Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most jogosan vagyok kiakadva?

Most jogosan vagyok kiakadva?

Figyelt kérdés

Szóval.A nővérem két és fél éve összeismerkedett egy fiúval,akivel azóta már házasok.A gond csak az,hogy a fiú(aki egyébként egykorú velem),fél év után ideköltözött hozzánk,egy másfélszobás lakásba,ahol már ezelőtt is elég szűkösen voltunk.Édesanyám,nővérem,én és a húgom,plusz egy kutyus.

Én előzőleg a nővéremmel voltam egy szobában,bár sokat eljártam a férjemhez,szóval sokat nem voltam itthon.Egyik hazajövetel után csak azt vettem észre,hogy a ruháim belettek hozva édesanyám és a húgom szobájába,plusz minden cuccom,ugyanis mostantól a vőlegény fog az én szobámban lakni.Ezt velem meg sem beszélték,édesanyámmal sem.Csak úgy hirtelen itt termett ez a fiú és azóta is itt él,munka nélkül,érettségivel.Egész nap itthon van és nem csinál semmit,házimunkában néhanapján segített anno,de már egy éve abban sem.Most a húgommal alszom egy ágyban,édesanyám külök ágyon,velünk egy szobában.Ő takarítónő,nagyon csekély keresettel,de mégis megkaptunk mindent,amit szerettünk volna.

Nekem nem jelent problémát,mert én csak a munka miatt járok haza,fél éven belül megyek el innen a férjemhez,ugyanis babát várok,de a hetedik hónapig még dolgozom.Csak fáj látni,hogy édesanyám mennyit dolgozik és most plusz egy főről is gondoskodhat.Nagyon bosszantó,hogy sok mindent felfal sokszor a vőlegény.Az volt az utolsó csepp a pohárban,amikor szerettem volna elővenni a mogyoróvajamat,megjött a kedvem hozzá,de üres volt az üvege,pedig egyszer ettem csak belőle.Senki nem szereti a családból a mogyoróvajat,csak én és a nővérem vőlegénye.Ugyanígy eltűnik sokszor a ketchup és egyéb dolgok.Süteményeket kb felhabzsolja.Előfordult,hogy elette valamelyikünk elől a kaját,igaz,nem szánt szándékból.

Nem jár munka után.Nyáron egy hónapot elment dolgozni,de abba hagyta,mert mondván "ő nem bír 40 fokos melegben dolgozni".Édesanyám szerzett neki munkalehetőséget,el is ment a meghallgatásra.Azt mondták,hogy egy adott napon visszahívják.Nos,az adott napon a fiú telefonja ki volt kapcsolva egész nap,édesanyám próbálta hívni,sikertelenül.Most valami tanfolyamra kezdett el járni.Amióta szólt neki édesanyám,napi egyszer leviszi a kutyust 5 perce,mert mi mind dolgozunk,sulizunk,csak este van rá időnk.

Most ott tartok,hogy még vagy 3 hónapig nem tudom hova pakolni a ruháimat,egyetlen egy fiók áll rendelkezésemre,de neki bezzeg ott van a másik szobában az egész szekrényem.

20 éves,20 hetes kismama


2012. okt. 1. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ez a lényeg a történetben, de ha neked férjed van és még gyereket is vársz tőle, akkor mi a fenéért nem vele élsz,s miért "nyomorogtok" abban a pici lakásban ennyien?
2012. okt. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Most akkor a nővéred férje vagy a völegénye?

zavaros nekem ez az egész !!

2012. okt. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
300 km-re lakunk egymástól és nekem itthon van munkahelyem.Három hónapig még kb itthon leszek,7 hónapos terhesen elmegyek táppénzre és csak vele leszek,haza már nem jövök vagy csak ritkán látogatóba.
2012. okt. 1. 17:26
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat.Már férje,de rám ragadt ez a "vőlegény" :)
2012. okt. 1. 17:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha fognád a sátorfádat, és mennél a férjedhez!

Azt meg édesanyádnak kell elintéznie, hogy kipaterolja onnan őket.Az egy dolog, hogy felnőtt emberek, de ha nincs keresetük, és csak élősködnek a mamán, akkor szépen mennyenek.Keressenek munkát albérletet!Anyád is nyissa ki a száját! Te meg pakolj, aztán spuri!Megőrültem volna főleg terhesen a férjem nélkül.

2012. okt. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát érdekes egy család vagytok......

Miért nem lakik a nővéred a vőlegényével egy szobában, minek neki külön szoba????

És te 7 hónapos terhesen miért nem élsz a férjeddel????


az sem természetes dolog amit tesód csinál, de az sem amit te.....

2012. okt. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem vagy jogosan kiakadva, bár szerintem is hülye helyzet, de nincs beleszólásod. Emiatt csak anyádnak lehet joga kiakadni, mivel gondolom övé a lakás. Neki van csak joga eldönteni, ki lakhat ott és ki nem - márpedig ha akarná, kirakhatná a vejét, vagy akár vele együtt a nővéredet is, ha nem tetszik neki az a felállás, ami most van. Ha túl nyomi ahhoz, hogy ezt megtegye, akkor az az ő baja, ha neked nem tetszik akkor el lehet menni a férjedhez.
2012. okt. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de mostanában egyre több olyan pár van, ahol az egyik fél kimegy külföldre dolgozni, a másik meg itthon marad, és csak hónapok múlva megy utána, amikor kint már biztos háttér van, azért, ha kint mégse találná meg a párja a számításait, legyen hova hazajönnie. A kérdező és a párja nem akarnak örökké külön élni. Nem látom, hol a probléma.

A testvéred férje(?) viszont egy léhűtő. Én páros lábbal rúgnám ki onnan. Ha nincs munkája, legalább a ház körül csinálna valamit, meg legalább próbálna keresni. Addig nem fog változni, amíg van, aki elnézze neki.

2012. okt. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!