csak van az nem csinál káoszt.

Ha meg nem tetszik neki valami, akkor legközelebb nek érjen meg semmire, mondja el nyiltan mi a baja veled, és ne pedig csesztessen. Az a baj h csak veszekedni fog lés a témát terelni, nem pedig őszintén beszélgetni. Fél megnyilni ennyi, az ilyen ember saját magárta haragszik, önmagával kell elszámolnia. Én többmindent csinálok itthon, mnit tesó, mégis inkább engem csesztetnek, lehet azért, mert én vagyok a lány.

2009. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a véleményeket.. ""kiprobálom""őket..

amugy apum külföldön dolgozik és kb havonta jön haza 1 hétre. :S

2009. máj. 24. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!