Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zsarolás, hiszti, vagy jogos...

Zsarolás, hiszti, vagy jogos kérés?

Figyelt kérdés

Közeleg a szülinapom, és idén úgy döntöttünk anyukámmal, hogy egy étteremben tartjuk. Viszonylag szűk körben, de nekem fontos, hogy mindenki ott legyen, aki közel áll hozzám.


Amikor már fix volt az időpont és a helyszín, akkor első körben a páromat, anyum párját , valamint a legjobb barátnőmet (egy napon születtünk, csak pár év különbséggel :D) és az ő anyukáját hívtam meg. Aztán némi gondolkodás és számolgatás után arra jutottam, hogy mivel belefér a keretbe, így szeretném meghívni a legjobb fiúbarátomat is, és az ő anyukáját, mivel neki is azon a héten van a szülinapja.


Ezt a dolgot ma közöltem a párommal, erre ő teljesen felháborodva annyit mondott, ha a fiúbarátom ott lesz, akkor őt ne várjam a bulira. ja, és azzal jött, hogy a srác nem a családom tagja, ne hívjam meg. de hát könyörgöm, a barátnőm meg az anyukája sem a családom része, mégis ott lesznek!

Konkrét okot nem tudott mondani, h mi baja a sráccal, de sztem féltékeny. Lehet, hogy makacsságnak, vagy butaságnak hangzik, de én nem engedek a zsarolásnak, és egyébként is nonszensz, hogy az egyik meghívott szabja meg, hogy kik jöhetnek. mert persze a párom, de ettől függetlenül én vagyok az ünnepelt....


most őszintén: én vagyok a köcsög ha nem csinálok popót a számból, és nem mondom le a meghívást? vagy komolyan egyeztetnem kellett volna a párommal, hogy kit hívok meg a saját szülinapomra?


2012. szept. 30. 23:32
1 2 3
 1/25 intrepid ***** válasza:
45%
Egyeztetni kellett volna, vagy viseld el, ha ő nem lesz ott. Vagy ő meg viheti a barátnőjét?
2012. szept. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%

így hogy már meghívtad, tényleg ne mondd le.

de én biztos megbeszéltem volna a párommal, bár mi mindent megbeszélünk, minden pár más.

2012. szept. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés, és jogosan kérdezed. Gondolom hétköznapokban nem ültök össze a fiúbarátoddal, kávézókban és ilyen helyeken. Szóval évi egyszeri alkalom, egy születésnap, igazán nem tesz semmit. Főleg úgy, hogy a barátod is ott lesz.

Mond el neki, hogy évente egyszer van születésnapod. Részt vesz rajta a párod. És a kisajátítás nem a legjobb módja a kapcsolatok erősítésének.

1 érv szóljon mellette: Én is kissé kiakadnék. Persze nekem evidens hogy a barátom nem hívna meg más fiút egy összejövetelre, rajtam kívül. És ez lehet az ok amiért kiakadt, hogy főként családtagok lesznek ott.

Neked kell dönteni, hogy mit is szeretnél. Megmondhatod a srácnak, hogy a barátod féltékeny lenne, vagy ellenzi, őszinteségből nem lehet gond. Vagy mégis elhívod, de akkor benne van a pakliban, hogy a barátod cirkuszolni fog, esetleg sértődés veszekedés alakulhat ki.

2012. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem mostmár inkább azon gondolkozz, hogy ezt meg tudjátok-e beszélni a pároddal, vagy hogy ki ne legyen ott.
2012. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Féltékeny, beszélj vele erről.
2012. szept. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 omba ***** válasza:
89%
Hiszti
2012. szept. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

a fiúbarátommal heti 1x szoktam találkozni. leülünk dumálgatni, vagy bulizni megyünk. ő nekem egyáltalán nem pasiként van számontartva, hanem barátként, de ezt a párom is tudja.


nem szeretnék választani, mert mindketten fontosak számomra. nem is értem egyébként, h hogy lehet ilyen önző és gyerekes a párom, hogy kvázi kitiltja a srácot a vacsoráról, csak azért, mert valamiért nem tetszik neki az arca. arra persze nem hajlandó válaszolni, hogy mi baja a fiúval... egyébként nagyon okos, tisztelettudó srác.

és ami a legnagyobb vicc, hogy múlt héten véletlenül a párom is arra a szórakozóhelyre keveredett, ahol mi mulattunk, és még egy sörre is meghívta a srácot. ezek után meg kb kitiltja a szülinapomról? érti ezt valaki?

2012. okt. 1. 00:01
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem szimpla zsarolás, egy ember a saját születésnapjára evidens, hogy azokat hívja el, akik hozzá közel állnak. A meghívott vendégektől meg elvárható (az összestől) hogy az egymással kapcsolatos ellenszenvüket ne ott adják elő, mert ők ott mindannyian valaki vendégei.

Úgyhogy Kérdező, nem, erről nem kellett volna feltétlen egyeztetned a barátoddal (ha akarsz egyeztetsz, ha nem akkor nem), nyilván majd a saját születésnapjára meg ő is azt hív meg, akit ő akar.

2012. okt. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

mondtam a páromnak, hogy nem fogom lemondani a meghívást, ha ő nem jön el, az őt minősíti. állítólag intelligens felnőtt ember, bírjon már ki valahogy pár órát egy légtérben az egyik legjobb barátommal.


szóval most azon az állásponton vagyok, hogy kitartok a meghívás mellett, mert ha a párom kénye-kedve szerint ugrálnék, akkor egy idő után már elvárná, h minden az ő elképzelései szerint menjen.

2012. okt. 1. 00:07
 10/25 anonim ***** válasza:
53%

Most akkor gondold át fordított helyzetben. Tegyük fel, hogy a párodnak van egy dögös barátnője aki csak egy régi barátnő. Nem tekint rá nőként, de jó barátnak tartja.

együk fel a párodnak lenne szülinapja és nem csak téged mint a párját hívná meg, hanem a legjobb barátját, és a dögös barátnőjét is.

Akárhogy is nézzük, te is haragudnál ha egy egy helyen kéne lenned a dögös nővel, mert valahol te is tudod, hogy férfi és nő között nincs olyan hogy csak barátok. Az egyik fél valamilyen szinten vonzalmat érez a másik iránt, de titkolja mert fontosabb a barátság.

Így te is nehezen hinnéd el ha a párod azt mondaná, hogy ő nem vonzódik a dögös nőhöz, csak barátok.. Na de a nő????



Most akkor képzeld magad a párod helyébe. Bár bízik benned, és tudja te a barátodat csak barátnak tekinted..De a barát is téged??? Sokszor pont az érdekelt ember nem veszi észre azokat a jeleket ami olyan kétértelmű..

2012. okt. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!