Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 pici mellett egyre távolabb...

3 pici mellett egyre távolabb a férjtől?

Figyelt kérdés

3 picit nevelünk, a legnagyobb is csak 3 éves :)

Imádjuk Őket, akartuk Őket mind a ketten és IGEN, ilyen kis korkülönbséget terveztünk.


Minden szép és jó volt a 3. baba érkezéséig.

Azóta alig van időnk egymásra :(

Hazajön a melóból, gyerekezik, eszik, fürdet (addig én vacsit készítek, teregetek, mosogatok, mikor-mit kell)

Aztán a picit fürdetjük, majd én szoptatok, Ő altatja a 2 nagyobbat.

Ő megy a fürdőbe, majd én...közben a kicsi hasfájása miatt éjfélig min. ébren vagyunk...


A napi kommunikáció kimerül abban, hogy:

- légyszi hozz haza kenyeret

- engedheted a vizet a fürdéshez

- megyek pelust cserélni-

- jó éjszakát

...kb ennyi

Egymásra semmi időnk. Szex nuku. Veszélyeztetett terhességem volt, a 6 hét még nem telt el.

Február óta 2X voltunk együtt az is tavasszal :(


Mire én leteszem a kicsit éjjel, Ő már alszik, reggel oviba készülődés.


Kezdek kétségbe esni,mert egyre több az összezördülés köztünk.

Nagyi segít, hetente, két hetente ott alszanak a nagyobbak nála, de akkor is itt van a pici, aki szopik és hasfájós, éjfél előtt esélytelen a kommunikáció...

:(

Addigra meg már hullák vagyunk


Van még esély, hogy jobb lesz?

Tanács? Tapasztalat?

Minden jó szónak örülnék!


2011. dec. 20. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
13%

A picit szoktasd le az éjjeli evésről,hasfájásra adj neki ánizs vagy köménymagos teát. Éjjel ne vedd ki az ágyából,csak sötétben simogasd,nyugtasd meg. 4-5 nap alatt megszokja,hogy aludjon éjjel.

Akkor lesz időtök egymásra is. Mire lejár a 6 hét,jöhet a szex.

2011. dec. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Fel a fejjel, meg nagyon pici a kicsi.Ha mar egy picit nagyobb lesz akkor remelhetoleg kinovi a hasfajast es szabadabbak lesznek az esteitek. Addig meg kitartas es turelem egymas fele.

Tapasztalatbol beszelek, kisebbik lanyom 4 honapos mult amire agyba bujhattunk apaval.

2011. dec. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, hogy a nagy nem jár oviba, és senkinek nem tudom lepasszolni, semmi segítségünk.

Semmi szex közöttünk, sem beszélgetések, semmi.

Párom még fürdetésre sem ér haza legtöbbször.

Hétvégén sem jobb a helyzet.

Hulla vagyok.

Pedig nekem csak kettő van, igaz 10hós és 3éves.

2011. dec. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Idővel jobb lesz. Igaz, nálunk is csak 2 gyerek van, de a kicsi 10 hónapos koráig állandóan veszekedtünk. Nehezen aludt ő is, este órákig sírt, mire el tudtam altatni, éjjel is sokszor fent volt, nappal nem aludt semmit.

A férjem este 10-kor járt haza, és még elvárta, hogy őt is én szolgáljam ki. Akkor már mondtam, hogy beadom a válópert. Akkor kicsit összeszedte magát.

A kicsi 1 éves kora óta jobb, bár most lesz 2 éves, és még mindig sokat van fent éjjel. Okos tanács, hogy szoktasd le róla, de hogyan? Első gyerek alig volt fent, ő meg még mindig. Vannak ilyen gyerekek, szar ügy, majd kinövi.

Szerintem a türelem a legfontosabb, örülj, hogy ennyit segít a párod, meg a nagyi is. Hát, nálunk nincs olyan, hogy ott alszik a gyerek a mamánál.

Most nyilván más egy házasság, amíg ilyen picik a gyerekek. Ha a párod is megérti, hogy nem a kettőtök kapcsolata áll a középpontban, akkor átvészelitek.

Nálunk most már azért elég nagy a szerelem, újra. El sem hiszem, hogy el akartam válni még 1 éve.

Ha a nagyok a nagyinál vannak, akkor próbáljatok egymással foglalkozni egy kicsit. A házimunkával ne foglalkozz. Én sokáig éppen csak mosogattam meg mostam, mást alig. Kaját rendeltünk, meg hívtam egy bejárónőt. Mondjuk ő csak 4-szer jött, aztán kirúgtam, mert rájöttem, hogyha kimegyek, akkor leül. Azóta sincs rend nálunk, de én már eljutottam odáig, hogy nem érdekel.

2011. dec. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy van esély, hogy jobb lesz, hiszen nagyon nagy dolgot vittetek véghez eddig is KETTEN. Ez már önmagában is azt jelzi, hogy nagyon jó a kapcsolat köztetek. Próbálj meg valahogy közeledni felé, hogy érezze, ez csak átmeneti időszak. Gondolom a pici babátok sincs végig ébren, amíg hármasban vagytok, akkor kell egy kis időt lopni, hogy egymásra is tudjatok koncentrálni. A szexen változtatni kell, hihetetlen, hogy milyen feszültséget tud kelteni az emberben, ha nincs rendszeres házasélet. Nagyon-nagyon fontos, hogy továbbra is közel maradhassatok egymáshoz. Drukkolok!
2011. dec. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is 3 pici gyerek van, de a mieink végigalusszák az éjszakát. Szerencsések vagytok, hogy a nagyi besegít, és bevállalja a 2 nagyobb unokát. Szerintem ezt az időt használjátok ki magatokra, kettőtökre a pároddal, napközben is. Ha hétvégén a nagyinál vannak a nagyobbak, akkor foglalkozzatok egymással, beszélgetés, összebújás, közös filmnézés, kis romantikázás...stb. Főzzél előtte vagy rendeljetek aznapra kaját, a házimunka is megvár. A pici még biztosan sokat alszik 2 etetés között, ha még 6 hetes sincs, ilyenkor alváson, evésen, fürdésen, pelenkacserén kívül még nem igazán van más programja, gondolom.

Újra egymásra kell találnotok a pároddal, és szerintem ne egyből a szexre menjetek rá, előbb több gyengédségre, egymásra hangolódásra lenne szükségetek. Nekem a szülés után az első szex amúgy sem volt valami nagy élmény... (én is veszélyeztetett terhes voltam, így nálunk is kimaradt pár hónap), szóval abba is újra bele kellett rázódni, de ezt te is tudod, hiszen nem először szültél.

Szerintem van esély, nyilván megvannak a biztos érzelmi alapok, ha 3 gyereket vállaltatok közösen, de sok türelemre van szükségetek, és muszáj a pihenésre is időt szakítani, különben egyre feszültebbek lesztek, és ezt sokszor a párján vezeti le az ember.

(Bocsánat, hogy ilyen hosszú lettem).

2011. dec. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:

A gyakorlati dolgokra nem tudok én se okosabbak írni, mint amit a többiek (kivéve az első válaszolót), mert én nem vagyok ilyen helyzetben.

De egy apró észrevétel a szexhez: ha neked még nem is lehet, szerintem apa azért örülne neki, ha te kielégítenéd őt.. Tudom, hogy ez is plusz idő, amit valahonnan le kellene csípni, de ha ügyesek vagytok (és miért nem lennétek?), akkor találtok rá módot. Nem tudom, a te férjed milyen típus, de én se láttam még olyan pasit, pláne házasat nem, aki ne igényelné időnként a testiséget. Ha megértő veled, az szuper, ezért nagy dicséret neki; de a tavasz az már nagyon régen elmúlt... és biztos vagyok benne, hogy pozitív meglepetés lenne neki, ha egyik éjjel így is megszeretgetnéd őt.

(És egy privát vélemény: rászánni magad időnként sokkal nehezebb, mint végigcsinálni. Viszont szerintem megéri, mert utána minden férfi kenyérre kenhető. ;)

2011. dec. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Pendulum92 válasza:
Mi a helyzet most?
2012. nov. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, 5-ös vagyok.
2012. nov. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!