Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt adtok haza 1...

Mennyi pénzt adtok haza 1 hónapban? Az normális hogy a tesóm nem ad haza semmit? Közben anyam fizeti a hitelét a nyugdijabol meg mindent kajara alpig marad pénze és tőlem szokott kérni meg másoktol eladósitjq magát. Mig tesom gyüjti a pénzét

Figyelt kérdés
2en kaknak együtt. Én a férjemmel lakom máshol.csak idegesitó hogy anyám fizet mindent mert még egy csekket sem hajlandó befizetni anyám meg nem mer szólni neki.ha megmondom hogy többet nem adok az gáz? Mégiscsak az anyám de a tesom kihasználja. Mikor szoltam tesomnak azt mondja te se adtál soha mikor ott laktal. Mondom nem de én 18 évesen el is költöztem addig meg suliba jártam.ő meg 28 és dolgozik.fogyasztja vizet áramot eszik és amit felvettek hitelt az is rá mént el.ez máshol is normális?
2012. febr. 5. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nevetséges!!!

Mi az hogy dolgozik, már 28 és nem ad haza semmit??

Miért használja ki az anyját, és miért érzi így jól magát, hogy az anyának máshonnan kell pénzt kérnie?


Hát én a helyedben jól megmondanám a magamét a tesómnak.

Ha nagyon jól álltok anyagilag, és nem hiányzik az a pénz, amint anyudnak adsz, akkor segíts rajta. De ha nektek is lenne mire költeni, vagy simán csak megtakarítani, akkor ez így nem mehet tovább.


Ez nagyon igazságtalan!!

2012. febr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Az én tesóm is itthon lakott 28 éves koráig, sokszor a barátnője (ma már a felesége) is itt volt, és ő se adott haza semmit, de az én szüleim nem is kértek soha. Tőlem se kérnek. Ezzel támogatnak minket, hogy össze tudjunk spórolni pénzt, ha elköltözünk itthonról.
2012. febr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha megengedhetitk maguknqk az mas. De gondolj bele apuka már nics csak nyugdijas anyuka aki mindent fizet az anyja meg egy liter tejet se tud sokszor venni maganak. Kölcsönve veri magát hogy mindent ki tudjon fizetni ez nem normális.
2012. febr. 5. 10:34
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi sem állunk ugy anyagilag kedves első spórolunk mindenen. Pl nem fizetünk kábeltvt megelégszünk az ingyenes csatornákkal stb. Igy tudunk valamit félretenni. De azt nem arra szeretnénk hogy anyám mondjuk az ő kábeltvjüket fizesse be belőlé. Mert a tesómnak kábeltv kell hbo pakkal. Persze anyám fizesse. A vilanyt meg már többször majdnem kikapcsolták. Ákkor is mi adtuk oda a megtakaritott pénzünk ami babára szekrényre stb kellene.
2012. febr. 5. 10:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Így azt mondom, máséból könnyű hbo-t nézni, meg mindent. Inkább neki kéne segítenie, nem elvenni a pénzt.

Igen, nálunk ez megengedhető (nem dicsekszem, ez az igazság), de biztos vagyok abban, hogy fordított esetben mi is segítenénk a szüleinket, sőt volt is már rá példa. Szóval nem, nem normális.

Az előző voltam

2012. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikor dolgozni kezdtem, egy évig nem kértek a szüleim, azt mondták, ruházkodjak fel, kicsit költekezzek. Utána havi 20000-t adtam és 6000-nyi étkezési utalványt, utána elvesztettem az állásom, és 20000-t, majd mikor már nem volt elég pénzem, 15, aztán 10000-t. Nem lett volna pofám hagyni, hogy az azóta megözvegyült anyám tartson el a nyugdíjából. A tesód közönséges parazita. Én megmondanám neki, hogy kapjon a fejéhez!
2012. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 évesen már melóztam.

Első fizetésemtől kezdve havonta legalább harmincat leteszek az asztalra. Szüleimnek eléggé sok pénzük van, de még így is egyfolytában belémkötnek hogy keveset adok. Amikor nem laktam velük akkor is adtam haza kb egy huszast. Ha legközelebb el tudok költözni nem fogok hazaküldeni semennyit, mert nincs pénzem soha semmire. Egyfolytában azzal zaklatnak hogy sokat fogyaszt a gépem, és azon kívül nem is használok mást ami fogyasztja az áramot. Mindig spórolnak valami "fontos" dologra mint pl a 6 milliós kocsi :D Múltkor hétvégén elkezdett durván fájni a fogam, ügyeletre kellett mennem vele. Akkor pont nem volt pénzem. Még a busz, meg a gyógyszer árát is sajnálták tőlem, adtak rá, csak mondták hogy drága :D

2012. febr. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!