Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányom torka szakadt...

1 éves kislányom torka szakadtából üvölt állandóan ha nem veszem fel, sőt öklendezik is. Ha 1m-nél távolabb megyek, szalad és csimpaszkodna. SEMMI HÁZIMUNKÁT NEM TUDOK ÍGY MEGCSINÁLNI! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
El lett kényeztetve.Hagyd had üvöltsön,egyszer úgyis megunja majd.ne4 sajnáld meg.Habár tudom hogy nehéz,de ha egyszer megtanulja,azzal neked is jó lesz,meg neki is:)
2010. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy kicsit drámai lehet az elején, de megoldja: NE vedd fel. Persze amíg le nem szokik arról, hogy ilyen dolgokkal produkálja magát, addig fél szemmel figyelj rá, esetleg úgy hogy ő ne lássa. Ez az öklendezés azért nem játék. Ha rájön, hogy nem akkor veszed fel, ha ordít, hanem akkor, ha "jól viselkedik" akkor megváltozik. És csak akkor fog ordítani, ha tényleg van miért.
2010. júl. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A fiam is ilyen volt. De ő még nem járt egyévesen. A gatyámba csimpaszkodva üvöltött. Mindig felvettem mig meg nem elégeltem. Hagytam, had csimpaszkodjon a nadrágomba, de nem vettem többet fel, ha dolgom volt. Először orditott. Megsimiztem a fejét és mondtam, hogy mosogatok. Utána játszunk. Kb 2-3 napig orditott, utána már csak kapaszkodott a gatyámba, de nem sírt. Szép lassan leállt. De csak ugy lehet ezt elérni, ha nem veszed fel ilyenkor. Mond neki, hogy miért nem. Azért öklendezik, mert erre tuti felveszed és megijedsz. Ha hány, töröld fel, de ne ragozd túl és ne ilyedj meg. Nem kajától csinálja, ugyhogy csak nyugi.
2010. júl. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Pakolj ki neki a konyhaszekrényből pár edényt, és fakanalat, éscmutasd meg neki hogy azzal lehet dobolni, rakjàl bele neki pár szem kruplit hogy azt főzzön játszásiból melletted. Addig el tudsz

osogatni pl. Ha megúnja ülj le vele játszani, had merüljön bele a játékba és hagydd ott kezdj el főzni. Ha megy hozzád megint vidd vissza ülj le mellé játszatok megint és hagyd ott. Vagy egy vödörbe tedd bele a csörgőit mutasd meg neki hogy ki be lehet a vödörbe pakolni! Foglald le a játékaival, lányom most már megtanult így a játékaival játszani, és saját maga szedi élő és játszik velük!

Vagy mikor berakod az etetőszékbe darabolj neki sajtot kenyeret felvágottatt stb. És amíg maga eszik csipeget megint lehet pl. Porszívózni. Én így oldottam meg, mert engem is lefárasztott azzal hogy Követett és a lábamra állt hogy vegyél fel. Pl. Ha fogat mostam adtam neki fogkefét az is lekötötte 10 percre, ha mosást raktam be a fejére raktam egy pólót kukucsosat játszottunk elvolt, teregetésnèl leraktam a lavór ruhát megmutatták neki hogy adogassa tegye a szárítóra! Foglald le valamivel!

2010. júl. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon együtt érzek veled, ugyanis lányom egy perc alatt hányásig hisztizte magát. Mosogatás, főzés, teregetés közben, akármit is csináltam, kész katsztrófa volt. Aztán egyik alkalommal azt csináltam, hogy legugoltam elé, elmagyaráztam neki hogy ilyet nem szabad és hogy amíg hisztizik addig nem fogok vele foglalkozni stb...amíg én végzem a dolgom, játszon ott mellettem,pár perc és végzek. Ahányszor csimpaszkodott és sírt(hisztizett), annyiszor ültettem vissza a földre és újra elmondtam neki. Pár nap múlva mikor mondtam neki hogy dolgom van, jöjjön játszon mellettem valamivel, akkor szépen leült, megvárta mig pl elmosogatok, viszont utána jelezte hogy Ő van "soron"... Szépen, higgadtan, nyugodt hangon kell csinálni, ne érezze hogy feszült,ideges vagy. Ha egyszer elkezded akkor csináld végig, csak így fogja megérteni,és neked is így lesz könnyebb. Sajnos sírni,hisztizni én sem tudtam hagyni, az ökölődéstől,hányástól féltettem nagyon, nehogy megfulladjon vagy ilyesmi. Ha nagyon beleléli magát a hisztibe, érdemes hideg vízzel megmosni az arcát. Nem leönteni ahogy régen volt szokás, csak megmosni. Majd szólj hogy mire jutottál :o)
2010. júl. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Isten hozott a szeparációs szorongás előszobájában. :)


Nálunk már 7 hónapos kora óta ez van, és ma 13 hónapos.

Én hívom magammal, együtt berakjuk a mosógépbe a ruhát (felemelem) majd együtt teregetünk. pl nagyon jó játszósátor lehet a ruhaszárító, és a csipeszeket is szépen színenként sorba rakja :D


A konyhába ragaszkodom, hogy beüljön az etetőszékbe, elé rakom a bogyóhuzogatóját azzal elvan, majd ha megunja kap egy fakanalat és egy műanyag tálkát. Nagy hanggal kommentálja hogyan főzzek. :) Én meg varázsolok neki (csiribi-csiribá és megkeverem a kaját)


Mosogatáskor énekelek neki, meg a tiszta vízzel néha odaspriccentek, nagy nevetés van. (Riszálva, a konyharuhát lobogtatva is lehet törölgetni, nagy sikere van)


Ha felsöprök, akkor megengedem, hogy fogja a seprű nyelét, amíg felmosok addig járóka (már utálja, de ilyenkor eltűri) és vigyorogva nézi, hogy csiszatolok. Ha nem lát, akkor is folyamatosan beszélek hozzá.

0

Eleinte, ha wc-re kellett menni szintén beraktam a járókába, most már nem tűri el, így jöhet velem. Megmutattam neki, hogy mi az, mit kell vele csinálni. Így most már ha megyek megáll az ajtóban, ott van neki egy háló felfüggesztve játékkal és azzal elvan amíg végzek. Már szépen rászokott a bilire is, több sikerélményünk is van, de még pelenkás. Tapsikol amikor a pisit leengedjük a Klotyómanónak a földszintre (és igen, rózsaszín a bilije és a mi wc-ket is átmázoltam rózsaszínre, hogy hasonlítson. nem hülye, látja hogy ugyanarra való, csak a mienk nagyobb):D


Tehát egy kicsit ügyeskedni kell, nekem is nagyon nehezen ment eleinte, mert mászott utánam, aztán 11 hónapos korától pedig jött, és elég magas küszöbök vannak. De játékosan kell a házimunkát megmutatni neki, hogy anyának el kell végeznie, és segítsen. 1 évesen már azért tud. (úgyis a pakolós korszakát éli)

2010. júl. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok,köszönöm a hasznos tanácsokat!
2010. júl. 5. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!