Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy valakit ne...

Lehetséges, hogy valakit ne viselje meg a szülei válása?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódom egy jó barátomért, mert épp most válnak a szülei, és egyáltalán nem viseli meg a dolog. Nem csak előttem állítja ezt, mert ő maga mondta, hogy nagyon furcsállja, és csodálkozik rajta, hogy egyáltalán nem érdekli. Persze nem örül, meg minden, de kb ennyi. És nem is csak a válásról van szó. Apukája alkoholista, hallucinál, gyógyszereket szed, teljesen roncs ember évek óta. A szülei között a kapcsolat épp emiatt kb. 15 éve romlott meg, azt mondja, hogy akkor sem érdekelte igazán, mert az apja soha nem foglalkozott vele, és nem alakult ki köztük semmilyen kapocs. Én ezt nem akarom elhinni, akkor is az édesapja, és akkor is most hullik szét a családja. (Ok, hogy eddig is szét volt hullva, de most rendesen különköltözés meg minden) Egyébként 21 éves.

El tudjátok képzelni, hogy van ilyen? Normálisnak mondható szerintetek?


2012. szept. 29. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. Egy 21. éves ember már belátja, hogy a szülei sem tökéletesek és nem boldogok együtt.
2012. szept. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha eddig sem foglalkozott vele az apukája, akkor lényegében olyan, mintha mindig is csak az anyukája lett volna neki. Így szinte olyan, mintha semmi sem változna, csak ritkábban látja (ha ugyan eddig sűrűn találkoztak, a problémák miatt) az apukáját. Valamint 21 éves, lassan amúgy is külön költözik, lesz neki is családja (párja, aztán baba pár év múlva), ez nem neki, inkább az anyukájának lesz majd furcsa, mivel eddig mindig volt vele valaki, és ha egyszer a barátnőd is elköltözik, az anyuka lesz egyedül, amíg nem ismerkedik meg valakivel.
2012. szept. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ok, akkor megnyugodtam, hogy csak nekem volt furcsa.

Anyuka nem lesz egyedül, mert van két kisebb tesója.

2012. szept. 29. 22:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én örültem mikor elváltak a szüleim. Nálunk nem volt semmi ivászat, de apám rettentő hirtelen haragú volt. Nem kell bántalmazásra meg ilyenekre gondolni, "csak" ordibált. 13 éves voltam. Azóta az apámat is jobb színben látom, mivel sokkal kevesebb időt töltöttem ezután vele, a jobb tulajdonságait látom inkább. Szerintem ez sem fura. Ahogy a barátod sem :)
2012. szept. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát engem se viselne meg, de ebbe inkább ne menjünk bele. Az (talán) megviselne, ha meghalna valamelyikük. 15/f
2012. szept. 30. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18 eves voltam amikor elvaltak a szuleim. Es Isteni igazan engem sem hatott meg a dolog. Persze nem orultem neki, de nem is izgatott kulonosebben a dolog. Ennek mar 3 eve es ha barki megkerdez errol annyit mondok, hogy anno ok valasztottak egymast... a valast is ok valasztottak ez az OK maganeletuk. En Szeretem mind kettot es tisztelem. De OK tudjak mit akarnak... nekik is meg van a sajat eletuk.
2012. szept. 30. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha már ennyire régen sz@r a szülők házassága akkor,őt nem igazán érdekli a dolog.

Tul.képp eddig is egyedül éltek az anyukájával csak volt ott valaki akit kerülgetni kellett.

2012. szept. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

Engem is inkább az együttélésük viselt meg...

És hidd csak el, simán megtörténhet, hogy tényleg nem alakult ki szorosabb kapocs köztük. Nekem is kb. annyit jelent az apám, mint bármelyik ismeretlen ember az utcáról, pedig 18 évig egy fedél alatt éltünk. Nem mondom, hogy nem fáj egy kicsit sem, de ez van. Szarból nem lehet várat építeni, ennyire egyszerű.

2012. szept. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor az én szüleim váltak, mindenki sajnált, és most is, ha valakinek említem, rávágja, hogy sajnálja. Sose értettem, miért, mert nekem nagyjából megváltás volt. Szüleim már nem szerették egymást, előttünk sose mutatták, ha problémájuk van, de anyum egyszer besokallt, beadta a válópert, amit apum a legnagyobb szégyennek tart, ezért csak miattunk tart vele egy minimális kapcsolatot. Ez az egyetlen, amit sajnálok az egészben, mert ha anyumon múlna, jóban tudnának lenni, mint a nagybátyám és az exe. De legalább mindketten találtak maguknak új párt, akivel boldogok.
2012. szept. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!