Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vezetéknév változtatás?...

Vezetéknév változtatás? Minden érdekel ezzel kapcsolatban!

Figyelt kérdés

Még nem vagyok 18, csak november végén leszek. Szörnyen utálom a családnevemet mert leírhatatlan, kiejthetetlen, mindig gondolom volt belőle mindenhol, hogy nem tudják rendesen leírni! sok analfabéta nyomorék... na mind1.

Kb mennyibe kerülne ha megváltoztatnám születésnapom után? Vagy előtte is meg tudom? Valamint akármilyen nevet felvehetek,olyat is amit én találok ki?? Vagy csak közeli hozzátartozóm nevét?


2012. szept. 29. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
2012. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi! de itt sajnos nincs arról szó, hogy 18 év alatt megváltoztathatom-e.
2012. szept. 29. 20:10
 3/4 anonim ***** válasza:
A névváltoztatás iránti kérelmet - tizennyolc éves korig szülői engedéllyel - az önkormányzatoknál kell benyújtani, az eljárás tízezer forintba kerül. Az igazi költség nem is ez, hanem hogy utána valamennyi okmányt - forgalmi, jogosítvány, ingatlan tulajdoni lapja s a többi - le kell cserélni.
2012. szept. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
14 éves kortól lehet, érdemes is minél hamarabb, mert később nagyon sok papírt kell már lecserélni.
2012. szept. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!