Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családtagok szemében a...

A családtagok szemében a gyermekem problémás. Már a 17 éves domonvölgyi gyilkoshoz hasonlítják. Hogyan védjem meg?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a 7 éves kisfiam. Mindössze két családtagom él az apukám és az apai nagymamám. A fiamnak ők ketten és én jelentem a családot.

A nagypapa és a dédmama szerint nagy gondok vannak a gyerekkel. Túl intenzív, túl heves, túl erőszakos, túl hisztis, túl érzékeny.

Szerintem teljesen normális, átlagos. Szerintem ilyennek kell lennie egy kisfiúnak és inkább ők túl idősek már egy kisgyerek dinamikájához.


Állandóan bántják, kiabálnak vele, rácsapnak, mindenért rászólnak.


Igaz, hogy be nem áll a szája és folyton mozgásban van. Valamit mindig csinál, nem tud nyugton lenni. De ez miért baj? A szabályokat betartja, vagy legalábbis nagyon igyekszik, hogy jó fiú legyen és segítsen...


Tegnap este a híradót nézve felhívott telefonon a dédi, hogy vegyem észre mivé fajulhat ha nem fogom erősebben a gyereket (a 17 éves domonvölgyi gyilkost mutatták éppen).

De valamikor volt a nyáron is egy eset, ahol napokig ölte sorba a családtagjait egy bekattant srác (állítólag számítógépes játékok hatására)...akkor is azonnal azzal jöttek, hogy ne csodálkozzak majd, ha én is gy járok. :(


Extrém durva szerintem az ilyen összevetés. Egyszerűen nem is értem, hogy miért kell ezeket párhuzamba álltani az én fiammal. Meg egyáltalán miért kell mindig a rosszat belelátni.


Ez generációs különbség?


2012. okt. 1. 13:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Elfogultság miatt bármelyikőtök tvedhet. Lehet, hogy semmi baja a gyereknek, lehet, hogy te nézed más szűrőn keresztül.

Hívd fel a területi nevelési tanácsadót, ők végeznek mindenféle tesztet is (pl az én egyik lánoymnál tanulási zavart). Ők elfogulatlanok és kaphatsz egy reálisabb képet a gyerekről. Esetleg beszélj a tanárával.

2012. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
szerintem ez csak a generáció különbség.Én rájuk szólnák ha még 1x ezzel jönnének vagy ha oktalanul is rácsapnának a gyerekre vagy kiabálnának!Megmagyaráznám nekik vagy leállnak vagy ne is látogassák a kisfiút!Egy gyerek nagyon hamar észre veszi ha "nem szeretik"....
2012. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
2 . vagyok elsőnek igaza van hogy ha attól megnyugszol kérj segítséget...
2012. okt. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit csinál a gyerek. Gondolom, hiperaktív és nem tudnak vele, mit kezdeni. De az is lehet, hogy amikor épp nem vagy ott, szörnyen viselkedik.
2012. okt. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én is ismerek ilyen embereket. Apám egyszer látta gyerekkorunkban, hogy lövöldözős játékkal játszunk, már jött az újságban olvasott esettel, mintha törvényszerű lenne, hogy valaki egy játék hatására gyilkol.

Nem gondolnak bele, azok az illetők alapból sem voltak normálisak.

Mondjuk a te esetedre nem tudok mit mondani, mert két eltérő vélemény találkozik. Nyilván te ismered jobban a fiad, de lehet, hogy nem tudod elég objektíven nézni, ugyanakkor ez éppúgy igaz lehet a családtagokra: ők meg lehet, hogy eltúlozzák. Azt tudnám tanácsolni, hogy vidd el gyermekpszichológushoz, beszélgessen vele. Az ő véleményére szerintem jobban adhatsz, mint olyanokra, akik egy eszement gyilkoshoz hasonlítanak egy kisfiút.

2012. okt. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Itt azért nehéz véleményt alkotni, mert könnyen meglehet, hogy te vagy elfogult. Ahogy a szülők többsége, te sem biztos, hogy tiszta képet tudsz alkotni a gyermekedről. De lehet, hogy csak ők csinálnak a bolhából elefántot.

Amit az első írt, jó ötlet.

2012. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Iskolában van vele probléma? Szóltak már ilyenért a tanárok? Ha nem akkor nem hiszen, egyszerűen csak aktív gyerek, vannak ilyen típusok, nekem is be nem állt a szám picinek, most meg már egy halál nyugodt és türelmes ember vagyok...
2012. okt. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Nézd, mi ezt így nem tudjuk megítélni, hiszen nem ismerjük a kisfiút.

Igaza van az első hozzászólónak: te is lehetsz elfogult, de lehet, hogy tényleg ők nem tolerálják már a gyereket.

Szerintem kérdezd meg az óvónőket/tanítókat, ők mégis csak sok időt töltenek a gyerekkel. Ha szerintük nincs gond vele, akkor nem kell aggódni.

Hogy izgága, kíváncsi és cserfes (bár fura kifejezés ez egy kisfiúra, de jobb hirtelen nem jut eszembe...) egy 7 évesnél abszolút normális!

2012. okt. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"Állandóan bántják, kiabálnak vele, rácsapnak, mindenért rászólnak."


ezek után nem csodálkozom.

A gyereknek tudnia kell, kitől mit várhat, de nyugodt hangon kell vele alapból beszélni (ok, néha lehet mutatni, hogy ember vagy te is), de ő egy gyerek, olykor hangos, nyughatatlan és még többnyire az érzelmei befolyásolják. Ha nincs egységes nevelési elv, amit mind3-an betartotok, akkor ez van, megzavarodik a gyerek.

Nevtant felhívhatod, ők objektívek és kapsz szakértői véleményt, sőt azt is megmondják, hol a hiba, miért olyan a gyerek, amilyen, és nem biztos, hogy benne van a hiba!!

2012. okt. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha nem bír nyugodni a fiad lehet hogy hyperaktiv.De inkább a nagyszülőkkel lehet a baj öregek már és nincs energiájuk plusz teljesen más az élet szemléletük.Emlékszem mikor kisgyerek voltam méga rendőröket is rámhivták a nyugdíjasok, ha az utcán játszottunk a srácokkal bűnözőnek ,gonosznak,isten tagadónak ...bla bla bla,mondtak csak azért mert bicikliztünk ,fára másztunk,dobálóztunk,rúgtuk a kerítéseket,szedtük a gyümölcsüket.Persze az ő unokájuk volt a szent jó kisfiú mert csöndben olvasott meg köszöngetett mindenkinek.Egy fiúnak míg kicsi rossznak,elevennek kell lennie.Abból lesz normális felnőtt.Köze sincs gyilkosokhoz amiket az öregek beképzelnek maguknak.
2012. okt. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!