Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családtagok szemében a...

A családtagok szemében a gyermekem problémás. Már a 17 éves domonvölgyi gyilkoshoz hasonlítják. Hogyan védjem meg?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a 7 éves kisfiam. Mindössze két családtagom él az apukám és az apai nagymamám. A fiamnak ők ketten és én jelentem a családot.

A nagypapa és a dédmama szerint nagy gondok vannak a gyerekkel. Túl intenzív, túl heves, túl erőszakos, túl hisztis, túl érzékeny.

Szerintem teljesen normális, átlagos. Szerintem ilyennek kell lennie egy kisfiúnak és inkább ők túl idősek már egy kisgyerek dinamikájához.


Állandóan bántják, kiabálnak vele, rácsapnak, mindenért rászólnak.


Igaz, hogy be nem áll a szája és folyton mozgásban van. Valamit mindig csinál, nem tud nyugton lenni. De ez miért baj? A szabályokat betartja, vagy legalábbis nagyon igyekszik, hogy jó fiú legyen és segítsen...


Tegnap este a híradót nézve felhívott telefonon a dédi, hogy vegyem észre mivé fajulhat ha nem fogom erősebben a gyereket (a 17 éves domonvölgyi gyilkost mutatták éppen).

De valamikor volt a nyáron is egy eset, ahol napokig ölte sorba a családtagjait egy bekattant srác (állítólag számítógépes játékok hatására)...akkor is azonnal azzal jöttek, hogy ne csodálkozzak majd, ha én is gy járok. :(


Extrém durva szerintem az ilyen összevetés. Egyszerűen nem is értem, hogy miért kell ezeket párhuzamba álltani az én fiammal. Meg egyáltalán miért kell mindig a rosszat belelátni.


Ez generációs különbség?


2012. okt. 1. 13:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
4%
igazuk van, most kell keményen fogni, nem amikor már nagyobb lesz és elzüllik.
2012. okt. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A 11. válaszoló szerint ha egy kisgyerek szeret egy kicsit rosszalkodni, akkor törvényszerű, hogy nagykorára züllödt lesz. Szelektálj a válaszokból, ez pl egy igen haszontalan válasz volt.


Tehát: Csak azt tudom mondani, a saját példámból kiindulva, hogy a szülők és a nagyszülők teljesen máshogy látják a gyerekek viselkedését, DE ő a te gyermeked, tehát te neveled, és a te meglátásaid az elsődlegesek. Így ha szerinted a fiaddal a kisgyermekkori csibészségeken kívül semmi baj nincs, akkor mondd meg a nagyszülőknek, hogy ne csapdosság, és verjék a gyereket, bár én eleve nem is engedném, vagy jól lehordanám őket, mert veréssel nem lehet egyébként sem nevelni, pláne egy kisgyereket. Azon meg ne csodálkozzanak a nagyszülők, ha szemtelen velük a kisgyerek, miután állandóan üvöltenek, és bántják.

2012. okt. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Könyörgöm egy 7 éves kiskölyökről van szó. Neki az a dolga, hogy izgőmozgó legyen, néha rosszcsont, néha hisztis. Ez bőven belefér, emiatt nem szabad bántani.

Tegye fel az a kezét, aki gyerekkorában, esetleg tiniként nem követett el pár csínyt, nem akaratoskodott semmiért, esetleg nem volt örökmozgó. Amikor tehettük mi is egész nap szaladtunk, fára másztunk, játszottunk iskola után, de ahol teljesíteni vagy segíteni kellett segítettünk.

Tanult értelmes emberek lettünk, sokunk egyetemet végzett, dolgozik.

Szóval szerintem ez inkább a generációs különbségnek tudható be.

2012. okt. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Iskolában mit mondanak?
2012. okt. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem generációs különbség. Az én dédim sem bírt elviselni engem, kétféle játék volt náluk, egyikkel sem játszhattam, merthogy zajos (az egyik ebből egy gumilabda). Eközben az óvónénik állandóan azzal nyösztették anyumat, hogy koravén vagyok. Pedig az óvodában sem viselkedtem másképp, főleg hogy pár unokatesómmal együtt jártunk oda, mindig együtt lógtunk.
2012. okt. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Jah igen, és az iskolában is koravén voltam. De akkor már nem élt dédim, szóval már nem tudta leüvölteni a fejemet azért, mert létezem.

Nem haragszok rá emiatt, csak sajnálom, hogy én ilyennek ismertem meg.

2012. okt. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Elnézést tegnap nem tudtam gép előtt maradni.


Az iskolában csak annyit mondanak, hogy sok figyelmet igényel és érzékeny fiú. Leginkább a lányokkal játszik lányos játékokat. Az erősebb nagyfiúkkal nem barátkozik. (De ez így volt már az oviban is).


A Nevtant nem szeretném felkeresni. Pont azért mert szerintem nincs gond. Kicsit indulatos voltam tegnap, amikor feltettem a kérdést. Mára már nyugodtabban nézem a helyzetet.

2012. okt. 2. 08:43
 18/21 anonim ***** válasza:
Csak nem homoszexuális a 7 éves gyerek?? Lehet,hogy ezt érzik rajta a rokonok?
2012. okt. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ez a lányos játék dolog nem rémiszt meg?

És a tanárok mit mondanak? Mert az, hogy több figyelmet igényel, elég nehéz értelmezni. Megmondhatnád nekik, hogy mondják el kerek perec, mi a helyzet, szülő vagy, nem vállalatigazgató, hogy ilyen hivatalosan, burkoltan közöljenek veled valamit.

2012. okt. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Dehogy homo. Pasi ő ízig-vérig. Itthon autózik és tűzoltó akar lenni, meg engem feleségül venni...

De az iskolában (az oviban is ez volt) a többi fiú erősebb testalkatú és rámenősebb, őt elnyomják, piszkálják. Így inkább a megértőbb és simulékonyabb lányokhoz húz. Ők legalább befogadják és nem kell mindig megvédenie magát. (Bár tudom, hogy ez nem maradhat mindig így...).

Itthon viszont szerintem pont ezt kompenzálja. Azért izgágább és néha akaratosabb talán az elvártnál (mármint a nagyszülői elvárásnál), mert máshol nem tudja érvényesíteni az akaratát (csak velem szemben)...


A tanárok szerintem nincsenek a helyzet magaslatán. Mivel én is tanár végzettségű vagyok, így igazán pontos diagnózist tudom, hogy nem várhatok el tőlük.

2012. okt. 2. 09:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!