Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kellemetlenül érzem magam...

Kellemetlenül érzem magam emiatt, Nektek besegítenek a szüleitek (párotok szülei)?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy júniusban a párom megkérte a kezemet:) ennek kapcsán (de már egyébként is terveztük) hogy összeköltözünk, jövő héten van a költözés a párom szülei nagyon sokat segítenek mind anyagilag, mind fizikailag. Tegnap elment anyósom és bevásárolt nekünk mindent a mosogatószertől a cipőkrémig, só, cukor, minden...Az én szüleim nem tudnak beadni ilyen szinten, sajnos édesapám betegnyugdíjas, sokszor egyik napról a másikra húzzák...

Én jelenleg most keresek munkát, egyelőre csak reménykedek, hogy kapok is valamit...Minden esetre kellemetlennek érzem a helyzetet és habár nekem is van mit tennem a "közösbe" (konyhai dolgok, szinte minden) mégis nagyon nehezemre esik "elfogadni" vagy "befogadni" a párom szülei segítségét...Ti voltatok hasonlóan? Ez nekem annyira sokat jelent...


2012. szept. 27. 21:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%

Nekem is segítenek a szüleim, gyerekvigyázás, bármi egyéb...

Ha nekik ebből nem származik hátrányuk, nem dörgölik az orrotok alá, stb, akkor nyugodtan fogadd el. Apám idős, ő azt mondja az élteti, ha az unokáira kell vigyázni vagy nekünk segíthet. Nincs más dolga, ő így érzi jól magát.

2012. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
a szeretet erről szól.
2012. szept. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Úgy nézzük akkor segítenek a gyereküknek ami azért nem ritka ezért nem kell rosszul érezned magad. A te szüleid pedig később amikor lesz gyermeketek akkor abba segítenek, hogy vigyáznak rá. Nem csak pénzben mérhető egy segítség. Szerintem ne érezd magad rosszul. Mondjuk ha hozzájuk mentek kérdez meg, hogy nem e kell segíteni pl; befőzésben kerti munkában, így viszonozhatod.
2012. szept. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Az én szüleim sosem segítettek. Anyám alkoholista volt, apám felfogása szerint 18 évesen felnőtt lettem, így onnantól kezdve nem volt hajlandó támogatni. (ki is dobott, hogy kezdjem el a nagy betűs életet)

A párom apja szintén nem támogatott minket. Az ok: Utált engem nagyon, mert elvált fiatal nőként elcsábítottam a fiát. Az apja lassan 10 éve halott. Mi még mindig boldogan élünk. A párom anyja nyugdíjas, és kevés nyugdíja van. Sajnos ezt a keveset is igyekszik a másik két fia állandóan kikunyerálni tőle. Ezért inkább mi támogatjuk őt. De örömmel tesszük, mert bőven van miből adni neki

2012. szept. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Ne érezd kellemetlenül magad, a párod szülei a saját fiuknak segítenek! Ha te csak saját magad adod bele a kapcsolatba, az is elég!
2012. szept. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Be,és nem érint rosszul,majd mi is ezt fogjuk tenni a gyerekeinkkel..tudod,ez olyan "kölcsönkapott"dolog,majd később téríted meg,a sajátjaitoknak.

Szerencsére bőven nem vagyunk rászorulva a segítségükre anyagi szinten,mégis sokszor vesznek,adnak,stb...elfogadjuk,és megköszönjük,mert pont azzal sértenénk meg őket,ha nem így tennénk..

Szóval ha jó szívvel és szeretettel adják,légy hálás,tiszteld őket,és örülj,h ilyen anyósodék lesznek:)

2012. szept. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Örvdendek is és nagyon hálás is vagyok nekik, a párom is.


Segíteni nem nagyon hagynak soha, de majd próbálkozom:)

2012. szept. 27. 22:11
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
Mond az, hogy szeretnél megtanulni befőzni. Én azóta segíthetek a befőzésben mióta ezt mondtam.
2012. szept. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A befőzések már megvoltak, én itthon kellett segítenem a szüleimnek (gondok apuval), mostanában nem voltam a pároméknál:(
2012. szept. 27. 22:17
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg gáz. Nem az, ha elfogadod, hanem, hogy a szüleid is nehezen jönnek ki, Te meg munkanélküli vagy... Ha házasodni tudsz, mert vagy elég idős-erős, akkor tudjál dolgozni is valamit. Munkák vannak, max. nem szivesen csinlálja az ember.. dehát ez nem igy működik.


Én biztos nem tudnék együttélni valakivel, aki nem dolgozik. (pedig jól keresek)

2012. szept. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!