Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá anyumat hogy...

Hogy vegyem rá anyumat hogy távolabb tanulhassak? 14/l (8. o)

Figyelt kérdés

Anyukám ragaszkodik hozzá hogy ne legyek koleszos (nem tudom miért de nem anyagi okok)tanulmányi átlagom: 4,7

Ennek a sulinak az állattenyésztő része tetszik szóval nem egy hülyeség szakma..

[link]

Azt szeretné ha Kalocsán maradnék.. apum a rendőr tisztit (dózsa) szeretné rám erőltetni..-.-"



2012. szept. 29. 08:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
még Kalocsai suli(ide engednének) Dózsa,Szent István (gimi) Kossuth asszem ennyi..
2012. szept. 29. 08:59
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

nah,engem meg direkt küldtek a koliba. szilenecium (tanulási idő felügyelettel,segítséggel) volt minden nap 4-7-ig,ami nem is jött volna rosszul,mert elég link voltam a tanulás terén, de hát a sport és az edzések mindenre kifogás volt íg el tudtam "lógni". persze amint 4-es alá ment az átlagom,edzésre sem engedtek a nevelők...

szóval meggyőző érvek: szigor, sokkal nagyobb,mint otthon,mert ugye több gyerek nagy felelősség. aztán napi minimum 3 óra tanulás,bár ez ott nem biztos,hogy így van. ami meg még szembe jut,hogy önállóságot tanulsz, beosztani a pénzedet,esetleg főzni is megtanulsz. nagyon sok előnnyel jár! nekem életem legszebb 4 éve volt a kollégium, még ma is visszasírom! remélem sikerül meggyőznöd az ősöket! :) sok sikert!

2012. szept. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
84%
Szia.Én Félegyházán tanultam,(nem ott)de az ottani iskolák közül ez a suli volt a legjobban lenézve.Ne haragudj meg de oda inkább a rosszabb tanulmányi eredményű diákok jelentkeztek.Az állattenyésztő szakma lehet hogy tetszik,de a véleményem szerint nem fogsz sokra menni vele az életben.Ha elfogadsz egy jó tanácsot inkább apukádra hallgatsz.
2012. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
állat tenyésztőnek én se mennék,főleg ilyen jó átlaggal...a gyerekem se engedném....Hallgas inkább a szüleidre ők jót akarnak
2012. szept. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van mezőgazdasági és élelmiszeripari iskola. Ide meg az összes síkhülye és a tájparaszt,hogy meglegyen ez érettségie. Ha jó tanuló vagy felejtsd el az ilyeneket
2012. szept. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrség nem hülyeség. Jó meló az, hidd el, én azt választanám a helyedben.

Viszont a koleszos élet sem rossz, megértem, hogy önállósodni akarsz, és szerintem helyesen is teszed. Engem a szüleim még a főiskola (!!!) alatt sem akartak koleszba engedni, és mikor végül 21 évesen mégis beköltöztem, sok vitát kellett megvívnom velük. Érvelj azzal a szüleidnek, hogy abból, ha koliba kerülsz CSAK JÓ dolgok sülhetnek ki - önállósodsz, empátiát tanulsz, alkalmazkodókészséget, és biztosan nem fog romlani az átlagod, mert a szilencium kötelező mindenkinek, és hasznos az.

Sok sikert! :)

27/N

2012. szept. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

hidd el nekünk!hallgass a szüleidre! van saját akarod,gondolodásod,elképzelésed,de ők tudják már melyik az a szakma amivel konkrétan nem leszel majd csöves. nagy gondok vannak ebbe az országba,szóval hallgass a szüleidre,menj rendőrnek!

20/l

2012. szept. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nem szeretnék rendőr lenni..nem tetszik..
2012. szept. 29. 11:23
 9/15 anonim ***** válasza:
68%
Inkább leszel munkanélküli vagy csöves? Az tetszene?
2012. szept. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#7 vagyok. hidd el.. ne a saját bőrödön tapasztald meg milyen a nyomorúságos élet. ha én is a szüleimre hallgatok akkor,lehet nem tanár leszek,hanem bankigazgató..

egy 14éves gyerek nem tudja még mi a jó neki később.. sajna már nemúgy működik a világ,hogy azt tanulom ami tetszik.. már azt kell tanulni,amibe van fantázia,és kereseti lehetőség.. :(

2012. szept. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!