Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségem elhagy ha nem...

Feleségem elhagy ha nem vállalok gyereket. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sokat beszéltünk már erről régebben és ő most lett kész arra, hogy anya legyen. Mindenképpen akar gyerek(ek)et viszont én még nem és lehet, hogy később sem. Nincs bajom velük de félek a felelősségtől és a gyerek az egy életre van nem pedig pár órára/napra, ráadásul komoly dolog. Szeretjük egymást de azt mondta, hogy fájna neki de ha én ezt nem adom meg neki akkor inkább külön éljük tovább az életünket. Nem tudom mit tegyek, nem akarom elveszíteni.

28F


2012. szept. 29. 12:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/122 anonim ***** válasza:
89%

Szóval összességében akarsz gyereket, csak félsz tőle.

Általában ennek az a vége, hogy vagy lesz majd mással később, vagy erőt veszel magadon és bevállalod most, és mikor már meglesz, örülsz, hogy van.

Ha nem akarnál gyereket, nem is gondolkoznál rajta, hogy lehet, meg talán, meg nemtudom.

2012. szept. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/122 anonim ***** válasza:
10%
gondolj bele legalább szerzel magadnak egy jó estét aztán lesz ami lesz. lehet h örülni is fogsz a gyereknek
2012. szept. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/122 anonim ***** válasza:
16%
Dobd a csajt. Fiatal vagy még hogy az életed kakis pelenkák körül forogjon. Gyereket vállalni ráérsz 10 év múlva is, meg a gyereknek sem lenne túl jó ha egy olyan apja lenne aki nincs kész a feladatra.
2012. szept. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/122 anonim ***** válasza:
95%

Nem lenne korrekt, ha elvárnád tőle, hogy feladja az anyaságot. Van olyan nő is, akinek ez fontos az életében. Én is így voltam vele, nekem az életem gyerek nélkül nem lett volna teljes. (másnak egy se kell, van akinek 8, én meg olyan vagyok, hogy nekem 2-3 kellett ahhoz,hogy az életemet kereknek érezzem)


A volt párom nem akart. Otthagytam, mert nem akartam átverni. Utána hívott, hogy na jó, legyen egy gyerek... Én meg mondtam, hogy kösz, de szivességből ne csináljon nekem senki gyereket (különben is kettőt akartam legalább)

Kerestem olyan férfit, akivel közösek voltak a céljaink.


Ha nem akarsz gyereket, jogod van ehhez a döntéshez, de akkor hagyd elmenni és ne hitegesd fölöslegesen.

2012. szept. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/122 anonim ***** válasza:
69%
Hány éves a párod?
2012. szept. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/122 anonim ***** válasza:
90%
Én azt nem értem hogyan jutottatok el az esküvőig..
2012. szept. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/122 anonim ***** válasza:
27%

Én nem hagynám, hogy ezzel zsaroljon. A gyerek tényleg komoly döntés, ha te is akarod, akkor hurrá, de, ha nem, akkor ez nem olyasmi, amit ilyen "hisztikkel" kell kikényszeríteni.

Ez nagyon undorító dolog tőle. Amíg ő nem volt kész rá, addig ne legyen, ahogy ő úgy dönt, akkor meg legyen? És mi van azzal, hogy TE mit szeretnél?

Én azt mondanám, ha ennyit ér neki a kapcsolatunk, akkor menjen. :(

2012. szept. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/122 anonim ***** válasza:
21%
Mirevaló olyan házasság, ha nincsenek gyerekek?
2012. szept. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/122 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Nehéz ebben tanácsot adni.

Érthető, hogy ilyen fiatalon nem akarsz apa lenni. Azt kellene eldöntened, hogy később akarsz-e vagy sem.

Ha azt mondod neki, hogy később, akkor is elhagy? Mert akkor azt mondom menjen, amerre lát. A gyerek nem a nő kizárólagos kiváltsága, akarata és döntése. Ketten kelletek hozzá, mindkettőtöknek egyformán kell akarni.

2012. szept. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/122 anonim ***** válasza:
79%
8: Ezen mi a zsarolás? A feleség akar gyerekeket, ezt nyíltan közölte, nem "véééletlenül" teherbeesett. Szeintem meg így korrekt. Neki is vannak céljai, a férjnek is, ha nem tudnak ezen megegyezni, akkor jobb is, ha szétválnak.
2012. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!