Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi baja lehet Anyukámnak?

Mi baja lehet Anyukámnak?

Figyelt kérdés

Anyukám most 42 éves. Elég korán,18 évesen házasodtak össze apuval. Eddig nagyon jol elvoltunk, számomra Ők voltak a mintaszülök, soha nem veszekedtek egymással, apu is nagyon rendes volt vele, örültem hogy ilyen jo családom van..!


Aztán most szombaton megtudtam valamit, öcsém mondta el, mert iszogattunk, és hát kijött belöle, nem tudta magába folytani tovább.


Szoval azt mondta anyu hogy miután befejeztük a sulit, ELMEGY, itthagy mindenkit.. (addig van 2-3év dehát ha akar akkor elöbb is megy)


Ezt azzal magyarázta, hogy tul korán ment férjhez, nem élte még ki magát, meg elege van belölünk mert tul sok gondot okoztunk neki!

(régen tényleg nehéz eset voltam/15-16évesen, pszihohoz kellett velem járni stb. de ezen tulvagyunk már, szüleim végigcsináltak velem mindent, türelmesek voltk, szerettek mig a nehéz korszkom éltem)


Meg egyik nap beszéltünk vele, azt mondta h nincs kedve semmihez, leszar mindent ( ezt észre is vettük), nincsenek céljai stb.


De nem értem mi a baja, most 20 éves vagyok, töl jol leérettségiztem, most fösulira járok, van egy rendes barátom, amikor tudok, segitek anyunak(takaritok, fözök stb), normális vagyok, 2-3 éve rendben van a családban minden.


Pasija nem hiszem hogy van, mert akkor nem igy nézne ki ( mostanában lefogyott vagy 20 kilot össze van zuhanva) ha pasija lenne akkor elfogadta volna magát ugy ahogy volt nemrég.


Nem tudom, mi baja lehet.. Mi az h nem élte még ki magát?

Ott vannak a bnői, szoktak néha "bulizgatni", elmennek vásárolni stb.

Lehet h tényleg pasiügy, s csak az hiányzik neki h mással is kiprobálja vagy lehet hogy apu nem elégiti ki szexuálisan, nemtudom. Sztem nem ez, ennek semmi jele, nem maradozik ki, nem telefonálgat,stb.


De ez miért 20 év házasság után jön rá, hogy elhagy minket?

Nemsokára itt lesznek unokák is , lehet akkor majd értelmét látja a maradásnak.


Lehet hogy csak elérte a Klimax és nem tud ezzel mit kezdeni? Hallottam erröl h sok nö ilyenkor teljesen "kibukik", elkezdenek inni meg ijenek.


Hát, nem tudom, ki tudja, mi lehet a baja, az irjon.

Beszéltem már vele erröl, de nem mond semmit csak h elege van, ő kiégett, elfáradt..! :(


2009. aug. 3. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem, vagy csak teljesen depis, vagy tényleg pasija van, ha lefogyott és esetleg csinosabb is akkor valószínü új pasi a nök akkor szépitkeznek ha az újnak megakarnak felelni.

szerintem kérdezd meg apukádat is, aztán kérdezd meg anyukádat mit akar tenni ha elhagy titeket? de mivel 20 vagy már te is lassan kirepülsz. kérdezd meg töle hogy egyedül akar élni?

2009. aug. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Lefogyott, de nem szép, már lassan ugy néz ki mint egy anorexiás, össze van esve, mintha beteg lenne, log rajta a bör stb.


Mindenki aggodik érte, munkahelyén ezzel "csesztetik" mindig, h h néz ki..! Tudja ő is h nem szép, mondja mindig.. De azért enni luxus..!


Apu se tud semmi pasiról, munkahelyén nincs sok pasi, aki meg van, annak is felesége meg gyerekei vannak. Máshova meg nem jár.

2009. aug. 3. 17:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy a klimx is közrejátszik Anyukád állapotában.Én ismerek egy családot,ahol az anya 4 gyerek mellett tart szeretőt,és ő is azt állítja,hogy élni akar.Elváltak,szétzilálta a család életté anyagilag is.

Próbálj meg beszélni vele:Ha nem dolgozik,akkor miből akar megélni?Ilyen idősen a mai világban nem kap sehol munkát.Ha elhagy benneteket,hol akar lakni?Mi lesz veletek nélküle?Az,hogy te esetleg elmégy otthonról,nem jelenti azt,hogy nincs szükséged rá.Hozz fel minden érvet,amit csak tudsz.Javasold,hogy esetleg menjenek el apukáddal,vagy egyedül 1-2 hétre valahova üdülni.Ha semmilyen érv nem használ,beszélni kellene az orvosotokkal.Ha klimax,vagy depi,akkor orvosi segítségre van szüksége.Nagyon sajnállak benneteket és őt is.

2009. aug. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyukád egyszerűen kiégett. Az ő korában vagyok és sokszor nagyon elegem van az életből a küzdelmekből. Elegem van az örökös munkából, abból hogy a család összes gondját én hurcolom. Ilyenkor mindig valaminek történnie kell amitől szépnek tűnik a világ. Valami apróság ami újra feldob. Mindez nálam egy-két éve tart /mióta beköszöntött a klimax/, hogy hogyan tudnál anyukádnak segíteni, nem tudom, de légy vele türelmes hátha megnyílik. Szerintem az a legnagyobb baj, hogy kihasználva érzi magát. Mindig csak adott-adott és nem kapott. Ez előbb-utóbb bajhoz vezet.
2009. aug. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
42 évesen még nem lehet a klímaxra fogni. Ez inkább depresszió és muszáj lenne segíteni, fogjatok össze. Anno Te jártál szakemberhez, most Őt kellene rábeszélni. Apukáddal is beszélhetnél, hogy történt e kettőjük között valami, elhidegülés, ami miatt anyukádnak esetleg szeretethiánya van. Akinek más férfi van az életében, az inkább feltünően ad magára. Próbáljátok meg elhívni magatokkal sétálni, moziba, kirándulni, hátha az a baj, hogy már nem érzi azt, hogy szükségetek van rá.
2009. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt kellene először is kideríteni, hogy nincs-e valami betegsége, amit nem mond el esetleg. Ha nincs, akkor pedig a lelkét kell egy kicsit helyrebillenteni. Mindenki érez így néha, lehet hogy csak egy ilyen időszak (remélhetőleg). Hogy elege van mindenből, azt ne vegyétek magatokra, szerintem ne haragudj rá. Előfordulhat, hogy ennyi évi házasság után, gyereknevelés stb. úgy érzi, hogy nem "élt" eleget. Ennyi idősen már eszébe juthat az embernek, hogy lassan idős lesz, nőként azok alapján amit írtál nincs megelégedve magával. Pedig sokan még jóval idősebb nőként is élvezik, hogy nők.

Szóval szerintem a segítség egyrészt a családtól kell hogy jöjjön, másrészt pedig a barátaitól. Segítsetek otthon mindent amit tudtok, hogy kicsit több ideje legyen saját magára. Esetleg hívd el moziba, vagy valami közös programra. Volt esetleg mostanában nyaralni, vagy színházban, vagy valahol, ahova érdemes kicsinosítani magát pl. ?

Úgy látom a leveled alapján, hogy aggódsz érte, és nagyon kedvesen állsz hozzá, biztosan tudsz egy kicsit segíteni. Azonban ez nem csak a Te feladatod, sőt. Apukáddal is beszélhetnél erről. Nem tűnik olyan nagyon vészesnek a helyzet egyébként, az hogy mondja, hogy elmegy, még nem jelent semmit, csak annyit, hogy elege van, fáradt, nem boldog valamiért. A testi tünetek aggasztóak, hogy úgy lefogyott, és ezért még bántják is munkahelyén.


Meg kell találni újra az apró örömöket az életben, máshogy nem megy. Még ha nem is minden úgy alakult az életében ahogy várta, egészséges gyermekei vannak, kedvesek, okosak, egy lánya aki aggódik érte, egy párja aki vele van, barátai is vannak. Abban lehet segíteni neki talán, hogy meglássa újra a szép dolgokat az életben.

Smink, esetleg egy új ruha - és akkor pár program ami kiragadja a hétköznapokból, hogy lelkileg helyrerázza, valakivel, akit szeret, akivel szeret lenni és jó hatással van rá. Színház, mozi, nyaralás?

2009. aug. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy a sok évi keserűség, a megunt házasság miatti fásultság most kulminál nála. Minden esetre az, hogy felnevelt benneteket és eddig nem hagyta hátra a családot, becsülendő benne. Pasira én sem gyanakodnék, sokkal inkább eltitkolt betegségre, életúntságra, személyiség zavarra. Abban sem hiszek, hogy szeretné magát "kiélni". Aki boldog, annak ez eszébe sem jut. Ő menekül valami /valaki/ elől és ezzel ámít benneteket és magát is. A klimax is járhat hasonló tünetekkel, bár elég ritka. Próbálj édesanyáddal négyszemközt beszélni, mint nő a nővel, mint barátnő a barátnővel. Hátha így megtudod az igazi okot és segíteni is tudsz.
2009. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Most nincs kedvem "okosakat" mondani, úgy is csak lepontozza a jó nép.


Csak annyit, hogy ez nem klimax, inkább életközép-válság. Viszonylag ritka, azért ismerem, mert engem is ezért hagyott ott a volt párom 15 év után. Arról van szó, hogy túl szürke, egyhangú élete volt, minden rendben ment, semmi nagy izgalom, kaland. És eljut egy pontra, ahol rájön, hogy DE NEKI EZ MÉG KELL! Hirtelen a kívánt biztonságos családi háttérből kolonc lesz, ami gátolja a kiteljesedést, és ahogy fogynak az évek, rádöbben, hogy nem ért el semmi nagyobb eredmény az életben. (Persze, ez nem feltétlenül van így, attól függ, mihez méri az ember magát. Ilyenkor hajlamos nem nézni a megszokottat, nem értékelni a magánéleti sikereket. Kis túlzással azt lehet mondani, hogy a gyerekkori álmokhoz méri magát. A kislányból nem lett királylány, sem díva vagy egyéb sztár, a fiúk nem lettek űrhajósok, sem hadvezérek.)


Néha ez együtt jár azzal, hogy az illető a párkapcsolatban nem tudott egyenrangú fél lenni, Ő volt a "gyerek" akire a párja, mint "felnőtt" vigyázott. És most, mivel közben lelkileg is felnőtt, már nem tud mit kezdeni az eddigi szerepekkel, azt pedig nem tartja lehetségesnek, hogy átalakítsa. (A szülő-gyerek szerep, egy rögzült szerep, nehéz átalakítani, kilépni belőle viszont természetesnek tűnik, hiszen az egy természetes dolog, hogy a gyerek kirepül a fészekből, a szülők pedig elengedik Őt.)


Ekkor egy új útkeresés kora jön el. Talán visszatalál az illető oda, hogy tud örülni az életnek és újra meglátja a benne rejlő örömöket, de ezt már egy új társ mellett teszi, ahogy az én esetemben is. Ha titeket felneveltek a szüleitek tisztességgel és csak ez után mennek szét, szerencsések vagytok, mert annyira szeretnek titeket, hogy Ti voltatok a fontossági sorrendben előbb. Ezt is lehet értékelni.


Na végül, csak kibukott belőlem a sok hülyeség. Mindegy, most már elküldöm. Pontozza le akinek fáj! ;o)

2009. aug. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a fáradságot azoktol, akik válaszoltak eddig,sok dologra rávilágitottatok, a tanácsokat megfogadom, beszélek még Vele és minden erömmel és szeretettemmel azon leszek h rendbe jöjjön minden!:)


Természetesen, akinek még van ehhez hozzáfüznivalója, ezzel kapcs.ban tapasztalata, szivesen vennél ha megosztaná velem. :)

2009. aug. 3. 18:33
 10/11 anonim válasza:

Szia! 14 éves vagyok, az anyukám 38. Már 3-4 éve tervezik a válást faterral, most már tényleg szét fognak menni. Már külön is laknak, de ez nem lényeg. Rengeteget veszekedtek, sokszor mi nem is tudtunk róla, csak azt láttuk, hogy anyu kedvetlen és fogy. Egyre csak fogy. Azért 86 kilóról lefogni 60-ra kicsit drasztikus. Azért fogyott, mert ideges volt. Az ideg miatt nem evett, csak egyedül akart lenni. Ez az egész szépen át ment depresszióba. Azt állította, hogy most már elege van, kiakar szabadulni, neki tér kell. Idáig velünk foglalkozott, felnevelt minket.. ( bár szerintem én és a 13 éves öcsém még nem vagyunk felnőttek. ) Szóval, azt mondta, hogy éveken át szenvedett apám mellett. Mostantól élni akar, és fog is. Nem rég azt mondta nekem, hogy neki soha többé nem kell pasi, aki beleugasson az életébe. Mentem volna hozzá aludni ( mert már ugye különlakunk ). Az egyik járdán a sötétbe én voltam, a másik oldali járdán ő. A sarkon állt egy hapsi és elkezdett sétálni anyu felé, és lekapta. Anyu látta, hogy ott vagyok, és azt is látta, hogy kisebb sokkot kaptam, de mit sem bánva kézen fogva elindultam sétálni. Szóval szerintem anyudnak az lehet a baja, hogy apuddal sokat veszekedtek - a sok stressz miatt az élettől is elment a kedve. Elkezdett fogyni. A sok idegesség miatt semmi öröm nem volt az életében. azért egy kis boldogságra vágyott, ami számára azt jelenti, hogy kitörjön a megszokott életből. Az sem kizárt, hogy egy új barátja van, ezért akar elmenni.

Remélem minden helyre fog jönni. - Egy együttérző lány.

2010. aug. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!